bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Odchudzanie - syzyfowa praca

Statystyk nie da się oszukać. Ponad połowa polskich kobiet jest niezadowolona ze swojej wagi. Niektóre Panie nieustannie są na jakiejś diecie, a mimo wszystko efektów brak! Co jest tego przyczyną?

 

Większość osób podejmujących próby odchudzania chce szybko zobaczyć efekty swoich trudów. Na starcie mamy więc już złe podejście do diety samej w sobie. Jej przebieg to wyzwanie dla organizmu i naszej silnej woli. Nie schudniemy w ciągu 7 dni, jak obiecują okładki kolorowych magazynów. Dieta to zmiana naszych, często złych, nawyków żywieniowych, która trwać powinna całe życie. Jakie błędy w odchudzaniu jeszcze popełniamy?

 „Nadal panuje przekonanie, że im mniej będziemy jeść, tym szybciej stracimy na wadze. Jest to niestety bardzo zgubne myślenie! Przy takim podejściu, metabolizm będzie się spowalniał, dostosowując się do dziennej ilości dostarczanych kalorii. W okresie głodu (długie przerwy pomiędzy posiłkami) uruchamia tzw. „system obronny” i zaczyna magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej, na kolejny taki czas. Żeby schudnąć skutecznie i bez efektu jo-jo trzeba przyśpieszyć metabolizm, a najlepiej zrobimy to jedząc odpowiednio zbilansowane posiłki o stałych porach” – radzi Magdalena Ochnio z centrum dietetycznego Naturhouse. „Zbyt mała ilość posiłków (1-2 dziennie), jedzona w nieregularnych odstępach czasu i w pośpiechu to najczęstsze przyczyny wzrostu wagi!” – dodaje dietetyczka.

Pierwszy posiłek powinniśmy spożywać niedługo po przebudzeniu. Faktem jest, że często gdy wstajemy śpieszymy się do pracy, dzieci szykujemy do szkoły i w tym wszystkim zapominamy o sobie. Głód pojawia się dopiero około południa i teoretycznie jemy śniadanie, ale już w porze lunchu – czyli w czasie ok. 3 posiłku dobrze zbilansowanej diety! Zazwyczaj o tej porze jesteśmy już bardzo głodni, wtedy też posiłek będzie większy (rozpychamy żołądek) i bardziej kaloryczny, gdyż organizm próbuje nadrobić straty (niewykorzystane zasoby odkładane są w postaci tkanki tłuszczowej). Śniadanie powinno napędzić metabolizm na cały dzień, a jego odpowiednie skomponowanie zapobiegnie zaburzeniom koncentracji i uczuciu znużenia.

Następnym problemem, z którym boryka się większość osób odchudzających, jest źle dobrana dieta odchudzająca. Większość z tych ogólnie dostępnych, ma na celu wyeliminowanie jakiegoś składnika np. węglowodanów czy tłuszczy. Dobra dieta, aby była skuteczna, musi być odpowiednio dobrana i zbilansowana – w tym celu najlepiej udać się po poradę do dietetyka, który nie tylko rozpisze dla nas jadłospis, dobierze odpowiednie dla naszego organizmu suplementy, które wspomogą dietę, ale także będzie kontrolował i mobilizował do wzmożonego wysiłku na drodze do wymarzonej sylwetki!

Innym problemem jest nieodpowiednie nawodnienie organizmu w ciągu dnia, a mianowicie zbyt mała ilość wypijanych płynów, przede wszystkim wody mineralnej. Organizm potrzebuje wody do wszystkich procesów metabolicznych, w tym również do oczyszczania się z toksyn, gdyż te, jeśli będzie ich zbyt dużo, mogą spowalniać metabolizm. W przypadku zbyt małej ilości wypijanej wody, będzie ona kumulowana w naszym ciele i pojawi się problem m.in. obrzęków. Dlatego też należy pamiętać o wypijaniu od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej dziennie, by tego uniknąć.


By nie wpaść w wir popełnianych pomyłek trzeba stosować się do kilku prostych zasad:

  • jeść regularnie 4-5 posiłków dziennie (najlepiej w 3 godzinnych odstępach);
  • nie pomijać żadnych posiłków (szczególnie śniadania) oraz nie łączyć ich w jeden duży;
  • pić 1,5 – 2 litry wody mineralnej dziennie;
  • urozmaicać dietę w warzywa i owoce, pełnoziarniste pieczywo, chude ryby, mięso i tłuszcze roślinne by była ona pełnowartościowa.

Zdrowa dieta nie powinna trwać chwilę, powinna stać się stylem życia!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.