bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Moment „zatrzymania” - to znaczy, że już więcej nie schudnę?

Przychodzi taki dzień, gdy stajesz na wadze i mówisz sobie dość! Pełna dobrych chęci planujesz dietę odchudzającą i ćwiczenia. Początki są ciężkie, gdyż zmianie musi ulec bardzo wiele. Ilość i wielkość porcji, pory spożywania posiłków, samozaparcie do picia większej ilości wody, motywacja do ćwiczeń…

Etap „zatrzymania” ma dwie niezmienne cechy, otóż jest NIEUCHRONNY i  PRZEJŚCIOWY! – mówi ekspert z Centrum Dietetycznego Naturhouse, Katarzyna Payerhin. Nieuchronny, bo pojawia się u każdej osoby walczącej z nadmiernymi kilogramami, niezależnie od ilości prób (chociaż im więcej prób, tym większe prawdopodobieństwo, że szybciej przejdziemy do etapu „zatrzymania”), przejściowy, bo zazwyczaj nie trwa dłużej niż 3-4 tygodnie (oczywiście o ile nie zaczniemy popełniać błędów dietetycznych, które go przedłużą).

Czas, na jaki waga się zatrzyma, jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim od naszych doświadczeń z odchudzaniem. To ile razy i z jaką intensywnością byliśmy na diecie nie pozostanie bez wpływu na kolejne próby. Drugim ważnym czynnikiem jest systematyczność w przestrzeganiu pewnych zasad. W momencie, gdy waga stanie, spada nasza motywacja. Trzeba przetrwać ten moment i ze zdwojoną siłą wytrwać w postanowieniach. Jeżeli stosujesz dietę niskokaloryczną, ubogą w składniki odżywcze, etap ten też może ulec wydłużeniu, gdyż organizm wykorzysta go na regenerację i uzupełnienie niezbędnych składników.

Gdy minie okres „zatrzymania”, proces odchudzania wróci do normy. Kilogramów zacznie znowu ubywać. Podstawa to systematyczność i wsparcie profesjonalnego dietetyka, który nie tylko podsunie smaczne pomysły na posiłki, ale również nie da nam poddać się chwilowym niepowodzeniom.

Motywacją do kontynuacji procesu odchudzania w okresie „zatrzymania” mogą być sukcesy innych osób, którym udało się pozbyć nawet kilkudziesięciu kilogramów.

Zobacz sukcesy innych >>

Zdaniem dietetyka - mgr Katarzyna Payerhin

Proces odchudzania przebiega etapowo. Zwykle na początku zauważamy duży i szybki spadek wagi, co związane jest z wprowadzonymi zmianami. Ten pierwszy etap może trwać nawet kilka tygodni, lub zakończyć się już po 2-3. Mówimy wtedy o „zatrzymaniu wagi”, z którym spotyka się każda odchudzająca się osoba. Często jest to spowodowane „reakcją obronną” organizmu, szczególnie jeśli wcześniej podejmowaliśmy już próby odchudzania na własną rękę. Ważne, aby się nie poddać i przetrwać „moment zatrzymania”. Po pewnym czasie kilogramów znów zacznie ubywać. Podstawa to systematyczność i wsparcie profesjonalnego dietetyka, który zastosuje odpowiednie postępowanie i suplementację, dzięki czemu zmobilizuje organizm do dalszego skutecznego odchudzania.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.