bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Walka z otyłością u mężczyzn

Otyłość może być chorobą dziedziczną lub nabytą wynikającą z błędnych nawyków żywieniowych i niewłaściwego trybu życia. Spożywanie zbyt dużej ilości mięsnych dań, ubogich w warzywa i owoce, jedzenie obfitych posiłków późnymi wieczorami i częste picie piwa oraz mocniejszych alkoholi, to główne przyczyny nadwagi, z jaką borykają się mężczyźni. Jak sobie z nimi radzić?

 

U większości mężczyzn, nadwaga i otyłość objawia się tzw. „brzuszkiem”, czyli odkładaniem się tkanki tłuszczowej w okolicach pasa. Otyłość tego typu jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ obciąża narządy wewnętrzne tam zlokalizowane np. wątrobę. Otłuszczenie organizmu zwiększa ryzyko wystąpienia chorób krążeniowo-naczyniowych (np. nadciśnienia lub zawału), nowotworów oraz cukrzycy typu 2.

 

Jakie są zatem główne przyczyny otyłości i mężczyzn i jak jej uniknąć?

Nieregularne posiłki

Panowie często nic nie jedzą przez cały dzień, a w późnych godzinach popołudniowych pochłaniają podwójną porcję obiadu. Nierzadko odpoczywając przed telewizorem zjadają kanapki, przekąski w postaci kabanosów, chipsów czy batonów. Obciąża to układ pokarmowy, który daje o sobie znać w postaci wzdęć, zaparć czy też zgagi. Należy więc wprowadzić regularne posiłki, aby organizm przez cały dzień otrzymywał solidną dawkę energii, której potrzebuje każdy mężczyzna.

Tłusta, polska kuchnia

Polska kuchnia, jakkolwiek smaczna, jest dosyć ciężkostrawna oraz tłusta, z dużą ilością mięsa i produktów mącznych. Taki rodzaj diety sprzyja powstawaniu otyłości oraz wzrostowi poziomu cholesterolu we krwi. Posiłki powinny być urozmaicone, a połowę talerza powinny zająć warzywa.

Tłuste sosy, majonez lub ketchup

Tego typu dodatki mogą znacznie zwiększyć kaloryczność posiłku. Jeśli lubisz kanapki z majonezem, ketchupem, ziemniaki z ciężkim tłustym sosem, czas zastanowić się nad zdrową alternatywą. Sosy można przygotować na bazie jogurtu, z dodatkiem czosnku i ziół, sosy mięsne powinny bazować na wywarach z mięs chudych, w sosie własnym bez dodatkowego tłuszczu.

Piwo i inne alkohole

Alkohol to puste kalorie – to wiedzą wszyscy. Ale fakt, że organizm najpierw trawi alkohol, który traktuje jako truciznę, a kalorie dostarczone wraz z przekąskami towarzyszącymi są magazynowane w postaci tkanki tłuszczowej, to dla niektórych nowość. Alkohol pij okazjonalnie. Na spotkaniach ze znajomymi wybieraj kieliszek lekkiego wytrawnego wina, zrezygnuj ze słodkich drinków. Jeżeli jesteś miłośnikiem piwa, ogranicz je do jednej szklanki, bez dodatkowych przekąsek w postaci np. chipsów lub paluszków.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.