bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Co jeść przed treningiem, żeby schudnąć i nie paść z głodu?

Zbilansowana dieta to podstawa odchudzania. Jednak, żeby szybko schudnąć, diecie powinna towarzyszyć aktywność fizyczna. Odpowiedni posiłek przed treningiem zapewni Ci energię podczas wysiłku i zabezpieczy przed napadem wilczego głodu po jego zakończeniu. Ale co zjeść przed treningiem, żeby schudnąć? Oto kilka podpowiedzi.


Trening na czczo czy po posiłku?

Wiele osób uważa, że najwięcej tkanki tłuszczowej można spalić, jeśli trening zostanie wykonany na czczo. Jest to jednak dość ryzykowna metoda, ponieważ przy dłuższym wysiłku na pusty żołądek możesz źle się poczuć w trakcie – brak energii może spowodować nagłe zasłabnięcie. Poza tym, jeśli organizm będzie odczuwał duży deficyt energetyczny, może tuż po treningu „zażądać” wyrównania poniesionych strat, co utrudni Ci zjedzenie jedynie planowanej porcji. Oczywiście, możesz przed śniadaniem wykonać kilka ćwiczeń na rozbudzenie, ale jeśli planujesz pełny trening, powyżej pół godziny, najlepiej wykonać go na 2-3 godziny po posiłku. To pozwoli uniknąć Ci „sensacji żołądkowych”, a także zapewni, że Twój organizm wchłonie już większość przyjętych składników odżywczych, dzięki czemu zostaną one od razu wykorzystane podczas wysiłku.


Co jeść przed treningiem?

Posiłek przed treningiem powinien być przede wszystkim zbilansowany, czyli zawierać wszystkie  składniki odżywcze: węglowodany, białko i tłuszcze – podpowiada Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse – Warto pamiętać, że nadmiar tłuszczów spowalnia proces trawienia, co może wywołać uczucie ciężkości. Głównym źródłem energii są węglowodany, ale w posiłku przed treningiem najlepiej stawiać na te złożone, czyli produkty z mąk pełnoziarnistych i kasze. Tak jak w każdym innym posiłku, nie może zabraknąć miejsca dla warzyw, a wybierając źródło białka najlepiej postawić na białe mięso, na przykład drobiowe, lub twaróg. Nie zapominajmy też o regularnym uzupełnianiu płynów, zarówno przed, w trakcie, jak i po treningu. W trakcie najlepiej małymi łykami pić niegazowaną wodę, co pozwoli nam zachować dobre samopoczucie bez poczucia „przelewania się” płynów w brzuchu.


Posiłek przed treningiem – produkty

Na „tak”:

  • niewielkiej ilości tłuszcze przyjazne dla serca: orzechy i masło orzechowe, migdały, oleje roślinne tłoczone na zimno, oliwa z oliwek, awokado,

  • węglowodany złożone: pełnoziarniste pieczywo lub makaron, kasze, brązowy ryż, płatki owsiane, warzywa,

  • białka: mięso drobiowe, twaróg, kefir, jogurt naturalny, łosoś.

Na „nie”:

  • dania przygotowywane na głębokim tłuszczu (są ciężkostrawne),

  • warzywa strączkowe (mogą wywoływać wzdęcia),

  • słodycze, fast foody, słone przekąski (są niewskazane w trakcie odchudzania),

  • dania nowe, na które nie wiesz, jak zareaguje Twój organizm.

Przemyślany posiłek przed treningiem zapewni Ci odpowiednią dawkę energii, dobre samopoczucie w trakcie wysiłku, ale również pozwoli spokojnie wrócić do domu i przygotować posiłek po treningu – bez poczucia, że „musisz zjeść natychmiast”. A jeśli nie wiesz, jak powinna wyglądać odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa dieta podczas odchudzania, koniecznie zapisz się na wizytę do Naturhouse. Nasi dietetycy czekają na Ciebie w ponad 350 placówkach na terenie całej Polski.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.