ul. Ligonia 2
47-100 Strzelce Opolskie
tel. 664 432 289
e-mail: strzelce.opolskie@naturhouse-polska.com

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Czwartek: 11:00 - 19:00
Wtorek, Piątek: 8:00 - 16:00
Środa: 10:00 – 18:00

Nasi dietetycy:
Maryla Obaka

dołącz do nas na facebooku

Informacje

Zapraszam wszystkich na bezpłatną konsultację z dietetykiem do naszego Centrum w Strzelcach Opolskich. W trakcie takiej wizyty przeprowadzam:

  • wywiad lekarsko-żywieniowy,
  • wykonuję pomiary antropometryczne,
  • oraz analizę składu ciała (badanie zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie) za pomocą profesjonalnej wagi.

Podczas tej wizyty dowiedzą się Państwo, czy nie mają problemu z nadwagą lub otyłością, bądź też z niedowagą. Jeżeli pojawi się u Państwa któryś z tych problemów, doradzę w jaki sposób można mu zaradzić.

mgr Maryla Obaka- Dietetyk


baner-podstrona_2.jpg
  • Aktualności

  • Dieta

  • Suplementy

370_festyn_rodzinny_3_10_2015_02.jpg

Festyn Rodzinny "Zdrowy Styl Życia"

2015-10-14

3 pażdziernika 2015 mieliśmy przyjemniść uczestniczyć w Festynie Rodzinnym pt. "Zdrowy styl życia", zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Zawadzkim.

250x300-wersja-a-otylosc-brzuszna.jpg

Czy nadwaga i otyłość naprawdę zagrażają zdrowiu?

2015-09-18

Otyłość jest najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Z roku na rok jest coraz gorzej. Tyjemy w zastraszającym tempie. Już co piąty Polak jest otyły! Problem ten dotyczy nie tylko dorosłych, ale coraz częściej również dzieci.

Postanowienia łatwe do spełnienia

Nowy Rok do doskonała okazja do zmian, również tych w naszym wyglądzie czy diecie. Często jeszcze przed nadejściem 1 stycznia planujemy, że zaczniemy pracę nad swoją sylwetką. Niestety najczęściej na planach się kończy… Co więc zrobić, aby tym razem wytrwać w swoich postanowieniach?

więcej...
mini_big_levanat_1_1_2.jpg

Czy potrzebuję suplementów?

2014-12-16

Szczupła sylwetka jest marzeniem każdego z nas. Ze wszystkich stron kuszą nas reklamy idealnej figury. Jak osiągnąć taki efekt? Dieta, ćwiczenia, a może preparat wspomagający zdrowe odżywianie?

logo-uwaga-nadwaga_4.jpg

UWAGA NADWAGA!

2014-09-18

15 września ruszyła kolejna, trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, uświadamiającej Polaków w zakresie nadwagi i otyłości oraz zachęcającej do zmiany swoich nawyków żywieniowych.

operacja-bikini-2_1.jpg

Lato- idealny czas na odchudzanie

2015-06-17

Lato to okres wakacyjny i urlopowy. Zazwyczaj towarzyszą mu upalne dni pełne słońca. Dla większości z nas to ulubiona pora roku, napawająca nas energią i optymizmem.

diet-4.jpg

Antyoksydanty w diecie

2014-04-15

Na pewno każdy z was słyszał o antyoksydantach. To określenie jest ostatnio bardzo popularne wśród producentów różnorodnej żywności.

sniadanie-z-omega3_1.jpg

Co z tym tłuszczem?

2014-04-10

Tłuszcz, podobnie jak węglowodany jest niezbędny dla naszego organizmu. W tłuszczu rozpuszczalne są witaminy A, D, E, K, co umożliwia ich przyswajanie. To właśnie te witaminy poprawiają wygląd i zdrowie naszej skóry, włosów i paznokci. Są wśród nich naturalne antyoksydanty, przeciwdziałające procesom starzenia. Także cholesterol jest tłuszczem, którego przede wszystkim potrzebuje nasz mózg do prawidłowej pracy. Jak ze wszystkim, z cholesterolem nie możemy przesadzać, nie wolno jeść go więcej niż 300 mg dziennie.

zboze_na_strone.jpg

Bezcenny błonnik

2014-04-08

Rak jelita grubego to ostatnio bardzo często występujący nowotwór wśród kobiet i mężczyzn. Prawdopodobnie występowanie tej choroby wiąże się z naszą dietą. Istnieją badania obserwujące zależność między spożyciem kalorycznej żywności, w skład której wchodzą tłuszcze trans i cukry proste, a jego występowaniem.

CZY WARTO KORZYSTAĆ Z SUPLEMENTÓW?

Nietrudno zaobserwować, że od pewnego czasu rynek suplementów diety stale się powiększa. Apteczne półki uginają się od nowoczesnych preparatów, w radiu i telewizji dominują reklamy środków, które gwarantują nam rozwiązanie wszelkich problemów i dolegliwości zdrowotnych od łamliwych paznokci, po spowolnienie procesów starzenia się organizmu. Czy faktycznie w dzisiejszych czasach suplementacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania? Pytamy eksperta.

więcej...
medium_1196_1_3.jpg

Aloe Power!

2014-12-16

Sok i miąższ z liści aloesu zawierają wiele cenych substancji, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Już teraz możesz odkryć fantastyczne działanie aloesu zawartego w syropie Aloe Vera. Wypróbuj!