bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Magdalena Wróblewska i Krystyna Kiempczyńska

Magdalena Wróblewska - dietetyk w centrum Naturhouse w Ciechanowie


W CENTRACH DIETETYCZNYCH NATURHOUSE Z KURACJI KORZYSTAJĄ ZARÓWNO OSOBY DOROSŁE, JAK I DZIECI, KTÓRE UKOŃCZYŁY SZÓSTY ROK ŻYCIA. NIE ZAWSZE JEDNAK CELEM KLIENTA JEST ZGUBIENIE KILOGRAMÓW, NIEKIEDY ZALEŻY MU NA OCZYSZCZENIU ORGANIZMU LUB ZMIANIE NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH.

 

Czy Polacy są świadomi zasad zdrowego odżywiania?

Na przestrzeni ostatnich lat obserwuję znaczną poprawę w tym temacie. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że żywienie w ogromnym stopniu wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Często spotykam w swojej pracy osoby, które bardzo dużo wiedzą na temat zdrowego odżywiania, ale mają problem z wprowadzeniem tej wiedzy w życie. Najlepszym przykładem jest właśnie pan Tomasz, który pojawił się u nas, jak zauważył niepokojące objawy związane z nadmierną masą ciała.

A czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest rola aktywności fizycznej?

Zwykle klienci są świadomi tego, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna, bo może wspomóc efekty diety. Dlatego zawsze ją zalecam w trakcie kuracji. Pan Tomasz już na samym początku wdrożył w życie ćwiczenia w domu, dzięki czemu nie miał problemów z zachowaniem jędrności skóry. W dodatku regularna aktywność fizyczna, odpowiednio dobrana do masy ciała i stanu zdrowia danej osoby, wspomaga krążenie, wydolność oddechową, pracę jelit oraz stan stawów i kręgosłupa. Sprawia też, że zmieniają się proporcje składu ciała: zwiększa się ilość masy mięśniowej, a zmniejsza zawartość tkanki tłuszczowej. Poprawie ulega też koncentracja i ogólne samopoczucie.

 

W jakim celu w trakcie kuracji stosowane są suplementy diety?

Suplementacja ma wspomóc efekt diety, jest bardzo pomocna w trakcie kuracji. Suplementy są zrobione z naturalnych składników o działaniu prozdrowotnym, m.in. różnego rodzaju ziół, owoców i warzyw. Dzięki nim np. pomagamy organizmowi pozbyć się zatrzymanych płynów metabolicznych, a tym samym oczyścić ciało z toksyn. Wiele preparatów wspomaga też trawienie, pobudzając pracę wątroby i jelit. Dzięki suplementacji możemy również zapobiegać lub łagodzić niektóre dolegliwości, takie jak wzdęcia, zaparcia, opuchnięte nogi, apetyt na słodycze. Preparaty te są też wzbogacane w witaminy i składniki mineralne, więc odżywiają organizm i uzupełniają ewentualne niedobory tych składników. I wreszcie suplementy poprawiają nasze samopoczucie – to dzięki nim czujemy się komfortowo w trakcie kuracji.

 

Czy z diety w Naturhouse może skorzystać każdy?

Prowadzimy zarówno kuracje osób dorosłych, jak i dzieci od 6. roku życia. Nasi klienci nie tylko zgłaszają się z prośbą o pomoc w schudnięciu, ale również chcą przytyć, poprawić wygląd skóry, samopoczucie – po prostu nauczyć się zdrowo odżywiać.

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w centrum dietetycznym?

Przede wszystkim należy zbadać stan zdrowia, czyli wykonać bieżące badania krwi, moczu, poziomu glukozy, lipidów, hormonów. Wówczas dietetyk, przygotowując plan żywieniowy, weźmie pod uwagę ewentualne problemy ze stanem zdrowia. Przed samą wizytą w Naturhouse warto przez mniej więcej godzinę powstrzymać się od jedzenia i picia, zwłaszcza kawy, oraz od aktywności fizycznej, aby badanie składu ciała wykonywane podczas wizyty było jak najbardziej wiarygodne.

 

Co gwarantuje skuteczność diety?

Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych sprawi, że dieta będzie skuteczna nawet po zakończeniu kuracji. Aby udało się osiągnąć zamierzone rezultaty na wadze, należy przestrzegać zaleceń dietetyka, zwłaszcza w kwestii żywienia, ale też wszelkich rad dotyczących aktywności fizycznej. Ważna jest również regularność wizyt. Jeśli co tydzień widzimy się z dietetykiem, łatwiej nam utrzymać motywację na najwyższym poziomie, a także radzić sobie z kryzysem, który wcześniej czy później pojawia się podczas każdej kuracji.

Takie kontrolne spotkania pozwalają też sprawdzać, czy dieta przynosi zamierzony efekt. Regularne przyjmowanie suplementacji zalecanej przez dietetyka również jest nieodłącznym elementem skutecznej kuracji.


Krystyna Kiempczyńska - asystentka w Centrum Naturhouse w Ciechanowie

 

OD PERSONELU NATURHOUSE KLIENCI OCZEKUJĄ PRZEDE WSZYSTKIM ZROZUMIENIA I WSPARCIA W DĄŻENIU DO WYZNACZONEGO CELU. WAŻNE, BY ZAWSZE CZULI SIĘ KOMFORTOWO, BO WTEDY ŁATWIEJ BĘDZIE IM MIERZYĆ SIĘ Z WYZWANIAMI.

 

To właśnie z panią pierwszy kontakt mają klienci, którzy przychodzą do centrum dietetycznego Naturhouse. Jakie znaczenie ma pierwsza rozmowa?

Pierwsza wizyta i rozmowa w centrum dietetycznym Naturhouse jest dla klienta szczególnym przeżyciem, ponieważ jeszcze nie wie dokładnie, co go czeka, zachowuje się raczej nieśmiało, z dystansem i bardzo potrzebuje wsparcia. Dlatego staramy się, aby każdy czuł się u nas komfortowo, bo wtedy łatwiej podjąć decyzję o ponownej wizycie i stawić czoła wyzwaniom.

 

Czego oczekują od pani klienci?

Pan Tomasz, podobnie jak większość klientów, przede wszystkim potrzebował wsparcia i zrozumienia. Nasz bohater czasami oczekiwał też podniesienia na duchu, zwłaszcza wtedy, kiedy zmagał się ze swoimi słabościami. To naturalne, bo każdy z nas miewa gorsze chwile, dlatego zawsze staram się wspierać naszych klientów w dążeniu do wyznaczonego celu. W trakcie kuracji zdarzają się trudniejsze momenty, w takiej sytuacji słowa otuchy i wsparcia okazują się niezbędne.

 

Wiele osób nie podejmuje diety i ćwiczeń, bo proces odchudzania kojarzy im się z głodówką i wyczerpującymi treningami, ale przecież wcale nie musi to tak wyglądać. Jaką ma pani złotą receptę na to, by zachować prawidłową wagę ciała i kondycję na co dzień?

Jeśli chcemy utrzymać wagę ciała na odpowiednim poziomie, najważniejsze jest prawidłowe odżywianie, stałe pory posiłków i picie dużej ilości wody. Natomiast dobrą kondycję fizyczną zawdzięczam łączeniu przyjemnego z pożytecznym – w moim przypadku są to spacery i wyprawy rowerowe. Staram się zachęcać każdego chociażby do niewielkiej aktywności fizycznej, ponieważ nie tylko pomaga nam się pozbyć zbędnych kalorii, ale też podnosi poziom hormonu szczęścia.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.