bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Konferencja "Jak żyć… aby nie tyć?"


W związku z Europejskim Dniem Walki z Otyłością przypadającym na 22 maja, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego ostrzega: Na tle Europy wypadamy coraz gorzej. Dwunastolatka ważąca 100 kg, 4 latek o wadze 48 kg – to niemożliwe? Statystyki alarmują, a Polacy nie reagują.

W siedzibie Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, odbyła się konferencja: “Jak żyć...aby nie tyć?”. Specjaliści i eksperci żywieniowi z ramienia PZH, Centrów Dietetycznych Naturhouse i SGGW, komentowali zatrważające wyniki raportu przygotowanego w tym roku przez UNICEF: W ciągu dekady, w Polsce liczba dzieci z nadwagą podwoiła się. Skąd mają czerpać prawidłowe wzorce? Problem otyłych dzieci zaczyna się niestety w dużej mierze od…rodziców.

W Polsce aż 17% nastolatków w wieku 11, 13 i 15 lat ma nadwagę. Tak duży wzrost tego współczynnika nie wystąpił w żadnym innym z 29 przebadanych przez UNICEF państw. Daleko nam jeszcze do Stanów Zjednoczonych, gdzie blisko 30 proc. dzieci ma nadwagę, ale też do Holandii, gdzie problemy z wagą ma tylko około 8 proc. dzieci” - mówi Marek Krupiński, dyrektor generalny UNICEF Polska.  Wyniki te są przede wszystkim konsekwencją zmiany stylu życia dorosłych. Jemy cokolwiek, gdziekolwiek i o nieregularnych godzinach.

Raport: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowania” przygotowany przez Państwowy Zakład Higieny  komunikuje, że znacząco spada odsetek dzieci i młodzieży codziennie jedzących owoce. Spożycie tych produktów dodatkowo zmniejsza się z wiekiem. W roku 2006 w grupie 11-12-latków codziennie jadło owoce 31% chłopców i 45% dziewcząt. W 2010 roku, gdy młodzież ta osiągnęła wiek 15-16 lat, odsetki spadły do 20% i 26%. Konsekwencją tych tendencji są alarmujące statystyki dotyczące rozprzestrzeniającej się otyłości. Dietetycy komunikują wprost: Tak być nie może!

Ekspert żywieniowy z ramienia Naturhouse Polska, Pani Beata Prusińska, podjęła temat dotyczący motywacji, systematyczności i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zdrowiej wagi, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zachęcała do generalnej zmiany nawyków żywieniowych, na zawsze! Podkreślała, jak ważne są regularne wizyty u specjalisty, który kontroluje i wykazuje efekty, których niekiedy nie widać jeszcze „gołym okiem”. Młody człowiek potrzebuje stałej kontroli, ale nie tylko poprzez regularne wizyty. To właśnie rodzice muszą przestrzegać odpowiedniej diety w domu, motywować na bieżąco i odpowiednio gratyfikować. Jak? Tego właśnie dowiedzą się podczas wizyty u dietetyka.

Na sukces w odchudzaniu składa się wiele czynników. Odpowiednia dieta, odpowiedzialny ekspert, dużo wytrwałości, ale… nie tylko. Nie możemy zapominać o tym, że nasze ciało, poddane radykalnej utracie wagi potrzebuje dużo ruchu. Jeśli pozbawimy je elastyczności, wynikającej z aktywności, skóra obwiśnie, straci ładny wygląd i w efekcie odchudzanie może nas po prostu „postarzyć”. W przypadku dzieci, które rosną i rozwijają się, trening będzie zupełnie inny. Musi być doskonale dobrany, wykluczający nadmierne obciążenia, mogące mieć wpływ na prawidłowy rozwój. O tych i inych aspektach związanych z ćwiczeniami podczas diety podczas konferencji opowiadał Dariusz Rycaj –specjalista w zakresie ukierunkowanego wspomagania wysiłku fizycznego, wykładowca Podstaw Rekreacji w Międzywydziałowym Studium Turystyki i Rekreacji SGGW.

Ogólne wioski wypływające z rozpatrywanych raportów i badań, zmuszają do refleksji nad szeroko pojętą higieną naszego życia, która to zaczyna się właśnie od prawidłowego, zdrowego odżywania. Nie zapominajmy też, że nadwaga, poza estetycznym aspektem, może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Jest podstawowym czynnikiem ryzyka wielu chorób przewlekłych, takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby układu oddechowego, a nawet przedwczesnej śmierci. Specjaliści różnych dziedzin radzą jednym głosem: „Zadbajmy o siebie!”

O dietetyczne przekąski podczas konferencji zadbał:

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.