bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Postanowienia noworoczne - jak w nich wytrwać?

Nowy Rok to doskonała okazja do zmian! Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest rozpoczęcie diety. Bardzo często kończy się jednak jedynie na obietnicach i odkładaniu decyzji na przysłowiowe jutro. Zazwyczaj brakuje nam czasu i wystarczająco silnej motywacji. Co zrobić, aby tym razem wytrwać i skutecznie zmienić swoją sylwetkę i polepszyć samopoczucie?

 

Warto udać się do specjalisty. Okazuje się, że podstawą skutecznego odchudzania jest wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych, w czym może nam pomóc dietetyk. Ważne jest również to, aby określić konkretny i możliwy do zrealizowania plan. Zbyt wygórowany cel będzie niemożliwy do zrealizowania i zniechęci nas tylko do podjęcia wyzwania. Odpowiednia motywacja i wsparcie to już połowa sukcecu. Co jeszcze przemawia za tym, aby skorzystać ze specjalistycznej porady?

 

Krok pierwszy: bezpłatna konsultacja dietetyczna

Podczas pierwszej bezpłatnej wizyty dietetyk przeprowadza tzw. wywiad dietetyczny. Staramy się jak najlepiej poznać każdą osobę – jej dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz upodobania smakowe. Wykonujemy także pomiary ciała oraz ustalamy zawartość tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk, Kierownik Departamentu Dietetyki Naturhouse. Wśród czynników oddziałujących na specyfikę kuracji znajdują się m.in.: wiek, przebyte w przeszłości choroby czy aktualnie przyjmowane leki. Po dostatecznym zgromadzeniu potrzebnych informacji specjalista jest w stanie wychwycić przyczynę problemu z wagą i dopasować odpowiedni plan żywieniowy oraz suplementy, które wspierają dietę. W trakcie cotygodniowych wizyt dietetyk monitoruje prawidłowy przebieg kuracji oraz motywuje do dalszej walki. Wielu naszych klientów ceni sobie cotygodniowe wizyty, podczas których widać postępy, ale i wszystkie dietetyczne grzechy. Łatwiej nam jest zmotywować osoby do dalszej pracy nad sobą. Klient jest pod stałą opieką specjalisty.- dodaje dietetyk z Centrum Naturhouse.

 

 

Dieta pod czujnym okiem specjalisty

Dieta wcale nie musi być nieprzyjemna. W Naturhouse plany żywieniowe dobierane są indywidualnie do potrzeb danej osoby, uwzględniając to, co lubi i za czym nie przepada. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Nie może wykluczać żadnych składników odżywczych, niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Kaloryczność posiłków należy dopasować do naszej przemiany materii tak, aby uzyskać zadowalające efekty. – potwierdza dietetyk z Naturhouse. Warto pamiętać, że na pierwszym miejscu jest zawsze nasze zdrowie, a kuracje przeprowadzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem po prostu mogą zaszkodzić i doprowadzić do tzw. efektu jo-jo. Realizując kurację według indywidualnie dobranego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, nic nam nie grozi. Przy wsparciu dietetyka, rodziny, a także własnej silnej woli oraz cierpliwości możemy osiągnąć długo wyczekiwany cel i zakończyć noworoczne postanowienie sukcesem. Aby łatwiej było wytrwać w postanowieniu, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej.

 

 

A co gdy pojawi się kryzys?

Musimy pamiętać, że odchudzanie jest procesem, który trwa - szybkie utraty wagi kończą się zazwyczaj równie szybkim efektem jo-jo. Mimo, że  ustalimy sobie konkretny cel i plan jak będziemy do niego dążyć, możemy napotkać na pewne problemy i kryzysy. Musimy pamiętać, że może nam się zdarzyć np. chwilowe zatrzymanie wagi, które jest normalnym etapem kuracji odchudzającej. Mimo kryzysów nie można się poddawać, a ze wsparciem będzie nam łatwiej przetrwać momenty załamania. Dietetyk jest wtedy dla nas nieocenioną pomocą nie tylko merytoryczną, ale również psychiczną. Dzięki odpowiedniej modyfikacji diety i umiejętności motywacji będzie wiedział jak zaradzić naszym problemom oraz jak zażegnać kryzys. Ważne, aby się nie poddać i dalej dążyć do realizacji swoich marzeń!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.