bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Nowy Rok – Nowa Ty!

Z początkiem roku większość z nas zastanawia się co zmienić na lepsze. Jedną z myśli jest refleksja nad figurą, a wraz z nią noworoczne postanowienie – „schudnę”. Jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę skutecznie i zdrowo?

Wpisując postanowienie o odchudzaniu na listę noworocznych planów, marzy nam się nie tylko godna pozazdrosz­czenia sylwetka, ale i wyśmienite samopoczucie. Bardzo często kończy się jedynie na obietnicach i odkładaniu diety na przysłowiowe jutro. Jeżeli jednak uda się podjąć działanie, to przeważnie katujemy się rygorystycznymi głodówkami albo wylewamy siódme poty na siłowni. Nie tędy dro­ga! Podstawą skutecznego odchudzania jest wpro­wadzenie właściwych nawyków żywieniowych, w czym pomoże nam dietetyk.


Pierwszy krok: konsultacja dietetyczna

Na samym początku rolą dietetyka jest prze­prowadzenie wywiadu. – W trakcie pierwszej konsultacji staramy się jak najlepiej poznać osobę i jej nawyki żywieniowe. Dokonujemy pomiarów ciała oraz zawartości tłuszczu i pły­nów w organizmie. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby – mówi Beata Prusińska, dietetyk Naturhouse.

Wśród czynników oddziałujących na specy­fikę kuracji znajdują się m. In.: wiek, przebyte w przeszłości choroby czy aktualnie przyjmo­wane leki. Po dostatecznym zgromadzeniu po­trzebnych informacji, specjalista jest w stanie wychwycić przyczynę problemu z nadwagą i dopasować odpowiedni plan żywieniowy.

Dieta pod czujnym okiem specjalisty

Właściwie dobrana dieta powinna być prosta, przyjemna i przede wszystkim zdrowa. Należy pamiętać, że modne diety i kuracje z in­ternetu czy z kolorowych czasopism, przeprowa­dzane bez wcześniejszej konsultacji z ekspertem, mogą po prostu zaszkodzić. Zwykle przyczy­niają się również do popularnego efektu jo–jo. – Dieta musi być pełnowartościowa, zbilansowana i praktyczna. Kaloryczność dań należy dopaso­wać tak, aby uzyskać zadowalające efekty. Kurację powinien zakończyć etap stabilizacji, aby uniknąć powrotu do poprzedniej wagi – potwierdza diete­tyk Naturhouse.

Prosta droga do sukcesu!

Realizując kurację według indywidualnie do­branego planu dietetycznego i będąc pod opieką specjalisty, mamy największą szansę na osiągnię­cie założonego celu. W trakcie cotygodniowych wizyt dietetyk monitoruje prawidłowy przebieg kuracji oraz motywuje do dalszego działania. Przy wsparciu dietetyka, rodziny, a także dzięki wła­snej silnej woli oraz cierpliwości z pewnością zakoń­czymy noworoczne postanowienie sukcesem.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej kon­sultacji dietetycznej – wystarczy umówić się tele­fonicznie lub za pomocą systemu rezerwacji online>>

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.