bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

3 dowody na to, że Twoja kuracja odchudzająca jest skuteczna

W Internecie i innych mediach można znaleźć liczne przepisy na cudowne kuracje odchudzające, które jednak nie zawsze są skuteczne. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą Ci w łatwy sposób ocenić, czy Twoja dieta przynosi rezultaty!

Twoje ubrania powoli stają się luźniejsze

Kiedy odczujesz, że dżinsy które wcześniej były bardzo dopasowane, stają się luźniejsze, to… wiedz, że Twoja dieta zaczyna przynosić rezultaty! Obwody poszczególnych partii ciała zmniejszają się, ponieważ dzięki przyswajaniu mniejszej ilości kalorii, spalasz tkankę tłuszczową oraz pozbywasz się nadmiaru wody metabolicznej, która niepotrzebnie “zalega” w Twoim ciele. Oczywiście, istotny jest również spadek wagi, jednak w przypadku osób, które przy odchudzaniu intensywnie ćwiczą, może być on minimalny lub nie występować wcale. Jest to efektem rozwoju tkanki mięśniowej, która jest dość ciężka. Jeżeli natomiast nie ćwiczysz, to pamiętaj, by chudnąć powoli - około kilograma tygodniowo.

Czujesz się pełen energii

Bycie na diecie wciąż przez wiele osób mylnie jest kojarzone z głodzeniem się i potrzebą żywienia się wyłącznie sałatą. Jednak kuracje odchudzające, podczas których czujesz głód i osłabienie, są po prostu… nieskuteczne! Organizm, który jest wygłodzony, zwalnia metabolizm, aby uchronić się przed utratą tkanki tłuszczowej - w taką “ochronę” wyposażyła nas ewolucja. Jeżeli chcesz schudnąć zdrowo, powinieneś czuć się pełen energii i mieć więcej siły, niż dotychczas - w końcu sensowna dieta odchudzająca oparta jest na pięciu zdrowych posiłkach dziennie, w których skład wchodzą białka, węglowodany (zwłaszcza te złożone) oraz zdrowe tłuszcze. Poczucie wycieńczenia i ciągłego głodu może natomiast świadczyć o tym, że masz niedobory składników odżywczych - w takiej sytuacji dobrze byłoby wykonać badanie krwi i z wynikami udać się do dietetyka.


Otoczenie twierdzi, że świetnie wyglądasz

Oczywiście, jeżeli jesteśmy na diecie odchudzającej, to chcemy podobać się przede wszystkim sobie i poczuć się lepiej. Człowiek jest jednak istotą społeczną, dlatego nie ulega wątpliwości, że chcemy także podobać się drugiej połówce, znajomym i zwykłym, napotkanym osobom. Czasami, kiedy się odchudzamy, wpatrujemy się w lustro tak często, że… trudno nam zauważyć różnicę w naszym wyglądzie. Jeżeli jednak ktoś bliski (lub ktoś, kto dawno nas nie widział) utrzymuje, że schudliśmy i wyglądamy “jakoś tak inaczej, lepiej” to najprawdopodobniej mówi prawdę i… nasza kuracja odchudzająca rzeczywiście przynosi efekty! Unikajmy jednak częstego wypytywania innych, czy “już coś widać” - może to być nie tylko męczące dla otoczenia, ale także sprawić, że inni będą odpowiadali nam to, co chcemy usłyszeć.

Jeżeli marzy Ci się plan kuracji odchudzającej, dzięki któremu w rozsądnym tempie i - co najważniejsze - na stałe pozbędziesz się zbędnych kilogramów, udaj się do Centrum Dietetycznego Naturhouse. Nasi specjaliści dobiorą Ci plan żywieniowy, który będzie idealnie odpowiadał Twoim potrzebom!

Tekst powstał we współpracy z Centrum Dietetycznym Naturhouse.


Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.