bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Dietetyk – ile to kosztuje?

Szczupła sylwetka jest nie dziś nie tylko wymogiem „kosmetycznym”, ale także oznaką zdrowia – w końcu nadwaga czy otyłość nie sprzyjają dobremu samopoczuciu i prawidłowej pracy narządów wewnętrznych. Nie zawsze jednak łatwo jest ją wypracować – dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na wizytę u dietetyka. Zobacz, ile kosztuje wizyta u tego specjalisty i czy warto się do niego udać!

Cena zdrowia, cena urody

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą zdrowia człowieka – dlatego tak naprawdę każdy z nas powinien raz na jakiś czas odwiedzić dietetyka, by przeanalizować wraz z nim swój styl życia i wyciągnąć wnioski. Problem polega jednak na tym, że w Polsce usługi tych specjalistów nie są powszechnie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a zatem w większości przypadków za wizytę musimy po prostu zapłacić. Ceny opieki dietetyka są jednak bardzo zróżnicowane: zależą między innymi od lokalizacji, poziomu wykształcenia i doświadczenia danego specjalisty, rodzaju diety, jakiego potrzebujemy (nierzadko ceny diet dla osób mających bardzo specyficzne wymagania żywieniowe są wyższe) oraz od częstotliwości wizyt. Zazwyczaj jednak pierwsza wizyta u dietetyka waha się pomiędzy 80 a 400 zł, natomiast każda kolejna to wydatek rzędu mniej więcej 60 – 200 zł. Pamiętajmy, że do dietetyka należy uczęszczać regularnie – wizyty kontrolne pomagają określić, czy chudniemy w odpowiednim tempie oraz są okazją do wprowadzenia ewentualnych zmian w jadłospisie i powtórzenia pomiarów, na przykład badania składu ciała. Kontrola przeprowadzana jest zatem nie rzadziej, niż raz w miesiącu – stąd koszt rocznej opieki dietetyka to zwykle wydatek wysokości około 1500 – 3000 złotych. Do kosztów kuracji u dietetyka należy często doliczyć wydatki na suplementy diety, których zadaniem jest przyspieszenie odchudzania oraz uzupełnienie makro i mikroelementów, a także badania krwi, które powinny wykonywać wszystkie osoby odchudzające się. Na szczęście ich koszt jest niewysoki – w większości laboratoriów wynosi około 20 złotych. 

Koszt kompleksowej kuracji w Naturhouse (opieka dietetyka, indywidualnie dobrany plan żywieniowy oraz suplementacja) w skali miesiąca to około 400-600 zł.

Decyzja na całe życie

Choć uczęszczanie do dietetyka wiąże się z koniecznością wydania pieniędzy, to jednak warto spojrzeć na to jak na inwestycję – w końcu chodzi tutaj o nasze zdrowie, które jest bezcenne! Poza tym, zdrowe odżywianie może uchronić nas przed chorobami, których leczenie mogłoby w przyszłości naprawdę zrujnować nasze finanse. Przed wizytą zawsze należy jednak sprawdzić czy specjalista, do którego planujemy się udać, posiada odpowiednie kwalifikacje – najważniejsze są ukończone studia na kierunku dietetyka lub technologia żywienia oraz ewentualne dodatkowe kursy i szkolenia. Należy także dowiedzieć się, jakie dany dietetyk posiada doświadczenie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że wybrana osoba naprawdę Ci pomoże i możesz bez obaw powierzyć jej swoje zdrowie – wybierz jedną z poradni dietetycznych Naturhouse. Nasi dietetycy są świetnie wyszkoleni i pomogli już tysiącom osób w schudnięciu i utrzymaniu idealnej wagi. Dodatkowo, w każdej placówce Naturhouse otrzymasz pomoc w doborze najlepszych dla Ciebie suplementów diety, które znacząco ułatwią proces chudnięcia.

Udając się do dietetyka,  nie bój się stawiać wymagań – ci najlepsi będą potrafili im sprostać. Wybierz więc ludzi, którzy o zdrowym odżywianiu wiedzą niemal wszystko - specjalistów z Naturhouse!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.