bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jak pozbyć się kompleksów? Pięć skutecznych sposobów

Kompleksy potrafią bardzo negatywnie wpłynąć na naszą samoocenę - kiedy wydaje nam się, że mamy “okropne uda”, “gruby brzuch” albo “ciągle podrażnioną skórę”, trudno jest uważać się za osobę wartościową i posiadającą wiele możliwości w życiu. Dzięki odpowiedniemu nastawieniu, kompleksów da się jednak pozbyć - zobacz, jak pokonać je raz na zawsze!!

Znajdź w sobie coś, co lubisz

Jak pozbyć się kompleksów szybko i skutecznie? Przede wszystkim zauważyć, że poza tym, co nam się w samych sobie nie podoba, posiadamy wiele cech, z których możemy być dumni. Jeżeli na przykład nie podobają nam się nasze włosy, skupmy się na tym, że posiadamy bardzo zgrabne nogi lub duże, błyszczące oczy. Znajdźmy w sobie jak najwięcej piękna i dobra, aby bardziej uwierzyć w siebie!

Zaakceptuj to, że nikt nie jest idealny

Nasze kompleksy często powstają na skutek porównywania się z innymi - czasem są to nasi znajomi, a czasami “bogami piękna” stają się dla nas celebryci. W głowie nieustannie krytykujemy samych siebie, jednocześnie zachwycając się wyglądem innych. Czas to zmienić! Uświadom sobie, że znane osoby również mają defekty urody - niektórzy z nich sami o tym mówią!

Poproś, by bliscy powiedzieli Ci, za co Cię cenią

Czasami sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele posiadamy pozytywnych cech i umiejętności. Warto zatem zapytać osób, które są dla nas ważne i które dobrze nas znają o to, co - ich zdaniem - mamy w sobie dobrego i ładnego. Taka rozmowa może nas naprawdę bardzo dowartościować!

Dbaj o zdrowie i wygląd

Na pewne rzeczy - jak na przykład kształt twarzy - nie mamy wpływu. Wiele aspektów naszego wyglądu jest ściśle związana z tym, jaki prowadzimy tryb życia. To, jak się odżywiamy, czy uprawiamy sport oraz czy dbamy o to, by się wysypiać, ma wpływ na nasz wygląd i na to, jak postrzegają nas inni. Staraj się zatem zawsze nosić schludne ubrania, dużo się ruszać i zdrowo jeść - w tym celu możesz odwiedzić Centrum Dietetyczne Naturhouse, w którym pracują najlepsi dietetycy - pomogą Ci oni właściwie zadbać o jadłospis!

Nieustannie się rozwijaj!

Osoby, które posiadają pasję i udane życie zawodowe, na ogół rzadziej myślą o tym, co w nich samych im się nie podoba. Kluczem do sukcesu w życiu jest zaś nieustanny rozwój - jak mówi stare powiedzenie “kto się nie rozwija, ten się cofa”. Zainwestuj więc w książki o rozwoju osobistym, ciekawe kursy czy studia podyplomowe i nie wahaj się próbować nowych rzeczy. Dbaj także o zawieranie nowych, inspirujących znajomości - dzięki temu nabierzesz pewności siebie i zapomnisz o swoich kompleksach!

Kiedy uporasz się ze swoimi kompleksami, będziesz w stanie pokochać siebie i swoje życie. Pomoc w zdrowym odżywianiu, dzięki któremu poczujesz się lepiej we własnym ciele, uzyskasz w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Nie zwlekaj więc i umów się na wizytę - Twoja samoocena na pewno na tym skorzysta!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.