bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jak wytrwać na diecie?

Samo rozpoczęcie diety - choć bez wątpienia jest przełomem w naszym życiu - nie decyduje jeszcze o sukcesie w odchudzaniu. Najtrudniejsze jest wytrwanie w podjętym postanowieniu. Ponieważ skuteczne odchudzanie zaczyna się w naszej głowie, to kluczowa jest odpowiednia motywacja. Zobacz, jak wytrzymać na diecie aż do uzyskania wymarzonej sylwetki!


1. Zapewnij sobie wsparcie bliskich.

Trudno jest się odchudzać, kiedy nasza rodzina nieustannie powtarza nam, że “z bujnymi kształtami nam do twarzy”, a babcia nie chce przyjąć odmowy zjedzenia schabowego i zasmażanej kapusty. Człowiek jest “zwierzęciem stadnym” - dlatego też bardzo potrzebujemy wsparcia bliskich osób. Porozmawiaj więc z rodziną i przyjaciółmi o swoich planach przejścia na dietę oraz wyjaśnij, czemu to dla Ciebie ważne. Jeżeli rodzina nie sprzyja Twojemu pomysłowi, poproś o pomoc przyjaciela lub nawet osoby z internetowego forum.


2. Znajdź coś, co sprawia Ci radość

Wielu z nas sięga po jedzenie wcale nie wtedy, kiedy odczuwa głód, lecz w sytuacjach, w których… ma gorszy humor. Niestety, zajadanie smutków i stresów to prosta droga do nadwagi! Zastanów się więc, jaka czynność (niebędąca jedzeniem) sprawia, że czujesz się szczęśliwy - może to być sport, układanie puzzli lub rozmowa z partnerem. Kiedy poczujesz, że Twój nastrój się pogarsza - ,,ratuj się” tym, od czego na pewno nie przytyjesz! Kto wie, może dzięki diecie odchudzającej odnajdziesz nowe hobby…?

3. Jedz różnorodnie i kolorowo

Nikt z nas nie lubi monotonii - także tej na talerzu. To, że na diecie odchudzającej musimy przyjmować mniej kalorii, nie oznacza wcale, że nasze posiłki muszą być nudne i mdłe - wręcz przeciwnie! Uczyń okres odchudzania czasem odkrywania nowych smaków. Staraj się często wypróbowywać nowe przepisy, używaj wielu ziół i dbaj o to, by posiłki były estetycznie podane. Dzięki temu nie będziesz miał ochoty na powrót do “normalnego” jedzenia!


4. Chudnij w rozsądnym tempie

To bardzo, ale to bardzo ważne “zalecenie” podczas diety odchudzającej. Pamiętaj, że aby wytrwać na diecie (i zachować zdrowie), należy chudnąć powoli. Dietetycy zalecają, by utrata wagi nie przekraczała jednego kilograma tygodniowo. Jeżeli ustawisz sobie poprzeczkę zbyt wysoko, to po jakimś czasie możesz zacząć odczuwać frustrację z powodu niezrealizowanego celu i… porzucić myśl o odchudzaniu. Podejdź więc do tematu spokojnie, pamiętając, że każdy organizm jest inny i każdy z nas chudnie w innym tempie.


5. Nagradzaj się za efekty

Każdy z nas lubi otrzymywać nagrody - a jeśli udaje Ci się schudnąć kolejny kilogram, to bez wątpienia na nie zasługujesz! Wyznacz sobie etapy chudnięcia, po których ukończeniu wręczysz sobie nagrodę - może to być schudnięcie każdych trzech kilogramów lub zgubienie centymetra w obwodzie talii czy uda. Pamiętaj, by nagroda nie była słodką przekąską!


Wykwalifikowany dietetyk posiada wiedzę nie tylko z zakresu zdrowego żywienia, ale także wie, jak pomóc swoim pacjentom w odpowiedzi na pytanie - jak wytrwać na diecie. Najlepszych specjalistów w zakresie odżywiania i motywacji spotkasz zaś w Centrach Dietetycznych Naturhouse - jeżeli chcesz zdrowo i skutecznie schudnąć, czym prędzej umów się na wizytę!Konsultacja dietetyczna:

mgr Katarzyna Payerhin
dietetyk Naturhouse

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.