bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jeden nawyk – trzy korzyści. Sprawdź, jak skutecznie schudnąć, pozbyć się cellulitu i poprawić swoją koncentrację!

Kto by chciał pozbyć się nadprogramowych kilogramów, zwalczyć cellulit, a do tego zyskać więcej energii i poprawić swoją koncentrację? Chyba każdy, kto zmaga się z wymienionymi problemami. A kto chciałby to zrobić stosując jeden nawyk? Wszyscy? Świetnie! A zatem pora zacząć pić wodę. Dlaczego właśnie woda ma pomóc? Już wyjaśniamy!


Woda to życie

Na pewno nieraz o tym słyszeliście. I to prawda. Organizm składa się z niej aż w 75% w przypadku dzieci i około 60-70% u osób dorosłych. Woda uczestniczy we wszystkich procesach, jakie zachodzą w organizmie. Przyjmuje się, że dla ich prawidłowego przebiegu, każdego dnia należy przyjąć około 2 litrów płynów w przypadku kobiet i dzieci, a dla mężczyzn norma to około 2,5–3 litry. Ilość ta obejmuje zarówno płyny przyjmowane z pokarmem, jak i w postaci napojów.

Dokładne zapotrzebowanie na wodę jest kwestią indywidualną – zaznacza Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse, i wyjaśnia – To, ile płynów powinna przyjąć konkretna osoba jest zależne od  płci, masy ciała, wieku, stanu zdrowia, a także temperatury otoczenia i stopnia aktywności fizycznej.

Woda na skuteczne odchudzanie

Regularne picie wody pomaga pozbyć się wielu dolegliwości trawiennych, między innymi zaparć, wzdęć, niestrawności i wywołanych przez nią bólów brzucha. Badania, które zostały przeprowadzone w 2006 roku w Oakland Research Institute potwierdzają, że picie wody w regularny sposób wywołuje utratę 2 kg masy ciała w ciągu roku. Niby niewiele, ale w połączeniu z innymi zdrowymi nawykami żywieniowymi spadek masy może być znacznie większy. Pijąc wodę co 15-30 minut, małymi łykami, łatwiej powstrzymać się od podjadania między posiłkami, a w trakcie jedzenia szybciej osiągamy punkt sytości, ponieważ nasz żołądek jest już częściowo wypełniony.


Woda na cellulit

Prawidłowe nawodnienie organizmu reguluje ciśnienie krwi i poprawia ukrwienie tkanek, w tym również skóry. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona. Ponadto, picie wody sprawia, że organizm „nie broni się” przed odwodnieniem i nie blokuje w komórkach wody metabolicznej, która jest jedną z głównych przyczyn cellulitu.  

Picie wody poprawia koncentrację

Brak odpowiedniego nawodnienia realnie wpływa na obniżenie sprawności umysłowej, co powoduje spadek koncentracji i efektywności w wykonywaniu obowiązków oraz nauce. Już lekkie odwodnienie może skutkować pogorszeniem pamięci krótkotrwałej i trudnościami w skupieniu się na wykonywanym zadaniu i jego prawidłowym wykonaniu nawet o 50%! W rezultacie spada motywacja do kontynuowania aktywności, pogarsza się nastrój i pojawia rozdrażnienie.


Warto pamiętać, że odwodnienie wpływa niekorzystnie na każdy aspekt naszego funkcjonowania. Kiedy organizm nie może sprawnie realizować niezbędnych procesów życiowych, nie możemy oczekiwać dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli szukasz sposobu, jak wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody lub chcesz poznać więcej szczegółów na temat innych praktyk zdrowego odżywiania – zapraszamy do nas. Dietetycy Naturhouse czekają na Ciebie już dziś!

Wypróbuj sprawdzone rozwiązanie!

Jeśli mimo wypijania odpowiedniej ilości wody masz problemy z cellulitem, wypróbuj 3-tygodniową kompleksową kurację dostępną w Centrach Dietetycznych Naturhouse - BOX ANTYCELLULIT.

Kupując box w cenie 357,14 zł otrzymujesz:

 • dokładny jadłospis na 3 tygodnie
 • wskazówki i porady merotoryczne przygotowane przez dietetyka
 • smaczne przepisy na łatwe w przygotowaniu potrawy
 • zestaw suplementów wspomagających walkę z cellulitem.
W każdym momencie kuracji możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji z dietetykiem połączonej z pomiarami i badaniem składu ciała, jak również być w kontakcie telefonicznym lub mailowym, jeśli na przykład pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości co do stosowania diety. 

Zasady diety antycellulitowej od Naturhouse są proste, a posiłki smaczne. 

Wypróbuj BOX ANTYCELLULIT i skutecznie pożegnaj problem pomarańczowej skórki!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.