bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jest w każdym sklepie i może Cię zabić jeszcze w tym roku

„Cukier jest wszędzie”. „Cukier jest niezdrowy”. Ile razy w życiu już o tym słyszałeś? Jeśli teoretycznie wiesz o jego niekorzystnym wpływie na Twój organizm, ale nadal go stosujesz, być może po prostu nikt do tej pory nie wyjaśnił, dlaczego cukier jest szkodliwy, ale dziś uzyskasz odpowiedź.


Cukier a cukier

Cukier, którego zwykle używamy w naszych domach i który jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym to cukier buraczany/trzcinowy zawierający sacharozę – węglowodan prosty. Dwa kolejne gatunki cukru prostego to laktoza (z mleka) i fruktoza (z owoców i miodu). Żaden z nich nie jest cukrem, który mamy we krwi i który kojarzy nam się z zapotrzebowaniem energetycznym.

Wpływ cukru na organizm

Glukoza, którą organizm wytwarza z węglowodanów dostarcza potrzebnej energii. Węglowodany proste i złożone znajdują między innymi w pieczywie, makaronach, kaszach i ryżu, a także w warzywach i owocach. Przy pełnowartościowej diecie ilość cukru zawarta w pożywieniu jest zupełnie wystarczająca – wyjaśnia Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse – Organizm dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje zaledwie dwóch łyżeczek czystej glukozy, czyli średnio od 6 do 100 mg. Tymczasem jeden kawałek ciasta zawiera aż siedem łyżeczek glukozy.

Każdy nadmiar cukru organizm przekształca i magazynuje w postaci tkanki tłuszczowej, która w pierwszej kolejności odkłada się w mało aktywnych miejscach: między innymi na brzuchu, biodrach, piersiach, a dalej trafia do aktywnych narządów (m.in. nerki, serce), osłabiając ich funkcje. Tkanki narządów ulegają degeneracji i przekształcają się w tłuszcz. Nadmiar cukru wpływa również na pracę trzustki, która odpowiada za produkcję insuliny – im więcej cukru w stężeniu krwi, tym intensywniej musi pracować trzustka.

Dlaczego cukier szkodzi?

Cukier, który przyswajamy w postaci kryształków lub też w gotowych wyrobach cukierniczych i wysoko przetworzonej żywności jest jedną z głównych przyczyn następujących chorób:

  • cukrzyca,
  • próchnica,
  • otyłość,
  • choroby serca,
  • zespół metaboliczny prowadzący do miażdżycy,
  • niewydolność wątroby,
  • zapalenie żołądka i jelita grubego.

Co więcej, w procesie trawienia cukier „wyjaławia” organizm z witamin i minerałów, zwłaszcza z witamin z grupy B, które biorą czynny udział w rozkładzie cukrów. Niedobory objawiają się między innymi chronicznym zmęczeniem, trudnościami z koncentracją, zaburzeniami snu, a także spadkiem odporności organizmu i kłopotami z cerą. Udowodniono, że osoby, które nadużywają cukru znajdują się w strefie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory.

 

Warto zastanowić się, czy ilość cukru w Twoim codziennym menu nie jest zbyt duża. Jeśli chcesz ograniczyć swój apetyt na słodycze, ale nie wiesz, jak to zrobić, koniecznie zapisz się na wizytę do wybranej placówki Naturhouse. Nasi dietetycy nie tylko przedstawią plan żywieniowy, który pomoże Ci oczyścić organizm z nadmiaru cukru, ale również  zaproponują naturalne suplementy diety, które ułatwią opanowanie ochoty na podjadanie słodyczy.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.