bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Mądre odchudzanie - 5 zasad, dzięki którym unikniesz efektu jojo

Mądre odchudzanie nie tylko sprawia, że pozbywamy się nadwagi czy otyłości w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia, ale także pozwala na utrzymanie efektów przez długi czas. Efekt jo-jo jest bowiem konsekwencją łamania zasad mądrego odchudzania. Poznaj te reguły i stosuj je podczas swojej diety!


Odchudzanie musi trwać.

Powinien o tym pamiętać każdy, kto podejmuje decyzję o przejściu na dietę. Nie powinniśmy chudnąć więcej, niż kilogram tygodniowo - w przeciwnym razie, kiedy zaczniemy zwiększać kaloryczność posiłków po zakończeniu diety, nasz organizm może próbować “nadrobić straty” i… odkładać więcej tkanki tłuszczowej. Nastawmy się więc na długofalowy proces!


Klucz do zdrowia? Odpowiednie badania!

Każda zdrowa osoba co najmniej raz do roku powinna wykonać badanie krwi i moczu - ich wyniki informują nas o tym, jak “prezentuje się” nasz stan zdrowia. Podczas odchudzania badania takie powinniśmy wykonywać częściej - nawet raz w miesiącu. Organizm, który zmaga się z niedoborami substancji odżywczych, może zwolnić przemianę materii, co powoduje efekt jo-jo bezpośrednio po zakończeniu kuracji odchudzającej.

 Dieta dobrana indywidualnie do Twoich potrzeb.

Zupełnie inaczej powinna odchudzać się osoba, która dużo ćwiczy, niż człowiek, którego jedyną aktywnością jest powolny spacer. Jeszcze inaczej wygląda odpowiednia dieta odchudzająca dla cukrzyka czy osoby zmagającej się z anemią. Nie warto więc polegać na “dietach cud” z Internetu, które pisane są w sposób schematyczny - mądrym odchudzaniem nie można nazwać tego, co pomogło innym osobom. Każdy organizm jest przecież wyjątkowy!


Posiłki smaczne i kolorowe.

Dlaczego jest to takie ważne? Otóż, jeśli podczas diety jemy same nudne, niezróżnicowane posiłki, to po zakończeniu odchudzania zwykle mamy ogromną ochotę, by w końcu zjeść coś “normalnego”, czyli najczęściej… bardzo niezdrowego. Warto zatem dbać o to, by nasze śniadania, obiady i kolacje były smaczne i estetycznie podane. Śmiało sięgajmy więc po zioła, kolorowe warzywa i owoce - w końcu kto powiedział, że odchudzanie nie może być przyjemnością…?

Picie dużej ilości płynów.

Kiedy pijemy za mało wody, nasz metabolizm zwalnia, a tkanka tłuszczowa ma tendencje do odkładania się w okolicach ud i brzucha. Co więcej, kiedy jesteśmy odwodnieni, nasze ciało próbuje zahamować proces dalszej utraty płynów i gromadzi wodę między tkankami - jest to tak zwana woda metaboliczna. Mądre odchudzanie powinno więc zawsze wiązać się z przyjmowaniem dużej ilości wody oraz naparów z ziół (na przykład zielonej herbaty). Nawodniony organizm nie “nabierze” tłuszczu tuż po zakończeniu fazy utraty wagi!

Odchudzanie czasami wiąże się z wątpliwościami, które dobrze jest rozwiać, zasięgając porady specjalisty. Odwiedź więc dowolne spośród obecnych w całej Polsce Centrów Dietetycznych Naturhouse i… przekonaj się, że przed naszymi specjalistami mądra dieta odchudzająca nie ma żadnych tajemnic!

Tekst powstał we współpracy z dietetykiem Centrum Dietetycznego Naturhouse.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.