bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Mało znane sposoby na zmniejszenie obwodu brzucha

Za duży obwód w pasie jest przyczyną Twoich kompleksów i złego samopoczucia? Chcesz to zmienić, ale masz dość sztampowych metod działania? Dziś poznasz mało znane sposoby na zmniejszenie obwodu brzucha. Poznaj je wszystkie i ciesz się z odzyskania szczupłej sylwetki.


Postaw na relaks

Do jednej z przyczyn odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha należy podwyższony poziom kortyzolu w organizmie. Kortyzol jest również nazywany hormonem stresu, więc wiesz już, co przyczynia się do jego wzmożonego wydzielania. Kolejnym prowodyrem jest zbyt duża ilość światła docierającego do siatkówki oka, na przykład w wyniku długotrwałego przesiadywania przed telewizorem czy komputerem. Trzecim czynnikiem, który przyczynia się do podwyższenia stężenia kortyzolu jest niedobór snu. Badania wykazały, że osoby, które śpią 5-6 godzin dziennie mają większy obwód talii niż te, które śpią po 7-8 godzin. Co więcej, niedobór snu prowadzi do wzrostu poziomu greliny (hormonu głodu) i obniżenia poziomu leptyny (hormonu hamującego łaknienie). Dlatego postaraj się uregulować swój tryb dnia: zapewnij sobie czas na relaks – może to być spacer, kąpiel, półgodzinna lektura dobrej książki, a na godzinę przed snem wyłącz już telewizor, komputer, powstrzymaj się od korzystania z komórki. W ten sposób wyhamujesz wydzielanie kortyzolu i pozbędziesz się problemów z zasypianiem, a Twój sen będzie głębszy i bardziej regenerujący.


Naturalnie, że jogurt

Wapń wspomaga spalanie tłuszczu. Poza wapniem mleko i jego przetwory zawierają witaminy (A i B12), fosfor, potas i kwas rybonukleinowy (ryboflawiny) – wyjaśnia Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse. Nie wybieraj produktów zupełnie odtłuszczonych – tłuszcz również jest potrzebny do zachowania właściwego funkcjonowania Twojego organizmu. Najlepiej wybierać produkty o zawartości tłuszczu 1,5 – 2%. Prostym sposobem na dostarczenie dodatkowej dawki tego pierwiastka jest zjadanie codziennie jednego jogurtu naturalnego lub porcji twarogu bez dodatków. Pamiętaj: im prostszy skład produktów, tym lepiej.

Wyjdź na słońce

Choć nie stwierdzono związku pomiędzy niskim poziomem witaminy D a otyłością, istnieje prawdopodobieństwo, że dodając ją do swojej diety, zwiększysz jej skuteczność, a tym samym szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów. Dlaczego? Ponieważ odgrywa ona kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki wapniowo-fosforanowej i warunkuje stan Twojego nastroju. Witamina D wpływa korzystnie na układ nerwowy i reguluje pracę układu immunologicznego. A dobre samopoczucie i zwiększenie odporności polepsza jakość życia i pomaga lepiej radzić sobie ze stresem. Co więcej, utrzymanie właściwego poziomu witaminy D zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów, osteoporozy i cukrzycy typu 1. Najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu witaminy D jest regularne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w godzinach, kiedy jest najwięcej słońca.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zwiększa uczucie sytości, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza produkcję soków trawiennych i pobudza nerki do pracy, co przyspiesza usuwanie nadmiaru wody metabolicznej i toksyn z organizmu. Bezpiecznym sposobem na wykorzystanie potencjału octu jabłkowego jest stosowanie naturalnego suplementu diety: kapsułki Ocet Jabłkowy i Skrzyp Polny, które są dostępne wyłącznie w placówkach Naturhouse. Dzięki dodatkowej zawartości wyciągu ze skrzypu jednocześnie wzmocnisz swoje włosy, skórę i paznokcie.


Chcesz wiedzieć więcej na temat skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha? Zapisz się na bezpłatną konsultację w wybranej placówce Naturhouse i porozmawiaj z naszym dietetykiem.


Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.