bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Morwa biała – wsparcie w odchudzaniu

Morwa biała to gatunek drzewa, który pochodzi z Azji, ale dzięki swojej odporności na niskie temperatury już w średniowieczu zaaklimatyzował się na terenie Europy. Od wieków wykorzystywana w medycynie ludowej, dziś przeżywa swoją „drugą młodość”. A to dzięki badaniom naukowym, które potwierdziły jej prozdrowotne działanie. Jest szczególnie ceniona przez cukrzyków, ponieważ pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi. A czy wiesz, że morwa biała to także wsparcie w odchudzaniu?


Działanie morwy białej

Działanie lecznicze wykazuje zarówno kora, owoce, jak i liście morwy białej. Kora korzenia zawiera Moran 20K, czyli substancję przeciwcukrzycową, leachianon G – związek wykazujący działanie przeciwwirusowe, a także moracynę, która pełni funkcję przeciwutleniacza i działa przeciwzapalne. Owoce morwy białej to bogate źródło makro- i mikroelementów, antocyjanów zwalczających wolne rodniki, a także aminokwasów egzogennych, między innymi kwasu asparaginowego i tryptofanu, który jest wykorzystywany podczas produkcji serotoniny. Z kolei jej liście zawierają witaminy z grupy B – tiaminę (B1), ryboflawinę (B2) i pirydoksynę (B6) oraz witaminę PP. Ale za największy atut liści morwy białej uznaje się zawartość cukrów złożonych, w których strukturę jest wbudowany atom azotu, dzięki czemu wykazują analogiczne działanie do leków przeciwcukrzycowych. To jednak nie wszystko...


Morwa biała – odchudzanie

Morwa hamuje aktywność glikozydaz, czyli enzymów obecnych w jelicie. To one rozkładają węglowodany złożone do prostych. Efekt? Zatrzymanie rozkładu uniemożliwia ich wchłonięcie w układzie pokarmowym. A mniej cukrów w organizmie ogranicza odkładanie tkanki tłuszczowej – wyjaśnia Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse – Ponadto, dzięki stabilizacji poziomu glukozy we krwi, osoby stosujące morwę w diecie rzadziej cierpią z powodu napadów głodu i chęci podjadania między posiłkami. Dlatego morwa biała na odchudzanie to doskonały pomysł wsparcia swojej kuracji – podpowiada specjalistka.


Morwa biała a odchudzanie – jak ją stosować?

Morwa biała jest wykorzystywana do produkcji coraz większej liczby preparatów i suplementów diety. Możesz ją spotkać w postaci suszonych owoców, wyciągów, syropów, soków, dżemów i tabletek. Jednak najbezpieczniejszym i sprawdzonym sposobem, aby dostarczyć do organizmu jedynie morwę są herbatki z suszonych liści. Diabetykom zaleca się picie świeżego naparu z liści 3 razy dziennie przed posiłkiem. W ten sam sposób można stosować morwę podczas odchudzania. Aby sporządzić napar, trzeba zalać wrzątkiem (około 150 ml) 1 gram wysuszonych liści morwy i parzyć przez około 5 minut. Zanim jednak zaczniesz stosować morwę, porozmawiaj na ten temat ze swoim lekarzem, ponieważ u osób, które przyjmują leki, może ona nasilić ich działania niepożądane.

A jeśli chcesz podjąć skuteczne i bezpieczne odchudzanie, już dziś zapisz się na konsultację w Naturhouse. Nasi dietetycy czekają na Ciebie w ponad 350 placówkach na terenie całej Polski.


Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.