bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Relacje w rodzinie mogą być przyczyną otyłości wśród dzieci

Rodzina jest najważniejszym środowiskiem w życiu dziecka, które kształtuje jego styl życia, uczy zdrowych i niestety też tych NIEzdrowych nawyków żywieniowych oraz kształtuje wyobrażenia na temat jedzenia i odżywiania. Dlatego też uważa się, że środowisko rodzinne jest jednym z głównych czynników mogących prowadzić do otyłości dziecięcej.


Specjalista do spraw żywienia Naturhouse, Pani Magdalena Ochnio zauważa, że:

 „Coraz częściej problem otyłości wśród dzieci jest cechą rodzinną, tzn. otyli są rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie. To z domu najczęściej dzieci wynoszą nie tylko większość wartości, ale również obserwują styl życia i powielają go w późniejszych latach. W tym niestety ograniczony wysiłek fizyczny, źle zbilansowaną dietę, brak regularności posiłków, spożywanie przypadkowych produktów spożywczych bądź podjadanie wysokokalorycznych przekąsek pomiędzy nimi. Tego m.in. dziecko uczy się od rodziców od najmłodszych lat. U małych dzieci zauważony został również problem karmienia dziecka na siłę (z przekonania, że rośnie i potrzebuje dużo jedzenia). Oczywiście jest to mylne przeświadczenie, gdyż dziecku potrzebne są nie tyle duże porcje, co pełnowartościowe pokarmy. Ponadto u tak wychowywanych dzieci zostają zaburzone sygnały sytości oraz głodu, które dziecko powinno regulować samo, aby w przyszłości nie mieć z tym problemów.”

Dlatego też, bardzo ważna w okresie dorastania dziecka jest nauka nie tylko mówienia, chodzenia czy innych czynności, ale również budowanie w nim świadomości żywieniowej i kształtowanie podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Jeśli sami się ich nie trzymamy, ciężko wymagać, aby nasze dzieci ich przestrzegały ponieważ nie mają one autorytetu, którego tak bardzo potrzebują.

 

By sprawdzić, czy nawyki żywieniowe Twojej rodziny są prawidłowe,
umów się na bezpłątną konsultację z dietetykiem.

 

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.