bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Siemię lniane a odchudzanie: właściwości i efekty

Siemię lniane, czyli płaskie nasionka lnu o wielkości 2–3 milimetrów. Kiedy zalejesz je wodą pęcznieją i otaczają się śluzem, który przypomina kisiel. Pozyskuje się z nich olej lniany. W tych małych nasionach kryje się ogromny potencjał. Są źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (WNKT), które budują tkankę mózgową i biorą udział w prawidłowym funkcjonowaniu hormonów, a także wpływają na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Co więcej, siemię lniane wspomaga odchudzanie. Jak? Dowiesz się już za chwilę!


Siemię lniane – bogactwo cennych składników

Poza zawartością wspomnianych we wstępie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (WNKT), nasiona lnu mają wysoką zawartość błonnika, a także wielu witamin i minerałów. Warto wspomnieć o witaminie E, która jest antyoksydantem, uczestniczącym w dostarczaniu składników odżywczych do komórek i jest ważna w leczeniu chorób serca oraz miażdżycy. Kolejne to witaminy z grupy B – biorą udział w przemianach białek, tłuszczów i węglowodanów. Ponadto, pomagają w produkcji czerwonych krwinek i tworzeniu szpiku kostnego. Siemię lniane zawiera między innymi  wapń, magnez, cynk i żelazo.

Dlaczego warto wybrać siemię lniane?

Siemię lniane korzystnie wpływa na nasz organizm na kilka sposobów. Najważniejsze z nich wymienia Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse: Siemię lniane, dzięki zawartości błonnika zmniejsza uczucie głodu, ponieważ jego zdolność do pęcznienia powoduje uczucie sytości. Ponadto, błonnik korzystnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego: reguluje perystaltykę jelit, co jest szczególnie ważne dla osób, które nękają zaparcia lub mają skłonność do biegunek. Nasiona lnu wspomagają również detoksykację organizmu, co umożliwia wyregulowanie metabolizmu i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Siemię ogranicza wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu trafia jej mniej do tkanek, a tym samym zostaje ograniczona ilość, która może zostać zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych, siemię lniane pomaga zadbać, aby dieta podczas odchudzania pozostała pełnowartościowa.


Wpływ na organizm

Poza cennymi wartościami omówionymi przez specjalistę, warto wymienić również inne zalety stosowania w swojej diecie siemienia lnianego:

 • łagodzi objawy choroby wrzodowej, nieżytu żołądka i dwunastnicy,

 • wspomaga walkę z nadkwasotą,

 • zapobiega wzdęciom,

 • stabilizuje poziom cholesterolu w organizmie,

 • w stanach zapalnych oskrzeli i gardła, zwiększa wilgotność śluzówki oraz łagodzi podrażnienia,

 • ze względu na zawartość lecytyny poprawia pamięć i koncentrację – zauważono, że siemię lniane eliminuje wczesne objawy demencji starczej,

 • dzięki zawartości fitoestrogenów, łagodzi objawy menopauzy,

 • jest cenionym składnikiem szamponów i odżywek przeznaczonych do pielęgnacji włosów suchych, a także preparatów do regeneracji skóry i paznokci.

Jeśli szukasz produktów, które zawierają w swoim składzie siemię lniane, koniecznie odwiedź jedną z placówek Naturhouse. W naszej Sieci Centrów Dietetycznych znajdziesz biszkopty Fibroki z siemieniem lnianym i sezamem oraz ciastka Fibroki o smaku 5 zbóż, które w swoim składzie mają siemię lniane. To doskonały dodatek do śniadania!

Pamiętaj, że oryginalne biszkopty Fibroki znajdziesz tylko w placówkach Naturhouse.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.