bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Skuteczna dieta odchudzająca – ile trwa odchudzanie?

Chcesz schudnąć, ale nie wiesz, którą dietę wybrać? W prasie i internecie nie brakuje przepisów na zgubienie zbędnych kilogramów, a Ty im więcej czytasz, tym mniej wiesz. Wciąż zastanawiasz się jak wygląda najbardziej skuteczna dieta odchudzająca i jak szybko możesz schudnąć? Dziś dowiesz się więcej na ten temat.


Efektywna dieta odchudzająca

Na samym początku ustalmy najważniejsze: żadna dieta-cud ani głodówka nie pomoże Ci trwale osiągnąć wymarzonego spadku masy ciała. Zarówno stosowanie diety opartej na jednym składniku odżywczym czy jednej grupie produktów, jak i drastyczne ograniczanie gramatury posiłków prowadzi tylko do pozornego sukcesu. Spadek masy ciała, jaki odnotowujesz podczas głodówek to jedynie częściowo zasługa redukcji tkanki tłuszczowej. Pozostała część wyniku to efekt odwodnienia, które jest niebezpieczne dla zdrowia. Co gorsza, po zakończeniu takich quasi-diet organizm szybko stara się „nadrobić” poniesione straty (na wypadek kolejnego „kryzysu”). Poza wystąpieniem efektu jo-jo, pojawia się jeszcze jeden problem: rozregulowanie i spowolnienie metabolizmu, co zmniejsza efektywność dalszych prób redukcji. Wniosek? Skuteczna dieta odchudzająca to przede wszystkim zdrowa dieta odchudzająca. Ale jak taka dieta wygląda?


Zdrowa dieta odchudzająca

Prawdą jest, że skuteczna dieta odchudzająca wymaga zmniejszenia podaży kalorii w stosunku do ilości, jaka była przyjmowana dotychczas. Jednak to, o ile zmniejszyć kaloryczność posiłków nie powinno być pozostawione przypadkowi. Dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości pokarmu pozwala na zaspokojenie bieżącego zapotrzebowania energetycznego z częściowym wykorzystaniem zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Aby nie szkodzić zdrowiu i zapewnić sobie dobre samopoczucie, należy zadbać, aby dieta była pełnowartościowa. Dzięki temu unikniesz głodu określanego jako jakościowy. Nie mniej ważne, jak to, „co” jesz, jest również „jak”?

Skuteczna dieta odchudzająca

Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych zasad zdrowego żywienia. Bez ich przestrzegania nawet najlepiej dopasowana dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

 • jedz pięć posiłków dziennie, najlepiej o stałych porach, w regularnych odstępach (średnio co trzy godziny); ostatni jedz nie później niż 2,5 godziny przed snem
 • do każdego posiłku dodaj porcję warzyw – im mniej będą przetworzone, tym lepiej
 • każdego dnia wypijaj 1,5-2 litra niegazowanej wody mineralnej, postaraj się pić małymi łykami
 • owoce jedz 1-2/dziennie, ale nie później niż w czasie podwieczorku
 • postaraj się zachować aktywność fizyczną na poziomie godziny co drugi-trzeci dzień (może to być intensywny spacer, bieganie, jazda rowerem, basen lub ćwiczenia)


Ile trwa odchudzanie?

Na to nurtujące pytanie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, jednak Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse, przybliża nam jej poznanie:

Prowadząc kurację zawsze staramy się utrzymać zdrowe tempo chudnięcia, które według zaleceń WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) przewiduje spadek masy ciała poziomie około 0,5 do 1 kg tygodniowo. Warto zaznaczyć, że w pierwszym etapie odchudzania spadek masy zwykle jest większy (może wynosić nawet kilka kilogramów w ciągu tygodnia), ale później dochodzi do unormowania do wspomnianego poziomu. Wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań, takich jak na przykład: ilość tkanki tłuszczowej, tempo metabolizmu i wcześniejsze próby odchudzania, schorzenia czy przyjmowane leki. Równie ważnym etapem jak redukcja masy ciała jest etap stabilizacji wagi. Na tym etapie stopniowo podnosi się kaloryczność posiłków i urozmaica jadłospis. To właśnie przeprowadzenie stabilizacji gwarantuje utrzymanie efektów, oczywiście o ile nie wrócimy do niewłaściwych nawyków żywieniowych.


Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z przygotowaniem odpowiedniego jadłospisu, który pozwoli Ci schudnąć, a jednocześnie nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu? Nie musisz się martwić. Wystarczy, że zapiszesz się na konsultację w wybranej placówce Sieci Centrów Dietetycznych Naturhouse. Nasi dietetycy sprawdzą skład Twojego ciała, porozmawiają o obecnych nawykach i potrzebach, a następnie zaproponują dopasowaną dietę i pomogą Ci przejść przez całą kurację odchudzającą.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.