bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Wewnętrzna ochrona skóry przed promieniami UV

Wakacje w pełni! Wyjazdy nad morze, do ciepłych krajów, odkrywanie nowych miejsc, podróże. Aby bezpiecznie i z pełną przyjemnością spędzić ten czas bardzo ważne jest, aby nasza skóra oprócz ochrony zewnętrznej w postaci kremów i balsamów z filtrami UV, była chroniona również od wewnątrz. Dlaczego?

Okazuje się, iż promieniowanie UV przyczynia się do niszczenia włókien kolagenowych powodując zmarszczki, uszkodzenia naczyń krwionośnych, powoduje powstawanie wolnych rodników w organizmie, a nawet być przyczyną nowotworów skóry.

Aby spowolnić procesy starzenia się skóry i ograniczyć namnażanie wolnych rodników, musimy wzbogacić naszą dietę w naturalne antyoksydanty, które stworzą wewnętrzną, ochronną barierę. Należą do nich przede wszystkim: witamina C, karotenoidy, tokoferole czy polifenole. Znajdziemy je w takich produktach jak: kasza jęczmienna, gryczana, ryby: dorsz, łosoś, makrela czy halibut, mleko i jego przetwory, tłuszcze roślinne, orzechy włoskie, nasiona słonecznika i dyni, owoce (m.in. jeżyny, borówki, czarna porzeczka, truskawki, granat, winogrona, śliwki, pomarańcze, grejpfruty) oraz warzywa (m.in. zielony groszek, czerwona fasola, natka pietruszki, szpinak, bób, papryka, czerwona kapusta, marchew). Najlepiej, jeśli produkty te będą spożywane na surowom na przykład w postaci surówek i sałatek – wówczas unikniemy zbyt dużych strat antyoksydantów, będących skutkiem obróbki termicznej, marynowania itp.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.