bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Wpływ picia wody na odchudzanie

Osoby, które interesują się odchudzaniem i zdrowym stylem życia, często słyszą, że aby schudnąć, należy pić dużo wody. Jest to, oczywiście, prawda, jednak mało kto z nas tak naprawdę wie, jaki wpływ ma przyjmowanie dużej ilości płynów na utratę zbędnych kilogramów. Ty właśnie masz szansę się tego dowiedzieć!


Czy picie wody odchudza?

Picie dużej ilość wody przy odchudzaniu może znacząco przyspieszyć proces utraty zbędnych kilogramów oraz sprawić, że będziemy mogli cieszyć się zdrową, gładką skórą. Dzieje się tak dlatego, że organizm, kiedy jest odwodniony, broni się przed dalszą utratą płynów i w konsekwencji zatrzymuje wodę między tkankami. Sprawia to, że ważymy więcej, a także wyglądamy na “spuchniętych”. U kobiet zatrzymywanie wody metabolicznej przyczynia się również do występowania cellulitu wodnego - skórka pomarańczowa atakuje głównie okolice ud, pośladków i bioder. Mówiąc o zależności między piciem wody a odchudzaniem, warto wspomnieć także o tym, że odpowiednie nawodnienie ciała pozwala utrzymać przemianę materii na odpowiednim poziomie - u osób odwodnionych metabolizm jest znacznie spowolniony, przez co szybciej odkłada się u nich tkanka tłuszczowa. Woda wspomaga również usuwanie z krwi i jelit zbędnych produktów przemiany materii, nie zaburzając jednocześnie homeostazy elektrolitowej, czyli nie wypłukując soli mineralnych. Zaskakującym skutkiem braku wody może być także… odczuwanie głodu. Być może, jeśli jestesmy nieustannie głodni, naszemu orgnizmowi wcale nie jest potrzebna kolejna przekąska, lecz szklanka wody lub soku! Jeśli chcemy schudnąć, pijmy dziennie nie mniej, niż dwa litry płynów - a podczas upałów lub przy wysiłku fizycznym nawet więcej.

Co pić, aby chudnąć?

Podstawowym napojem, po który powinniśmy sięgać podczas odchudzania, jest zwykła, niegazowana woda mineralna lub źródlana. Oczywiście, woda jest obecna również w innych napojach - nie każdy z nich jednak jest dobrym wyborem podczas diety odchudzającej. Bez obaw możemy sięgać po soki warzywne, koktajle odchudzające oraz zieloną lub czerwoną herbatę. Nie powinniśmy jednak przesadzać z ilością wypijanych soków owocowych - często zawierają one sporo kalorii! Najzdrowsze są soki świeżo wyciskane - jednak, jeśli wybierasz sok z kartonu, zawsze sprawdzaj, czy jest to “sok 100%” - inne soki bywają dosładzane, a zatem są bardzo kaloryczne. Podczas odchudzania unikajmy natomiast alkoholu, a kawę pijmy z umiarem - produkty te powodują odwodnienie, które przyczynia się do zatrzymywania wody - nasz organizm próbuje się w ten sposób bronić przed utratą płynów.


Pamiętajmy o tym, że samo picie wody nie rozwiąże problemu nadwagi czy otyłości - jest ono tylko jednym z elementów zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety. Radykalna głodówka, podczas której pijemy jedynie wodę, nie jest dobrym pomysłem - w ten sposób możemy nabawić się zagrażających zdrowiu niedoborów składników odżywczych. Jeżeli zależy Ci na tym, aby poznać tajniki odpowiedzialnego odchudzania - udaj się do specjalisty z któregoś spośród obecnych w całym kraju Centrów Dietetycznych Naturhouse.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.