bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jeden kilogram mniej, jedno spełnione marzenie więcej - Beata Panek-Szprotawa schudła 19 kg

Beata Panek-Szprotawa, 39 lat, 161 cm wzrostu

Waga przed dietą: 81,5 kg
Waga po diecie: 63 kg

Czas trwania diety: 4 miesiące, poprzedni rozmiar: 44, obecny rozmiar: 38
STRACIŁA 19 kg, schudła o 3 rozmiary

Pani Beata walczyła z nadwagą przez kilka lat, z większym lub mniejszym powodzeniem. Choć czasem udawało się jej zrzucić nawet sporo, kilogramy jak bumerang zawsze powracały. Dopiero współpraca ze specjalistami z Naturhouse przyniosła trwałe efekty.

Dlaczego dotychczasowe próby zrzucenia nadwagi kończyły się niepowodzeniem?
Odchudzałam się chaotycznie i bez planu. Stosowałam diety z czasopism, polecane przez koleżanki czy znane z różnych opowieści. Spróbowałam diety 1000 kalorii, nie wiedziałam jednak, że te kalorie trzeba sobie rozłożyć na kilka małych porcji.

Czyli obfity obiad i późna kolacja?
Właśnie tak! Nie jadłam śniadań. Potrafiłam przez pół dnia nic nie brać do ust, by potem zjeść bardzo obfity obiad. Byłam syta do wieczora, a koło 23.00 głód zmuszał mnie do wstania z łóżka. Szykowałam sobie wtedy prawdziwą ucztę z kanapek z majonezem, żółtym serem i ogórkami kiszonymi. Szłam spać objedzona, a rano wstawałam zmęczona, ze zgagą. Okropne!

I podejmowała pani kolejną dietę...
Otóż to. Ale były to głodówki, więc czułam się źle. Mój organizm gwałtownie reaguje na spadek poziomu cukru we krwi - jestem osłabiona, pocę się, drżą mi dłonie, jestem ospała i boli mnie głowa.

Miała pani napady wilczego głodu?
Jeszcze jakie! Na ostrej diecie, gdy odmawia się sobie wszystkiego, można wytrzymać jakiś czas, ale potem nie można się powstrzymać, by tych wyrzeczeń sobie nie „odbić". Miałam takie napady, że rzucałam się na wszystko, co miałam pod ręką: kiełbasę, batonika, bułkę, czekoladę. Potem miałam potworne wyrzuty sumienia.

Czy dieta Naturhouse wiąże się z odczuwaniem głodu?
Nie! Powiem więcej: nawet nie mam kiedy zgłodnieć. Bałam się głodu i spadku poziomu cukru. Ale pani Ewa, moja dietetyczka, pilnowała, by do tego nie doszło. Były wręcz momenty, gdy nie chciało mi się jeść, a musiałam, zgodnie z harmonogramem.

Czy przejście na nową dietę było trudne?
Na szczęście nie. Kłopotliwe były pierwsze dni. Początkowo było to życie z zegarkiem w ręku: częste posiłki, picie wody w określonym czasie przed posiłkiem i po posiłku. Ale potem wpadłam w rytm i tylko poddawałam się płynącym z ciała sygnałom. I cieszyły mnie efekty: kilogramy opadały jak liście z drzewa. Jestem teraz szczęśliwa, chce mi się żyć. Mogę się ładnie ubrać, włożyć buty na obcasach, obcisłą sukienkę i naprawdę świetnie się czuję.

Ale z pewnymi pokarmami trzeba było się pożegnać na zawsze?
Tak myślałam, ale okazało się, że w czasie etapu stabilizacji wiele potraw wróciło do mojego menu. Nie mogłam się nadziwić, że w jadłospisie znalazł się kawałek ciasta drożdżowego, pączek, biała kiełbasa, sernik, ryż, makaron, a nawet danie fast food.

Dieta pod stałą kontrolą
Pani Beata, choć już dawno zakończyła dietę, jest w stałym kontakcie ze swoją dietetyczką. Co jakiś czas wpada się zważyć. A jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości - dzwoni; numer telefonu dietetyczki ma zapisany w komórce i zawsze pod ręką. Jadąc na wczasy, miała wiele dodatkowych pytań dotyczących tego, jak korzystać z atrakcji wyjazdu, aby nie przytyć. Krótka wizyta w punkcie Naturhouse zawsze rozwiewa takie wątpliwości - w końcu człowiek uczy się całe życie... 
„Gdy po tygodniu straciłam prawie 2,5 kg, nie mogłam w to uwierzyć. A gdy po dwóch tygodniach okazało się, że w pasie ubyło mi 7 cm - z radości chciało mi się płakać..." 

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.