bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Julita Krawczyk i Małgorzata Korycka


Julita Krawczyk - dietetyczka w punkcie Naturhouse

 

Dieta przygotowana dla dziecka musi uwzględniać nieco inne posiłki niż ma to miejsce w przypadku osób dorosłych. Ważne jest też jej dopasowanie do planu zajęć. Dyscyplina i nadzór to jedno, ale ważna jest też świadomość dziecka, po co to robi, a tutaj równie ważną rolę, co dietetyk odgrywają rodzice i opiekunowie.

Czy często w punkcie pojawiają się klienci w wieku naszej bohaterki?

Chociaż otyłych dzieci jest coraz więcej przyznam, że klienci w wieku Alicji nie są częstymi osobami pojawiającymi się w naszym Centrum. Zapewne jest to spowodowane tym, że dzieciom stosowanie diety sprawia duży kłopot, a niektóre z nich nie są świadome swojej nadwagi lub otyłości.

 

Gdzie zwykle leży przyczyna nadwagi u dzieci, to problem błędów żywieniowych w domu, śmieciowego jedzenia w szkole czy braku ruchu?

Przyczyną nadwagi, a nawet otyłości u dzieci są przede wszystkim błędy żywieniowe  u niektórych wyniesione z domu, gdzie np. wynagradzano je słodyczami, kalorycznym jedzeniem i częstymi odwiedzinami w fast foodach. Nie pomagają też kuszące słodycze w sklepach i sklepikach szkolnych. Drugim powodem nadwagi  u naszych dzieci jest brak ruchu, który jest spowodowany tym, że nasze pociechy wolą komputer niż zabawy i gry na świeżym powietrzu, a na zajęcia wychowania fizycznego w szkole przynoszą zwolnienia lekarskie.

 

Ile wynosiła nadwaga Alicji, co ją spowodowało?

Nadwaga Ali była duża. Była to już otyłość I stopnia. Powodem tego przede wszystkim były złe nawyki żywieniowe, słodycze, brak ruch jak u większości dzieci.

 

Jak układała pani dietę dla Alicji, chyba obowiązują tu inne zasady niż przy kuracji dla dorosłych?

Dieta Ali była oparta na produktach podobnych jak u osób dorosłych z małymi różnicami. Ala np. na drugie śniadanie miała kromkę chleba, węglowodany na obiad, a przed snem  wypijała szklankę mleka. Oczywiście kuracja Ali zmieniała się wraz z jej chudnięciem, mam na myśli wartość kaloryczną posiłków.

 

Czy Alicja również stosowała suplementy NH? Nie ma przeciwwskazań, żeby dzieci je przyjmowały?

Tak, oczywiście stosowałyśmy suplementy NH. Nie ma przeciwwskazań w ich stosowaniu ponieważ są to naturalne wyciągi z roślin, owoców, witaminy i minerały. Ala stosowała syropy i kapsułki .

 

Czy Alicja nie miała problemu z zaakceptowaniem zasad diety, czego jej najbardziej brakowało w jadłospisie?

Na początku na pewno były jakieś problemy z zaakceptowaniem diety. Występują one nawet u osób dorosłych więc tym bardziej u dzieci, którym brakuje jedzenia słodyczy w nieograniczonych ilościach, chipsów, napojów gazowanych. Ali również brakowało słodyczy i z tego najtrudniej było jej zrezygnować, ale i z tym sobie poradziłyśmy.

 

Czy cały plan dietetyczny przebiegał wg planu i czy jest pani zadowolona z rezultatów osiągniętych przez Alicję?

Z opowiadań Ali wiem, że przestrzegała zasad, chociaż zdarzały się jej małe odstępstwa. Wiem też, że niektóre z dań potrafiła sobie sama przygotować. Jestem bardzo dumna i zadowolona z rezultatu jaki osiągnęła tym bardziej, że było to dla niej duże wyzwanie i całkiem nowe doświadczenie. Nie ukrywam, że Ala jest moją faworytką i bardzo jej kibicowałam w odchudzaniu. Na ostatniej wizycie uściskałam ją, życząc utrzymania wagi. Jest wspaniałą, miłą, zdyscyplinowaną dziewczynką.

 

Jaka jest szansa, że kilogramy, które zrzuciła Alicja już nie wrócą? Czy nie grozi jej efekt jo-jo?

Kilogramy zrzucone nie powinny wrócić, jeżeli zasady zdrowego odżywiania, których Ala nauczyła się z nami będą towarzyszyć jej każdego dnia. Jeżeli tak się stanie, to nie ma mowy o efekcie jo-jo. Trzymamy kciuki.

 


Małgorzata Korycka - asystentka w punkcie Naturhouse

 

Niełatwo podjąć decyzję o odchudzaniu, tym bardziej kiedy towarzyszy nam szereg wątpliwości, czy poradzimy sobie z przygotowaniem posiłków, czy doczekamy się efektów i nie załamią nas kryzysy, a kiedy już schudniemy nie dopadnie nas efekt jo-jo. Jak się okazuje w Naturhouse cały proces może okazać się łatwiejszy niż się nam wydaje.

Jak trafiają do Państwa klienci?

Nie ma tutaj reguły. Jedni są z polecenia, inni z ogłoszeń, a jeszcze inni wchodzą po prostu “z ulicy" bo zaciekawia ich np. bezpłatna konsultacja. Jednak zdecydowana większość trafia do nas z polecenia, bo jak tu nie przyjść do Naturhouse skoro znajomy czy znajoma tak pięknie schudli.


Czy punkt prowadzi jakieś działania reklamowe?

Owszem, w miarę możliwości i czasu prowadzimy działania reklamowe, polegające na prelekcjach w szkołach i imprezach plenerowych. Ostatnim, wakacyjnym konkursem z okazji 3 rocznicy istnienia naszego punktu było zbieranie gwiazdek za każdy utracony kilogram. Konkurs wygrał Pan Mirosław, tracąc 15 kg, czego serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszym gubieniu kilogramów.


Z Panią pierwszą mają kontakt klienci punktu, co ich interesuje najbardziej, o co pytają przy pierwszym kontakcie?

Klienci najczęściej pytają o to, czy sobie poradzą, jak szybko schudną, czy łatwe jest przygotowywanie posiłków i skąd czerpać na nie pomysły, a także co zrobić jeśli nadejdzie kryzys i jak uniknąć efektu jo-jo. Pytań i obaw czasem jest wiele, na wszystkie chętnie odpowiadamy i zachęcamy do ich zadawania.


Ile lat miał Państwa najmłodszy, a ile najstarszy klient?

Naszą najmłodszą klientką była 9-letnia dziewczynka a najstarszą 74-latka. Obie Panie świetnie sobie radziły.

 

Czy poza Alicją, odchudzają się w punkcie inni niepełnoletni? Chcą się odchudzać sami, czy raczej przyprowadzają ich rodzice/ opiekunowie?

Tak, poza Alicją odchudzają się u nas także inni niepełnoletni. Często zgłaszają się do nas na początku wakacji, by od września zacząć rok szkolny z nową sylwetką. Z ich chęcią odchudzania jest różnie. Oczywiście najlepiej jeśli dzieci rozumieją wagę problemu otyłości i jak w przypadku Ali same chcą się odchudzać i cieszą się osiągniętymi wynikami. Efekty są wtedy zdumiewające.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.