bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jeden kilogram mniej - jedno spełnione marzenie więcej - Maciej Wegner schudł 45 kg

Żegnaj nadwago

 

Od tych słów pan Maciej rozpoczął, można by rzec, swoją kampanię wrześniową, bowiem dokładnie 1 września 2012 roku zaczął odchudzać się w Naturhouse. Efekt – całkowita zmiana żywieniowych przyzwyczajeń, rozbudzenie sportowych pasji, utrata 45 kg i podziw otoczenia.


15 lat nieskutecznej walki z nadwagą i efektem jo-jo zapewne załamałoby niejednego. 5 kg w dół, 7 kg w górę, bohaterowi nieodmienne towarzyszyła huśtawka wagi, co nie sprzyjało ani zdrowiu, ani dobremu samopoczuciu, ani tym bardziej wierze we własne możliwości. Dodatkowo pojawiło się groźne nadciśnienie tętnicze, które nadwagę z problemu estetycznego zamieniło w poważny problem zdrowotny. – To był ostatni moment przed czterdziestką, by wpłynąć na to jak wyglądam i jak się czuję. Zniechęcony wcześniejszymi dietami wstukałem w wyszukiwarkę hasło: “dietetyk Świdnica” i na pierwszym miejscu wyskoczył adres punktu Naturhouse. Na pierwszej wizycie, po mierzeniu i ważeniu dietetyczka spytała mnie: po co pan przyszedł, na co odpowiedziałem: muszę zrobić ze sobą porządek – wspomina pan Maciej.

Od samego początku bohatera zdziwiło, że mimo bycia na diecie musi jeść 5 posiłków dziennie, nie do końca wierzył, że taka dieta przyniesie pożądane rezultaty. Pierwsze zgubione kilogramy wyprowadziły go z błędu. Przekonał się jak kolosalne znaczenie ma zmiana i regulacja pór posiłków. – Rano zwykle nie chciało mi się jeść, więc opuszczałem śniadanie, za to wieczorem i nocą, wprost przeciwnie, nadrabiałem zaległości z całego dnia, i nie analizowałem zbytnio, co akurat znajduje się na moim talerzu – przyznaje pan Maciej. Po pierwszych 25 zgubionych kilogramach do kuracji dołączył aktywność fizyczną. W jej wyborze również pomogła dietetyczka z punktu Naturhouse. – Wcześniej po prostu nie miałem siły ćwiczyć, nadmiar kilogramów każdy ruch zamieniał w morderczy wysiłek. Kiedy wreszcie stałem się lżejszy ruch stał się przyjemnością, basen i jazda na rowerze na stałe zagościły w moim tygodniowych rozkładzie zajęć – mówi pan Maciej.

Bohater przyznaje, że kolosalne znaczenie miało wsparcie prowadzącej jego dietę pani Basi. Cotygodniowe wizyty i kontrola wagi działały bardzo mobilizująco. Podobnie komentarze znajomych i przyjaciół, którzy widząc ogromną zmianę w wyglądzie pana Maćka nie szczędzili mu komplementów. Nie da się przecenić również korzyści zdrowotnych, podwyższone ciśnienie całkowicie się ustabilizowało, zapewne duża w tym zasługa całkowitej eliminacji soli z diety. Bohater kontynuuje kurację, chce by jego wynik w odchudzaniu przekroczył 50 kg. Z takim nastawieniem i konsekwencją, to będzie proste.

 

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.