bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

ZDROWIE - skalpel i ultradźwięki

Zabiegi chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej nie mogą zastąpić diety i powolnego, naturalnego chudnięcia. Mogą natomiast pomóc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki.

 

Nie wszyscy od razu muszą decydować się na operację, która przecież jest poważnym zabiegiem wykonywanym w narkozie. W gabinetach medycyny estetycznej dostępnych jest wiele zabiegów mało inwazyjnych, ale skutecznie modelujących sylwetkę.

 

OSTRZYKIWANIE

Jedna z metod na poprawę sylwetki dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega na wprowadzeniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej preparatu powodującego rozpuszczanie komórek tłuszczowych. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, a potem do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Uzupełnieniem lipolizy jest drenaż limfatyczny wykonywany przez fizjoterapeutę. Poprawia on przepływ limfy, a tym samym przyspiesza wydalanie toksyn. Lipoliza polecana jest osobom, które chciałyby się pozbyć podwójnego podbródka, niewielkich kompozytów tłuszczu na brzuchu pozostałych po odchudzaniu, tłuszczu na udach czy pośladkach. W przypadku niewielkiej otyłości wystarczają dwa, trzy zabiegi, a w przypadku większej otyłości – znacznie więcej. Odstępy między zabiegami powinny wynosić 3–4 tygodnie.


FALOWANIE

W likwidacji tkanki tłuszczowej wykorzystuje się również działanie fal dzwiękowych (Shock Wave) o wzrastającym ciśnieniu oraz skoncentrowane fale ultradźwiękowe o podwójnej częstotliwości. Działa to tak, że powstała fala wywołuje różne zjawiska biofizyczne w komórkach. Efektem jest lepsze ukrwienie, a co za tym idzie, wzrost metabolizmu wewnątrz komórek. Dzięki temu nagromadzony tłuszcz ulega rozpuszczeniu, a toksyny są usuwane z organizmu. Skóra staje się gładsza, bardziej jędrna. W gabinetach medycyny estetycznej stosuje się wiele różnorodnych urządzeń, które działają kompleksowo wykorzystują fale dźwiękowe, ultradźwięki i promieniowanie lasera.

 

ODSYSANIE

Jeśli jednak decydujemy się na bardziej radykalne działanie, albo została nam duża oponka wokół brzucha, warto rozważyć zabieg liposukcji, czyli odsysania tłuszczu. – Liposukcja sprawdza się w sytuacjach, kiedy psychika pacjenta tego potrzebuje. Kiedy pacjent nie jest otyły, ale ma depozyty tłuszczowe, których nie da się usunąć dietą lub ćwiczeniami – mówi dr Krzysztof Szymański, dyplomowany chirurg I i II stopnia chirurgii ogólnej i plastycznej z Kliniki Medycyna Urody w Warszawie. – W obecnej chwili mamy różne technologie wykonywania liposukcji, są te starsze, mające wyższe ryzyko powikłań, i te nowoczesne o znikomym stopniu powikłań – dodaje specjalista. Liposukcja wibracyjna, nazywana też klasyczną, jest najmniej bezpieczna, a rekonwalescencja trwa ok. trzy miesiące. Liposukcja laserowa ma już wyższy stopień bezpieczeństwa. Następna w kolejności jest liposukcja ultradźwiękowa, a najnowsza – i uważana za najbezpieczniejszą – to liposukcja wodna WAL. Powstają przy niej małe uszkodzenia i niewielkie krwawienie. Pacjent szybko wraca do formy, bo elementem modelującym jest woda. Trzeba jednak pamiętać, że liposukcja (bez względu na rodzaj) to operacja obarczona pewnym ryzykiem. Bo jak mówią lekarze – medycyna to nie matematyka, tu dwa plus dwa nie zawsze daje cztery. A możliwe powikłania to: zakrzepica, zatorowość tłuszczowa, nierówności. Wystąpienie powikłań zależy od profesjonalizmu lekarza, od sprzętu, jakim się posługuje oraz od cech indywidualnych pacjenta. Dlatego koniecznie trzeba się do zabiegu przygotować. Być szczerym podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem i wykonać podstawowe badania diagnostyczne. Dobrze też na czas operacji wziąć dodatkowo 2–3 dni zwolnienia lekarskiego.


BEZ OBAW

Oczywiście, że ostrożności nigdy za wiele. Ale nie ma się co bać ani operacji chirurgii plastycznej, ani zabiegów medycyny estetycznej. Przeprowadzone w sprawdzonych klinikach, przez doświadczonych specjalistów tylko dodadzą urody. Jednak zawsze warto pamiętać o zachowaniu umiaru w stosowaniu sztucznego poprawiania wyglądu.

 

U KOSMETYCZKI

Również w gabinetach kosmetycznych można wykonać zabiegi, które pomagają uzyskać poprawę sylwetki. Należy do nich endermologia, czyli masaż, tyle że mechaniczny. Wykonuje się go specjalną głowicą wyposażoną w dwie rolki, prócz tego umieszczona w głowicy komora ssąca zasysa masowany fałd skóry. Zabiegi te są doskonałym lekarstwem na cellulit, pozatym odchudzają, poprawiają jędrność i gładkość skóry, a dodatkowo stanowią drenaż limfatyczny, który przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu. Chodzi przecież o to, aby dobrze (i jednak naturalnie) czuć w swoim ciele.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.