bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Ilona Świątek i Sandra Matyja

 

Ilona Świątek - dietetyczka w punkcie Naturhouse w Pile

 

Kuracja w Naturhouse to reedukacja żywieniowa, która pomaga klientom w zgubieniu zbędnych kilogramów, tak aby akceptowali siebie, a co najważniejsze byli zdrowi i cieszyli się z życia.

Niestety coraz więcej osób ma problemy z  prawidłową wagą. Przyczyną są  utrwalone z pokolenia na pokolenie złe nawyki żywieniowe i szybkie tempo życia. Dlatego o prawidłową dietę warto zadbać już od najmłodszych lat.

Rodzinne odchudzanie

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że kuracje rodzinne przynoszą najlepsze rezultaty. Ale nawet osoba, która sama w rodzinie zmaga się z utratą zbędnych kilogramów, też osiąga świetne wyniki. A z czasem bywa tak, że bliscy tej osoby małymi krokami zmieniają swój jadłospis.

Warto zaznaczyć, że problem tycia dotyczy wszystkich, zarówno kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Kobiety przybierają na wadze najczęściej po porodzie, kiedy zmieniają swój tryb życia i pracy, rzucają nałóg np. palenia papierosów. Problem z wagą zaczyna się w momencie zwolnienia przemiany materii związanego z wejściem w okres menopauzy. Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, to ich tycie spowodowane jest m.in. złym trybem życia, ciężkostrawnymi, tłustymi, ubogimi w owoce i warzywa posiłkami. Panowie też coraz mniej się ruszają.

Ważna motywacja

Zawsze powtarzam, że czas na odchudzanie musi być decyzją przemyślaną i warto podjąć próbę bez względu na wiek i szereg innych czynników związanych z charakterem wykonywanej pracy i stylu życia. Najczęstszą motywacją jest to, że ubrania stają się
za małe, zbliża się ślub, wakacje i trzeba pokazać się w bikini.Często też impulsem do działania są złe wyniki badań.

Dieta Moniki

Dla Pani Moniki motywacją do odchudzania była chęć zmiany wyglądu i ucieczka przed chorobą. Od samego początku kuracji świetnie gubiła zbędne kilogramy i prawidłowo zmniejszały się obwody jej ciała. Polubiła też naszą dietę.

W najtrudniejszych momentach (których nie było dużo) próbowałam motywować  ją dotychczasowymi świetnymi wynikami. Zawsze podkreślałam, że droga do osiągnięcia wagi docelowej jest trudna i pojawią się momenty kryzysowe. Najważniejsze, aby je przetrwać i zawsze pamiętać o wyznaczonym celu.

 


 

 

Sandra Matyja - asystentka w punkcie Naturhouse w Pile

 

Prawie o 10 ton lżejsi. O tyle łącznie schudli już klienci punktu Naturhouse w Pile. Nie byłoby to możliwe bez ich samodyscypliny i życzliwej pomocy Pań dietetyczek i asystentek.

Jak długo działa już Państwa punkt Naturhouse?

Nasz punkt będzie obchodził w maju tego roku już  czwarte urodziny. To niewiarygodne, że czas upływa tak szybko – zwłaszcza, że czas u nas odmierzamy nie zegarami, tylko kilogramami, które tracą nasi klienci.

Ilu osobom już Panie skutecznie pomogły?

Pomogłyśmy bardzo wielu klientom: kobietom, mężczyznom, nastolatkom, dzieciom. Łącznie zrzucili u nas już ponad 9,5 tys. kilogramów. Każdy utracony kilogram z tych prawie 10 ton niezmiernie nas cieszył – i oczywiście nadal cieszy i napwa dumą. Tym bardziej, że za każdym kilogramem kryje się jakaś ciekawa historia.

Czy utrzymujecie stały kontakt – już taki mniej formalny – nawet z tymi osobami, które już zakończyły kurację?

Tak, oczywiście! Utrzymujemy kontakty z osobami, które zakończyły kurację. Są to bardzo serdeczne, ciepłe relacje. Niejednokrotnie klienci sami wysyłają do nas e-maile, dzwonią, czy przychodzą, żeby po prostu porozmawiać, niekoniecznie o sprawach związanych z dietą. Często też dzwonimy do klientów, aby zaprosić ich na konsultację w celu sprawdzenia, czy zachowują zdrowe nawyki. To zawsze są dla nas bardzo przyjemne i ważne spotkania.

Praca z różnymi ludźmi bywa trudna, ale jednocześnie daje bardzo wiele radości i satysfakcji...     

O tak, czasmi bywa trudno, ale zawsze pomaga uśmiech, życzliwe słowo. Najbardziej lubię w tej pracy to, że pomagamy ludziom. Czasem zdarza się tak, że problem, z którym dana osoba się boryka, to nie tylko błędy żywieniowe, ale sprawy rodzinne, czy też związane z pracą, bądź ze zdrowiem. Klient pojawia się u nas wówczas nie tylko po to, aby skorzystać z kuracji odchudzającej, zyskać lepszą sylwetkę, ale też po to, aby się poradzić i tak zwyczajnie zwierzyć. Takie zaufanie jest dla nas odpowiedzialnością, ale i wielkim wyróżnieniem.

Muszę przyznać, że największą satysfakcję czuję wtedy, kiedy słyszę takie słowa: „gdyby nie panie tutaj, to nie dałbym, nie dałabym rady. Dziękuję”. I to jest naprawdę super!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.