bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Magdalena Adamczak i Natalia Szulc

Magdalena Adamczak - dietetyczka w punkcie Naturhouse w Bydgoszczy

 

Rodzice cieszą się, gdy ich dziecko wszystko zjada i prosi o dokładkę. Niestety często jest to pierwszy krok do nadwagi, a w konsekwencji nawet do otyłości.

Dlaczego dzieci tyją?

Sam wzrost i rozwój dziecka, w tym przyrost masy jego ciała, jest procesem koniecznym, pozytywnym. Problem zaczyna się, gdy masa ciała zwiększa się szybko i nieadekwatnie do wzrostu i wieku malucha. Nadwaga u dzieci pojawia się m.in. wskutek nieregularnych posiłków, wieczornego podjadania, nadmiaru słodkich przekąsek, fast-food, słodzonych napojów, a także małej aktywności fizycznej i złych zwyczajów żywieniowych całej rodziny. Małe dzieci nie mają świadomości istnienia produktów zdrowych i niezdrowych. Jedzą to, co dostają. I zawsze mogą liczyć na dokładkę...


To jak należy karmić maluchy, by rosły zdrowo?

Szczegółowe zasady żywienia dzieci zależą od wielu czynników i to indywidualnie ustala dietetyk. Jest jednak kilka zasad, których należy się trzymać. Ważna jest regularność posiłków, wspólne – rodzinne – ich spożywanie (na przykład w weekendy), dbanie, by śniadanie było jedzone w domu przed szkołą czy przedszkolem. Niezbędna jest też nauka picia zwykłej wody i przyzwyczajenie dziecka do jej smaku. Warto też wprowadzać duże ilości warzyw, by nie było problemu z ich spożywaniem w przyszłości. Nie należy także nagradzać, ani pocieszać dziecka jedzeniem. Słodycze nie powinny zastępować pełnowartościowych posiłków. I powtarzam: trzeba pamiętać, że to osoby dorosłe decydują o tym, co dzieci dostają do jedzenia.


Czego należy uczyć już najmłodsze dzieci?

Stawiam na naukę przez rozmowę i zabawę. Ważne jest przestrzeganie piramidy żywienia, gdzie podstawą jest picie wody, spożywanie produktów zbożowych, bogatych w błonnik, 5 porcji warzywno-owocowych dziennie. Posiłki powinny być podawane o stałych porach. Dziecko powinno też wiedzieć, że są produkty zdrowe i niezdrowe. Już z maluchem można wspólnie przygotowywać proste potrawy. Jest przy tym i zabawa, i nauka. Dobrze, by dziecko zrozumiało, że nie jest ważne atrakcyjne opakowanie jedzenia, ale jego wartość dla zdrowia.

 

Po pomoc do Pani zgłosili się rodzice Kajetana. Jak przebiegała Państwa współpraca?

Rodzice byli świadomi swoich błędów żywieniowych. Dlatego nasza współpraca ułożyła się tak owocnie. Jesteśmy dumne z sukcesu Kajetana, trzymamy teraz kciuki za jego sukcesy w sporcie!

 

Jak odchudza się małe dzieci?

Kuracja przebiega za zgodą i w obecności rodzica lub opiekuna prawnego, ponieważ to on ma wpływ na odżywianie dziecka. Regularność wizyt i stosowanie zaleceń dietetyka są niezbędne do osiągnięcia celu. Współpraca polega na edukacji dziecka i dorosłego. Pod uwagę brany jest oczywiście stan zdrowia malucha, alergie, przyjmowane leki oraz jego preferencje żywieniowe czy godziny, w czasie których przebywa w przedszkolu. Rodzice muszą też poinformować panie w przedszkolu o diecie dziecka i o tym, jakich pokarmów powinno ono unikać. No i że nie ma dokładek...

 


 

Natalia Szulc - asystentka w punkcie Naturhouse w Bydgoszczy

 

W Naturhouse rodzice nie usłyszą, że są winni nadwagi czy otyłości swojego dziecka. Przecież sukcesem jest to, że dostrzegli problem i przyszli po pomoc.

Jak dużo dzieci odchudza się u Państwa?

W ostatnim czasie miałyśmy kilkoro dzieci. Jednak coraz więcej rodziców zgłasza się do nas z prośbą o pomoc w walce z otyłością ich dzieci.

 

W jakim wieku był najmłodszy Państwa klient?

Jak na razie najmłodszy był właśnie Kajetan, który zakończył swoją kurację z takim wielkim sukcesem. Jesteśmy z niego bardzo dumne! To wzór do naśladowania!

 

Czy dzieci mogą stosować suplementy Naturhouse?

Oczywiście! Nawet już sześciolatki. Nasza suplementacja jest naturalna – to wyciągi z roślin i ziół, które pomagają uzyskać nie tylko lepszy efekt diety, ale także poprawiają samopoczucie i działają prozdrowotnie. Dla dzieci przeznaczone są przede wszystkim syropy, które oczyszczają organizm z toksyn oraz uzupełniają witaminy i składniki mineralne.

 

A jak zmiana dziecka wpływa na zmianę całej rodziny?

Przede wszystkim cała rodzina zmienia sposób przygotowywania posiłków – są one zdrowsze i składają się z wartościowych produktów. Wszyscy wykluczają słodzone napoje, a wybierają niegazowaną wodę mineralną. Tryb życia także się zmienia – już nie bierny odpoczynek, ale aktywność fizyczna, wspólnie spędzony czas.

 

Jak rozmawiają Panie z rodzicami, by jednak nie czuli się winni, że ich dziecko jest otyłe?

Najważniejsze to wyjaśnić wszelkie wątpliwości, które pojawiają się w czasie stosowania diety i suplementacji. Nie można przestraszyć rodziców, że od tego momentu będą tylko mówić dziecku, czego nie wolno jeść i pić. W żadnym wypadku nie obarczamy rodziców winą za to, że dziecko ma problemy z wagą. Dużym sukcesem jest przecież to, że przyszli do nas po pomoc.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.