bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

ZDROWIE - Zielona apteczka

Ich właściwości znane są od tysięcy lat. Nie tylko poprawiają smak potraw, lecz także leczą, pomagają w odchudzaniu i zachowaniu dobrego humoru. Zioła są dobre niemal na wszystko.

POD KONIEC XIX WIEKU NIEMIECKI EGIPTOLOG GEORG EBERS ZAKUPIŁ OD PEWNEGO ARABA ZWÓJ PAPIRUSU, KTÓRY ZOSTAŁ ZNALEZIONY W JEDNYM ZE STAROŻYTNYCH GROBOWCÓW. Na papirusie datowanym na 1500 r. p.n.e. znajdowało się blisko tysiąc przepisów na środki lecznicze sporządzane na bazie ziół. To jeden z najstarszych dowodów na to, że tradycja leczenia ziołami liczy już – bagatela – ponad 3500 tysiąca lat!.

 

WSZYSTKIE ŁĄKI I PASTWISKA...

Jak ludzie radzili sobie z różnymi dolegliwościami i schorzeniami, zanim wymyślono chemiczne lekarstwa? Szukali pomocy w naturze, w tym co ich otacza. „Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami” – pisał Paracelsus. Wiedzę o właściwościach ziół przekazywały z pokolenia na pokolenie „babki“ i „wiedźmy“. Ziołolecznictwem często parali się zakonnicy, zwłaszcza bonifratrzy – zakon powołany do pomagania chorym. Braciszkowie uprawiali w przyklasztornych ogrodach, zwanych wirydarzami, rozmaite rośliny, a potem sporządzali na ich bazie odpowiednie mieszanki i mikstury. Specyfiki oparte na tradycyjnych kilkusetletnich recepturach bonifratrów są produkowane do dziś. Można je kupić między innymi za pośrednictwem strony internetowej zakonu. Sławę skutecznego fitoterapeuty zdobył w Polsce ojciec Klimuszko, franciszkanin, który osiągał doskonałe efekty w leczeniu różnych chorób przy pomocy ziołowych mieszanek. Pozostawił po sobie 150 receptur, na podstawie których wciąż produkuje się leki. Mieszanki ojca Klimuszki zawierają najczęściej nieparzystą liczbę ziół: 5, 7, 9, 11.

 

NIE CAŁKIEM NIEWINNE

Zioła działają wolno, ale niezwykle skutecznie. Nasz organizm łatwo je przyswaja. Prócz witamin, zawierają substancje odżywcze, związki mineralne i wiele mikroelementów. Ogromną zaletą ziół jest to, że można je stosować profilaktycznie, a także równolegle z lekami syntetycznymi. Pamiętajmy jednak o tym, że wszelkie kuracje ziołowe trzeba zawsze skonsultować z lekarzem. Pomimo tego, że działają łagodnie, zioła nie są obojętne dla naszego organizmu, zwłaszcza w większych ilościach i przy dłuższym czasie stosowania. Szczególną ostrożność powinni zachować alergicy. Bo na zioła też można być uczulonym.

 

DOMOWA APTECZKA ZIOŁOWA

TO WARTO MIEĆ W DOMU. STOSOWAĆ DLA ZDROWIA I URODY.

Szałwia – działa przeciwzapalnie, hamuje wzrost drobnoustrojów oraz niewielkie krwawienia. Naparem z szałwii możemy płukać jamę ustną.

Rumianek – działa przeciwzapalnie, wiatropędnie i przeciwskurczowo. Napar warto pić w przypadku zaburzeń trawienia i nieżytów żołądka.

Mięta – stosuje się ją najczęściej w zaburzeniach trawienia, wzdęciach, niestrawności. Herbaty z mięty nie wolno jednak pić przy wrzodach żołądka.

Dziurawiec – stosuje się w stanach zapalnych żołądka i jelit, w zaburzeniach czynności wątroby, przy wzdęciach i niestrawności.

Pokrzywa – stosuje się ją przy zapaleniu dróg moczowych, w kamicy nerkowej, pomocniczo w biegunkach, nieżycie żołądka i jelit.

Melisa – napar ma łagodne działanie uspokajające, wyciszające i można go pić w chwilach nerwowego pobudzenia czy przed snem.

Kwiat lipy, owoc bzu czarnego, owoce maliny – napary z tych roślin stosuje się podczas infekcji dróg oddechowych.

Senes – herbatka z liści pomaga przy zaparciach. Ale trzeba stosować ją sporadycznie. Nadmiar senesu może spowodować bolesne skurcze jelit.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.