bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Anna Nawrot i Magdalena Cieślak

Anna Nawrot - dietetyk w punkcie Naturhouse w Międzyrzeczu


Nigdy nie można pozostawić dziecka samemu sobie podczas odchudzania. Rodzice również powinni uczestniczyć w tym procesie, a nawet sami najpierw zmienić własne nawyki żywieniowe.

 

Z jakim nastawieniem przyszedł do pani Kacper?

Początkowo był sceptyczny. Nie wiedział, czy będzie potrafił zrezygnować z ulubionych produktów. Kacprowi słowo „dieta” kojarzyło się dość rygorystycznie. Najbardziej obawiał się tego, że będzie musiał jeść produkty, których nie lubi. Jak się później okazało, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Kacper zrozumiał, że podstawą chudnięcia są zdrowe nawyki żywieniowe, których przestrzeganie sprawia mu dziś przyjemność. Decyzję o odchudzaniu podjęła jednak mama, która była przekonana, że Kacper źle się odżywia. Dowodem na to była stale wzrastająca masa jego ciała. Mama wiedziała, że nie poradzą sobie z tym sami, dlatego poprosili o pomoc dietetyka.

 

Co wpłynęło na decyzję o odchudzaniu Kacpra?

To chłopiec bardzo zamknięty w sobie. Nawet z mamą nie dzielił się tym, co się działo w szkole. Ona jednak przeczuwała, że jej syn nie jest akceptowany przez kolegów. Dlatego podjęła decyzję o odchudzaniu. Z utratą każdego kilograma Kaper otwierał się coraz bardziej, dzięki czemu dowiedziałam się, jak wielkie nadzieje pokładał w tej kuracji. Wcześniej rówieśnicy niechętnie spędzali z nim czas, teraz wszystko się zmieniło – Kacper nie może się opędzić od przyjaciół. Tym, co dodatkowo skłoniło mamę do podjęcia decyzji o odchudzaniu syna, były złe wyniki badań, zwłaszcza podwyższony cholesterol i trójglicerydy. Wraz z utratą kilkunastu kilogramów wszystko się poprawiło.

 

Z czego najtrudniej było Kacprowi zrezygnować?

Ze słodyczy i kolorowych napojów. Pierwsze tygodnie były najtrudniejsze, bo musiał się nauczyć jadać o stałych porach. Niełatwo było przekonać go do wypijania dużej ilości wody. Koledzy „nawadniali” się colą bądź innymi słodkimi napojami, co utrudniało Kacprowi wytrwanie w swoich postanowieniach. Jednak widząc systematyczny spadek kilogramów, łatwiej było mu zwalczać pokusy. W pewnym momencie sam zaczął uświadamiać kolegów, dlaczego owe „smakołyki” są niezdrowe.

 

Jak duże znaczenie dla odchudzania dziecka ma zaangażowanie rodziny?

Nie można pozostawić dziecka samemu sobie w procesie odchudzania. Rodzice też muszą w nim uczestniczyć, a nawet powinni najpierw zmienić własne nawyki żywieniowe. Nie może być tak, że dziecko otrzymuje posiłki dietetyczne, a rodzice szykują dla siebie kotleta schabowego, frytki i surówkę w sosie majonezowym. Rodzice na każdym kroku muszą dawać dobry przykład, a w sytuacji kryzysowej − wspierać swoje dziecko.


Dzieciom łatwiej czy trudniej się odchudzać?

Odchudzanie dzieci jest mniej skomplikowane, bo nie mają bogatej przeszłości dietetycznej, więc organizm łatwo poddaje się każdej kuracji. Ich metabolizm jest szybszy, są w ciągłym ruchu, co przyśpiesza chudnięcie. Jednak wiek dojrzewania, wahania hormonów i mnóstwo jedzeniowych pokus utrudniają gubienie zbędnych kilogramów.

 

Jak zachęcić dziecko do zdrowego stylu życia?

W pierwszej kolejności należy zacząć od siebie, bo dzieci wzorują się na nas. Mama Kacpra przestrzegała zasad zdrowego żywienia, więc takie same nawyki wykształciły się u niego. Nauczyła syna, że nie można wyjść z domu bez śniadania, a owoc czy kanapka to świetna propozycja na drugie śniadanie. Poza tym trzeba pić dużo wody, zrezygnować z kolorowych napojów gazowanych, a także starać się, by posiłki były bogate w warzywa, dzięki którym talerz rozkwitnie kolorami. Dzieci jedzą oczami, więc warto zatroszczyć się o to, aby obiad czy kolacja nie były nudne i monotonne.

 


 

Magdalena Cieślak - franczyzobiorca w punkcie Naturhouse w Międzyrzeczu


WYSOKOBIAŁKOWE BATONY Z WITAMINAMI, WYSOKOBŁONNIKOWE CIASTKA, BUDYNIE, DIETETYCZNE KAKAO... DZIĘKI TYM PRODUKTOM DZIECI ZDECYDOWANIE LEPIEJ ZNOSZĄ KURACJĘ ODCHUDZAJĄCĄ.

 

Dużo dzieci przychodzi do państwa placówki?

Coraz więcej dzieci korzysta z naszej pomocy. Dobrym przykładem jest Kacper, który dzięki swojej determinacji osiągnął ogromny sukces. Wiele osób poszło już w jego ślady. Kacper pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele dobrego zrobił dla innych dzieci, którym pokazał, że można zmienić swój sposób żywienia, schudnąć i czuć się lepiej. Największym problemem naszych czasów jest brak konsekwencji zarówno u rodziców, jak i u dzieci. Trudno się oprzeć wielu pokusom, które wokół czyhają, np. urodziny kolegów i koleżanek, wycieczki, poczęstunki w szkole, wspólne wyjścia do kina. Kacper udowodnił, że można sobie z tym wszystkim poradzić. Każdy powinien brać z niego przykład!

 

Czy są specjalne suplementy diety dla dzieci?

Tak, najczęściej dietetyk wybiera syropy, pobudzające metabolizm, który często bywa zakłócony przez stres, niezdrowe jedzenie, brak odpowiedniej ilości płynów. Aby dzieci łagodniej przechodziły kurację i nie czuły się pokrzywdzone ze względu na ograniczenie słodkości, proponujemy im batony z witaminami, wysokobłonnikowe ciastka, budynie, koktajle, kakao. Dzięki temu dzieci mogą jeść to, co lubią, i osiągać świetne rezultaty.

 

W jaki sposób zachęcają państwo do kuracji nieprzekonanych?

Nie ma równie skutecznej zachęty, jak metamorfozy osób, które skorzystały z kuracji Naturhouse. Jest ich coraz więcej, są szczęśliwe i zachwycają nowym wyglądem. W zeszłym roku przyszedł do nas pan z zamiarem schudnięcia do operacji przeszczepu serca. Okazało się, że dzięki naturalnej suplementacji i przestrzeganiu diety jego serce zaczęło lepiej pracować i lekarze zrezygnowali z zabiegu. Takie historie najlepiej trafiają do osób niezdecydowanych.

 

Wiosną więcej osób oczekuje natychmiastowych efektów?

Zdecydowanie tak. Ładna pogoda zmusza do odsłonięcia ciała. Wtedy większość osób zaczyna dostrzegać problem z nadwagą i chce jak najszybciej wyszczuplić sylwetkę, aby lepiej się prezentować w zwiewnych ubraniach. Nie ma jednak diety czy suplementów dających natychmiastowy efekt. Jedynie trwała zmiana nawyków żywieniowych pozwala na utratę kilogramów w zdrowy sposób, bez efektu jo-jo.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.