bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Aleksandra Ulatowska i Kinga Biernacka-Stefańska

Aleksandra Ulatowska - dietetyk w punkcie Naturhouse w Ożarowie Mazowieckim

 

Dzięki kuracji pani Justyna zyskała piękną sylwetkę i dobre samopoczucie. Jest nie tylko zdrowsza, ale nareszcie siebie polubiła!

 

Co było największym problemem pani Justyny?

Przede wszystkim trzyzmianowy system w pracy. Wówczas ciężko ustalić regularne godziny posiłków. W takich sytuacjach dużo zależy od klienta oraz jego zaangażowania. Pani Justyna jest osobą zdeterminowaną, dzięki czemu udało nam się dopasować godziny posiłków do jej rytmu dnia. Zależało mi nie tylko na tym, aby pani Justyna jadła regularnie, ale też, żeby nie była głodna i nie przejadała się przed snem. W trakcie naszych spotkań nauczyła się planować jadłospis i komponować posiłki. Pani Justyna jest najlepszym przykładem na to, że nawet system zmianowy w pracy nie jest przeszkodą, aby zdrowo się odżywiać, dobrze się czuć i świetnie wyglądać.

 

Co przesądziło o powodzeniu kuracji naszej bohaterki?

Kompleksowość. Takie samo znaczenie miała odpowiednio zbilansowana i dopasowana do potrzeb pani Justyny dieta, jak i prawidłowa suplementacja, która wspomagała proces odchudzania. Natomiast regularne ćwiczenia przyczyniły się nie tylko do gubienia kilogramów, ale też ukształtowały sylwetkę pani Justyny. To wszystko pozwoliło na osiąganie zdrowych spadków masy ciała — około jednego kilograma tygodniowo.

 

Jaką była klientką?

Bardzo zdyscyplinowaną. W pełni trzymała się wszystkich zasad prawidłowego odżywiania, które powoli wprowadzałam na kolejnych wizytach kontrolnych. Niezwykle rzadko zdarzały jej się drobne odstępstwa, do których zawsze się przyznawała. Potrafiła jednak odmówić, np. ciasta, a to dlatego, że od początku miała jasno ustalone priorytety i konsekwentnie dążyła do ich realizacji. Co ważne, mogła liczyć na wsparcie ze strony rodziny, co odgrywa olbrzymią rolę w procesie odchudzania się.

 

Jak radziła sobie podczas imprez okolicznościowych?

Bezproblemowo. W trakcie kuracji uczestniczyła m.in. w weselu. Dieta w żaden sposób nie przeszkodziła jej w dobrej zabawie. Podczas wizyty kontrolnej poprzedzającej ślub omówiłam zasady postępowania w trakcie uroczystości. Pani Justyna w trakcie wesela wybierała głównie warzywa oraz chude mięsa i ryby. Co więcej, pomimo mojej zgody na zjedzenie kawałka tortu, powstrzymała się od słodkich wypieków.

 

Co zyskała pani Justyna oprócz pięknej sylwetki?

Przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie. Nie ma już problemów z wchodzeniem po schodach, nie kończy się to zadyszką. Co równie ważne, polubiła siebie, nareszcie akceptuje swój wygląd. Jest dumna z tego, jaką drogę przeszła i ile udało jej się osiągnąć.

 

Czy po ustabilizowaniu masy ciała można wrócić do dawnych nawyków?

Dieta, którą stosowała pani Justyna, nie była chwilowym zachowaniem, ale na stałe zagościła w jej życiu. Moja klientka wie, co, ile i kiedy może zjeść, aby zgubione kilogramy już nigdy nie wróciły. Ważnym elementem kuracji jest stabilizacja masy ciała, podczas której stopniowo rozszerzam dietę. Ten etap nie był dla pani Justyny prosty. Po zgubieniu tak dużej liczby kilogramów bała się jeść więcej niż do tej pory, w obawie przed powrotem dawnej masy ciała. Jednak, po powolnym i regularnym rozszerzaniu diety, pani Justyna nie miała z tym żadnych problemów. Dziś cieszy się wspólnymi obiadami z rodziną, która mocno ją wspierała w walce z nadwagą. Pamiętając o zdrowych nawykach, zwłaszcza regularnych posiłkach i piciu wody, o nic nie musi się martwić. Wiem, że pani Justyna świetnie sobie poradzi z utrzymaniem obecnej wagi.

 


Kinga Biernacka-Stefańska - franczyzobiorca w punkcie Naturhouse w Ożarowie Mazowieckim


REZYGNACJA Z NIEZDROWYCH PRZYZWYCZAJEŃ OD KAŻDEGO WYMAGA CIĘŻKIEJ PRACY. PO DRODZE TRZEBA ZMAGAĆ SIĘ ZE SWOIMI SŁABOŚCIAMI. POMAGAJĄ W TYM EKSPERCI Z NATURHOUSE.

 

Dlaczego wybrała pani dietetykę?

Po pierwsze, zdrowy tryb życia towarzyszy mi od zawsze. Bardzo dbam o sposób żywienia i pogłębiam wiedzę na ten temat. Po drugie, bardzo lubię pomagać innym i motywować do korzystnych zmian. Dlatego już na początku liceum zdecydowałam się na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Odtąd dietetyka stała się moim sposobem na życie.

 

Czy prowadzenie Naturhouse jest ciekawym pomysłem na biznes?

Jak najbardziej, bo mogę łączyć hobby z pracą zarobkową, a wówczas sukces jest tylko kwestią czasu. Moi rodzice od najmłodszych lat wpajali mi: „Pracuj w takim zawodzie, który będzie twoją pasją i motywacją do działania”. Tak też zrobiłam i jestem zadowolona. Największą przyjemność w prowadzeniu punktu Naturhouse sprawia mi obserwowanie korzystnych zmian klientów. Daje mi to motywację i napędza do dalszego działania. Kiedy widzę radość na ich twarzach, to wiem, że to, co robię, ma sens. Jestem bardzo dumna i pełna podziwu dla wszystkich osób, które decydują się na kurację, bo zmiana nawyków żywieniowych jest naprawdę ciężką pracą. Niejednokrotnie trzeba zmagać się ze swoimi słabościami. Dlatego staram się naszych klientów motywować oraz wspierać fachową wiedzą z zakresu dietetyki.

 

Łatwiej się pracuje z kobietami czy z mężczyznami?

Trudno powiedzieć. Staram się każdego traktować indywidualnie. Przekonałam się jednak, że panowie to zadaniowcy, którzy konsekwentnie dążą do celu. Panie z kolei łatwiej ulegają emocjom, co często skutkuje małymi odstępstwami od diety.

 

W czym tkwi klucz do sukcesu w kuracji odchudzającej?

We wspólnym ustaleniu celu, jaki pragniemy osiągnąć, pozytywnym nastawieniu, odpowiedniej motywacji oraz wsparciu ze strony dietetyka, który podczas cotygodniowych wizyt służy fachową wiedzą, a w sytuacji kryzysowej szepnie dobre słowo.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.