bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Metamorfoza - Łukasz Melon schudł 60 kg

Wygrałem życie

Dziś żyje mu się o wiele przyjemniej i zdecydowanie lżej niż wcześniej. Trudno się jednak dziwić, skoro zrzucił tyle kilogramów, ile tak naprawdę może ważyć człowiek. – Odejście tej „dodatkowej osoby” zmienia nas samych, i to nie tylko zewnętrznie – twierdzi Łukasz.

 

ZANIM ŁUKASZ MELON TRAFIŁ DO NATURHOUSE, WIELE RAZY PRÓBOWAŁ ROZMAITYCH DIET. Za każdym razem powtarzał się ten sam scenariusz: po zrzuceniu kilkunastu kilogramów, powracał do dawnej wagi. I kiedy zrezygnowany postanowił odpuścić, właśnie wtedy, siedząc na ławce przy centrum handlowym Manhattan, zobaczył punkt Naturhouse. – Wahałem się, czy wejść, ale już po rozmowie z dietetyczką zrozumiałem, że to odpowiedni moment, by skorzystać z pomocy specjalistów – Łukasz dodaje, że to była jego najlepsza decyzja w życiu. – Podczas tej niełatwej drogi, jaką jest zmiana przyzwyczajeń, dużo zależy od nas samych, ale wiem, że nie zaszedłbym tak daleko bez wsparcia fantastycznego zespołu z Naturhouse. Niekiedy sam przestawałem w siebie wierzyć, ale panie nie zwątpiły we mnie ani przez ułamek sekundy. Dzięki temu nie ustałem w walce o swoje marzenia.

 

OCZYSZCZENIE

U Łukasza większym problemem było zatrzymanie wody w organizmie niż nadmiar tkanki tłuszczowej. Przyczyniło się do tego nadużywanie soli i cukru. – Nie przypuszczałem, jak dużo tych składników spożywam w różnych produktach. W trakcie diety uświadomiłem sobie na przykład, że dziennie przekraczałem normę spożycia soli 24-krotnie – opowiada Łukasz. Początkowo trudno mu było zrezygnować z ulubionych przekąsek. Jednak stopniowy spadek masy ciała najlepiej motywował go do dalszej walki z pokusami. – W trakcie kuracji uświadomiłem sobie, że osiągnięcie wymarzonego celu to nie wszystko. Zrozumiałem, że zmiana nawyków jest nieodwracalna – Łukasz przyznaje, że początkowo budziło to w nim niepokój. – W pewnym momencie poczułem, że trzymanie się nowych zasad nie musi być męczące i nieprzyjemne – nasz bohater podkreśla, że już nigdy nie zamierza wracać do starych przyzwyczajeń.

 

UZDROWIENIE

Na kurację odchudzającą Łukasz zdecydował się nie tylko dlatego, że źle się czuł w swoim ciele. – To, że bliżej mi było do ludzika Michelin, nie miało aż tak wielkiego znaczenia w obliczu coraz bardziej szwankującego zdrowia. Zwykła wizyta w sklepie przypominała wyprawę na koniec świata. Trudności sprawiało poruszanie się, bolał mnie też kręgosłup – miesiąc temu Łukasz przeszedł planowaną od dawna rekonstrukcję więzadła w kolanie.  Dziś może aktywniej żyć.

 

ODNOWIENIE

Spotykani na ulicy, dawno niewidziani znajomi, z trudem rozpoznają Łukasza. Sprzedawcy z osiedlowych sklepów nie wierzą, że to ten sam człowiek, a każde zamieszczane na Facebooku zdjęcie coraz szczuplejszego mężczyzny dostaje lawinę lajków. – Pamiętam słowa kolegi, które mocno zapadły mi w pamięć. To były urodziny znajomego. Spotkałem wiele osób, z którymi nie miałem okazji widywać się na co dzień. Jeden z kumpli spojrzał na mnie i powiedział: „Stary, wygrałeś życie”. Trafił w dziesiątkę! – Łukasz przyznaje, że dokładnie tak się teraz czuje.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.