bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Agata Zmorkowska i Marta Prusak

Agata Zmorkowska - dietetyk w punkcie Naturhouse w w Gnieźnie


W trudnych chwilach pochwała lub dobre słowo ze strony bliskich wiele ułatwia. Łukasz miał to szczęście, że rodzina stała za nim murem!

 


Co było głównym powodem otyłości u pana Łukasza?

Rzucenie palenia papierosów. Doprowadziło to do podjadania, nad którym ciężko było mu zapanować. Głód nikotynowy pan Łukasz zaspokajał jedzeniem. Dodatkowo nieregularne posiłki i kaloryczne kolacje przyczyniły się do nagromadzenia zbędnych kilogramów, co w efekcie doprowadziło do otyłości.

 

Co zmienił nasz bohater?

Wprowadził pięć posiłków dziennie oraz zadbał o regularne pory ich spożywania. Zdecydowanie częściej zaczął kontrolować to, co i kiedy je. Zasadniczo zmienił jadłospis – pojawiło się w nim więcej owoców i warzyw, posiłki były bardziej urozmaicone, znikły tuczące przekąski, wysoko przetworzona żywność oraz fast foody. Miejsce napojów gazowanych zajęła woda niegazowana. Dzięki kuracji pan Łukasz dowiedział się, jakie produkty mu służą, a czego powinien unikać. Nauczył się też, jak w łatwy i prosty sposób przyrządzać zdrowe, niskokaloryczne posiłki. Nasz bohater całkowicie zmienił styl życia – nie tylko dokonał rewolucji na talerzu, ale również urozmaicił swój czas wolny, wprowadzając więcej aktywności fizycznej.

 

Czy pan Łukasz stosował się do wszystkich pani zaleceń?

Oczywiście. Podobnie jak większość panów był bardzo zdyscyplinowany i obowiązkowy. Do kuracji podszedł zadaniowo i od początku zdecydowanie dążył do wyznaczonego celu. Sukcesywnie realizował plan żywieniowy, nie skarżąc się na niedogodności. Dzięki uporowi, silnej woli i motywacji udało mu się zgubić 38 kilogramów. Na wizyty przychodził punktualnie i z uśmiechem na twarzy. Jeśli nawet miał chwile słabości, to sam potrafił sobie z nimi poradzić. Na pewno pozytywne nastawienie i zdrowe podejście do diety ułatwiło mu odchudzanie. Życzyłybyśmy sobie więcej takich klientów!

 

Co sprawiło najwięcej trudności panu Łukaszowi?

Unormowanie godzin jedzenia oraz przekonanie go do tego, że dobrze zbilansowana dieta to 4-5 posiłków dziennie spożywanych w odstępie około trzech godzin. Trudne było też dopasowanie pór posiłków do charakteru pracy naszego klienta, ale i to mu się udało. Kiedy ułożyłam plan żywieniowy, pan Łukasz początkowo nie dowierzał, że będzie mógł tak często i aż tyle jeść. Przed dietą jadał tylko dwa wysokokaloryczne posiłki, co spowodowało nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

 

A jeśli pan Łukasz nie zdecydowałby się na dietę, to co mogłoby mu grozić w przyszłości?

Mężczyzn, którzy mają złe nawyki żywieniowe, dotyka otyłość brzuszna. Wówczas tkanka tłuszczowa trzewna, która gromadzi się w okolicy pasa, obciąża wewnętrzne narządy i zaburza ich pracę. Ten typ otyłości zwiększa zagrożenie cukrzycą, miażdżycą i chorobą wieńcową, prowadzi też do niewydolności krążenia i oddychania. Na liście powikłań jest także zwyrodnienie stawów, dna moczanowa, kamica żółciowa, stłuszczenie wątroby, zaburzenia hormonalne czy choroby nowotworowe. Panowie z tego typu otyłością są też bardziej narażeni na niski poziom dobrego cholesterolu oraz na bezdech w czasie snu. Otyłość brzuszna charakterystyczna dla mężczyzn jest bardzo niebezpieczna dla organizmu, ale jak udowodnił nasz bohater, można z nią nie tylko walczyć, ale i wygrać!

 

W powodzeniu kuracji ważne jest wsparcie bliskich osób?

Zawsze odgrywa dużą rolę. Szczególnie w sytuacji kryzysu, kiedy sztuką jest się nie poddać, pochwała lub dobre słowo ze strony bliskich wiele ułatwia i na nowo motywuje. Pan Łukasz miał to szczęście, że rodzina stała za nim murem! Od początku kuracji mógł liczyć na żonę, która zapisała go na pierwszą wizytę oraz wierzyła w powodzenie diety. Pan Łukasz gubił kilogramy również dla synka. Myślę, że jego metamorfoza  to sukces całej rodziny. Im wszystkim należą się gratulacje!


Marta Prusak - asystentka w punkcie Naturhouse w Gnieźnie


PANOWIE, KTÓRZY DECYDUJĄ SIĘ NA KURACJĘ ODCHUDZAJĄCĄ, NAJBARDZIEJ OBAWIAJĄ SIĘ PRZEORGANIZOWANIA ŻYCIA. ZALEŻY IM JEDNAK NA POPRAWIE ZDROWIA I ATRAKCYJNYM WYGLĄDZIE.

 

Jakie oczekiwania w trakcie diety mają panowie, czego się obawiają, co ich motywuje?

Szybkie tempo życia i stres sprzyjają złym nawykom żywieniowym. Praca polegająca na ciągłym przesiadywaniu za firmowym biurkiem powoduje, iż potrzeby energetyczne mężczyzn nie są duże, a więc i posiłki nie powinny być zbyt obfite. Jednak z przyzwyczajenia panowie zjadają duże porcje, w dodatku nieregularnie, np. między spotkaniami. Często głód zaspokajają wysokoenergetycznymi przekąskami i słodzonymi napojami. Na przybieranie wagi u mężczyzn wpływa także spożywanie alkoholu. W związku z tym na początku diety panowie najbardziej obawiają się przeorganizowania życia. Zastanawiają się, czy uda im się bez pośpiechu jeść i oglądać mecz bez piwa. Na dietę decydują się z uwagi na poprawę parametrów zdrowotnych, zależy im też na atrakcyjnym wyglądzie. Dla pana Łukasza silną motywacją był również syn. Chciał, by chłopiec dorastał u boku silnego i zdrowego taty.

 

Czym zasadniczo różni się dieta mężczyzn od odchudzania kobiet?

Panom łatwiej schudnąć niż paniom, bo mają mniej tkanki tłuszczowej i szybszą przemianę materii. Nawet niewielkie zmiany w jadłospisie zawsze kończą się sukcesem na wadze. W dodatku mężczyźni podchodzą do odchudzania zadaniowo. W trakcie kuracji u kobiet cały czas coś się dzieje. Nie bez znaczenia jest również zespół napięcia przedmiesiączkowego. Zgubna okazuje się emocjonalność. Gdy jest im źle, pozwalają sobie na „małe co nieco”.

 

Czy jest zainteresowanie kuracjami odchudzającymi w Gnieźnie?

Nasz punkt cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród kobiet, choć ostatnio pojawia się coraz więcej mężczyzn i nastolatków. Ci ostatni świetnie radzą sobie z odchudzaniem. Największą grupę stanowią jednak osoby, które dowiedziały się o nas od swoich znajomych. To najlepsza rekomendacja!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.