bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Małgorzata Łachman i Małgorzata Kupczyk

Małgorzata Łachman - dietetyk w punkcie Naturhouse w Krakowie


Cztery lata temu czteroosobowa rodzina z Krakowa z sukcesem zakończyła kurację odchudzającą. Od tamtej pory nikt nie wrócił do dawnych nawyków, a wszyscy się cieszą zdrowiem i szczupłą sylwetką.

 

Czy prowadzenie kuracji odchudzającej całej rodziny to duże wyzwanie?

Zdecydowanie tak. Aby dieta była skuteczna, powinna uwzględniać predyspozycje każdej osoby. Wiek, stan zdrowia, styl życia czy wykonywany zawód mają ogromne znaczenie i muszą być wzięte pod uwagę przy planowaniu diety. Ponadto trzeba się liczyć z „poczwórnym” oporem, a także czterokrotnie większymi oczekiwaniami i różnymi aspektami przemnożonymi przez cztery! Każda osoba miała inny powód, aby rozpocząć odchudzanie, ale dzięki silnym więziom rodzinnym zdecydowali się na wspólną kurację. Poprzez zastosowanie metody Naturhouse udało się to pogodzić.

 

Kto zainspirował wszystkich do rozpoczęcia kuracji?

Najpierw na konsultację umówiły się panie Celina i Katarzyna, które dowiedziały się o metodzie Naturhouse w przymierzalni sklepu, w którym robiły zakupy. Jedna z klientek pochwaliła się, że jej córce udało się schudnąć z naszą pomocą. Na kolejnej wizycie zjawiła się cała rodzina.

 

Bardziej ze sobą rywalizowali czy się wspierali podczas diety?

Państwo Trzyszczyk to pogodna rodzina. Wspierali się i równocześnie rywalizowali ze sobą, choć tylko na wesoło. Na każdej wizycie kontrolnej sprawdzali, kto schudł najwięcej. Każdy był zainteresowany własnym wynikiem, ale podglądał też parametry innych. Słabszy wynik jednej osoby motywował inne do eliminowania błędów w diecie. Natomiast dobre parametry były świetną motywacją dla pozostałych.

 

Czy tygodniowe menu było takie samo dla wszystkich?

Część posiłków była wspólna, ale zróżnicowana pod względem kaloryczności czy rodzaju napojów. Pani Celina była odpowiedzialna za żywienie całej rodziny, więc zgodnie z zasadami Naturhouse przygotowywała wspólne posiłki. Dzięki takiemu podejściu udało się uniknąć gotowania osobnych dań dla każdego członka rodziny. Natomiast, będąc poza domem, każdy kontrolował się sam. Zasady diety nie są jednak skomplikowane. Posiłki można przyrządzać z ogólnodostępnych składników. W dodatku na wizytach kontrolnych każdy przeszedł reedukację żywieniową. Nauczył się między innymi, jak komponować posiłki, które produkty wybierać, a jakie ograniczać, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

 

Dieta to jednak nie wszystko. Na ile ważna w przypadku tej rodziny była suplementacja?

Metoda Naturhouse opiera się na trzech podstawowych filarach: zbilansowanej diecie, regularnych, cotygodniowych wizytach u dietetyka i na naturalnej, dostępnej we wszystkich naszych centrach suplementacji. Ta ostatnia została dobrana indywidualnie, bo każdy z członków rodziny potrzebował innego wsparcia. Niektórym bardziej przydały się suplementy wspomagające utratę nagromadzonej wody, a innym preparaty, które pobudzają proces lipolizy. Całej rodzinie aplikowaliśmy brakujące składniki mineralne oraz witaminy, które z łatwością można stracić na diecie niskokalorycznej.

 

Od zakończenia kuracji minęły już prawie cztery lata. Czy państwo Trzyszczyk przestrzegają zasad, których się nauczyli?

Skuteczność metody zastosowanej u tej rodziny jest niepodważalna. I nie chodzi tylko o utratę kilogramów, ale przede wszystkim o utrzymanie osiągniętej wagi. Nasza metoda pozwala zdrowo schudnąć, bez efektu jo-jo. Jest to możliwe, jeśli przejdziemy pełne dwa etapy odchudzania: redukcji wagi i stabilizacji, a potem utrzymamy zdrowe nawyki żywieniowe. Jestem przekonana, że państwu Trzyszczyk się to udało. Świadczy o tym choćby to, że po czterech latach nie mają problemu z wagą! Metoda Naturhouse naprawdę działa.

 

Co przesądziło o tym, że pani klienci odnieśli sukces?

Przede wszystkim determinacja, świadomość celu i konsekwencja w działaniu, choć najistotniejsze okazało się wzajemne wsparcie, na jakie mogli liczyć na każdym kroku. To właśnie ono zadecydowało o sukcesie ich kuracji. Dlatego właśnie udało im się zrealizować marzenie o komfortowym życiu z mniejszą wagą!


Małgorzata Kupczyk - asystentka w punkcie Naturhouse w Krakowie


ZAWSZE JEST DOBRY MOMENT, ABY ZACZĄĆ WALKĘ ZE ZBĘDNYMI KILOGRAMAMI. NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, ALE Z CZASEM MOŻE BYĆ TRUDNIEJ WYZBYĆ SIĘ NIEZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH.

 

Czy raźniej odchudza się, jeśli ma się współtowarzysza kuracji, a nawet kilku?

Zrzucanie zbędnych kilogramów to duże wyzwanie, więc potrzebna jest stała motywacja. Zapewniamy ją naszym klientom, ale po wyjściu z punktu mogą przyjść chwile zwątpienia i wtedy wsparcie najbliższych jest bezcenne. Poza tym, jeśli decydujemy się na kurację z całą rodziną, łatwiej jest wdrożyć zdrowe nawyki do codziennej diety, ponieważ zmiany dotyczą wszystkich domowników. Tak było u państwa Trzyszczyk. Cała czwórka wzajemnie się motywowała i kontrolowała, a nawet ze sobą rywalizowała, bo każdy chciał pochwalić się jak najlepszym wynikiem podczas wizyty.

 

Jak pomaga pani osobom, które korzystają z państwa usług?

Przede wszystkim dopinguję naszych klientów, a kiedy słabnie ich motywacja, to tłumaczę, że trzeba cierpliwie poczekać na efekt. Wyjaśniam, że najważniejsze jest to, by się nie poddać i dążyć do celu, stawiając coraz wyżej poprzeczkę. Zawsze służę dobrym słowem i wsparciem, staram się w klientach zaszczepić jak najwięcej optymizmu i wiary w to, że ich cel jest możliwy do osiągnięcia.

 

W jakich sprawach najczęściej radzą się pani klienci?

Pytają mnie, jak długo trwa kuracja i kiedy będą widoczne efekty. Najbardziej lubię jednak te chwile, kiedy w oczekiwaniu na wizytę, chwalą się sukcesami. Uśmiech na ich twarzach sprawia mi wiele radości – w końcu to nasza wspólna wygrana!

 

Ile kilogramów zrzucili państwa klienci od początku roku?

441 kilogramów. Podobnie było przed rokiem. Wiosną i latem dużo osób decyduje się na odchudzanie. Należy jednak pamiętać, że o zdrowie i dietę trzeba dbać cały czas i zawsze jest dobry moment na podjęcie walki ze zbędnymi kilogramami. Nigdy nie jest za późno, ale z czasem może być trudniej wyzbyć się niezdrowych nawyków żywieniowych. Szczupła sylwetka to nie tylko atrakcyjniejszy wygląd, ale również lepsze zdrowie i samopoczucie.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.