bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Anna Marciniec i Marzena Kątnik

Anna Marciniec - dietetyk w punkcie Naturhouse w Krakowie

 

Jak do diety przekonać osobę, która – podobnie jak pani Magda – bez powodzenia próbowała już tysiąca różnych kuracji?

Do naszego centrum dietetycznego bardzo często trafiają osoby, które korzystały z licznych, ale nieprzynoszących oczekiwanych rezultatów metod odchudzania. Jest mnóstwo ogólnodostępnych sposobów na zrzucenie kilogramów, często jednak kończą się one efektem jo-jo. Dodatkowym czynnikiem utrudniającym walkę z nadwagą jest brak wsparcia ze strony bliskich. Dlatego wiele podejmowanych na własną rękę kuracji odchudzających kończy się niepowodzeniem. W tym procesie istotne jest zadanie dietetyka, który nie tylko wspiera klienta, ale też uświadamia mu, z jakiego powodu podejmuje się zmiany stylu życia, oraz przywraca mu wiarę w to, że wspólnie mogą osiągnąć sukces. Ważne są spotkania, które motywują klientów do podjęcia wyzwań kolejnego tygodnia. Pani Magda trafiła do nas z polecenia znajomego, któremu udało się schudnąć z naszą pomocą, i to w dużym stopniu pomogło jej uwierzyć, że dieta może zakończyć się sukcesem. Dla pani Magdy ważne było to, że zawsze mogła do nas zadzwonić, podzielić się wątpliwościami i poradzić się w sprawie diety.

 

Jak przebiegała kuracja naszej bohaterki?

Pani Magda zawsze chętnie przyjmowała moje zalecenia na nadchodzący tydzień. Wiem, że już samo   stwierdzenie „jestem na diecie” zazwyczaj źle się kojarzy, dlatego staram się, aby opracowywane przeze mnie jadłospisy odpowiadały klientom. Sukces diety zależy przede wszystkim od tego, czy uda nam się na stałe zmienić dotychczasowe nawyki, a żeby to było możliwe, to nowe potrawy muszą być smaczne, bo inaczej szybko zniechęcimy się i złamiemy swoje postanowienia. Pani Magda lubi owoce, dlatego zawsze uwzględniałam je w jadłospisie. Niekiedy klientka pozwalała sobie na drobne odstępstwa, najczęściej było to związane ze spotkaniami ze znajomymi lub wyjazdami. Zdarzało się to jednak naprawdę rzadko i zawsze pani Magda mnie o tym informowała. Wiedziałam też, kiedy przychodziły trudniejsze dni, więc starałam się wtedy pomóc klientce poradzić sobie z chwilowym kryzysem.

 

Pani Magda nie podjęła diety tylko z uwagi na wygląd, ale też zrobiła to w trosce o zdrowie...

Zawsze podczas pierwszego spotkania z klientem przeprowadzamy szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy. Uzyskane wtedy informacje są bardzo ważne dla dietetyka, ponieważ kierując się nimi, dobiera odpowiednią dietę. Bardzo często trafiają do nas osoby otyłe, które oprócz bagażu kilogramów mają też wiele schorzeń, będących następstwem nadwagi. Podobnie było u pani Magdy. Nadciśnienie, podwyższony poziom glukozy i cholesterolu wynikały z otyłości. Teraz moja klientka wszystkie parametry ma w normie. Oczywiście, spadek masy ciała nie tylko sprawił, że pani Magda lepiej się czuje, ale też bardziej się sobie podoba.

 

Jak wyważyć proporcje między dietą a aktywnością, aby rezultat kuracji był zadowalający?

Wiele osób, które pragną schudnąć, zaczyna na własną rękę biegać, jeździć na rowerze, chodzić na siłownię. Tymczasem obciążając nadmiernie stawy, można sobie nie tylko nie pomóc, ale także zaszkodzić, dotyczy to zwłaszcza osób otyłych. Dlatego najpierw warto skonsultować się z trenerem, który zależnie od możliwości danej osoby i stopnia nadwagi lub otyłości podpowie odpowiednią formę aktywności fizycznej. Pamiętajmy również, że sama aktywność fizyczna nie wystarczy – 70 procent sukcesu zależy od sposobu odżywiania.

 

W jaki sposób pomagała pani klientce podczas kuracji?

W pierwszych tygodniach waga szybko spada, co motywuje do kontynuowania diety, ale po pewnym czasie tempo gubienia kilogramów staje się wolniejsze. Tak było u pani Magdy. To trudny moment, klienci potrzebują wówczas wyjątkowej opieki i wsparcia ze strony dietetyka. Starałam się więc dodawać sił pani Magdzie, przekonywać, że kryzys jest tymczasowy i na pewno sobie z nim poradzimy. Klientka wiedziała, że zawsze może na mnie liczyć i w każdej sytuacji się poradzić.


Marzena Kątnik - asystentka w punkcie Naturhouse w Krakowie

 

Co sprawiło, że pani Magdzie udało się z powodzeniem zakończyć kurację?

To niezwykle sympatyczna i zawsze uśmiechnięta osoba. Ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii i optymizmu, co niewątpliwie pomogło jej w trakcie diety. Podczas kuracji była zdyscyplinowana i bardzo dzielnie trzymała się wszelkich zaleceń dietetyka. Pani Magda nigdy nie narzekała, nawet gdy waga na chwilę się zatrzymywała, nie traciła zapału i nie poddawała się. Dalej zdecydowanie i z uśmiechem na twarzy dążyła do wyznaczonego celu. Już pierwsze efekty bardzo motywowały naszą klientkę, a każdy zgubiony kilogram dodawał jej siły i zachęcał do dalszej walki.

 

Jak były dobierane suplementy dla naszej bohaterki?

Klientka miała problem z nadmiarem wody metabolicznej, którą należało usunąć z organizmu. Dlatego w jej kuracji dość często  pojawiały się suplementy zawierające wyciąg z winogron, borówek lub czarnego bzu. Jednym z takich preparatów był Drenanat plus, w skład którego wchodził koncentrat z czarnego bzu oraz ekstrakty z kopru włoskiego, kolcorośli lekarskiej, kwiatów majeranku i rumianku, liści rozmarynu oraz korzenia szparagów. Środek ten nie tylko pomagał pozbyć się nadmiaru wody, ale wraz z nią usuwał toksyny, a także uboczne produkty przemiany materii. Ponadto wspomagał pracę układu trawiennego. Pani Magda bardzo polubiła również ciastka Peipakoa bambou z błonnikiem bambusowym, które na długo zapewniają uczucie sytości, usprawniają perystaltykę jelit oraz regulują poziom glukozy we krwi.

 

Co najbardziej polubiła pani Magda w diecie?

Kuracje w Naturhouse opierają się przede wszystkim na pełnowartościowym i odpowiednio zbilansowanym jadłospisie. Pani Magda bardzo ceniła sobie to, że wszystkie potrawy mogła przygotowywać samodzielnie, co z pewnością pomogło jej na stałe  wdrożyć zdrowe nawyki w swoim życiu. Nasza klientka najbardziej polubiła diety owocowe.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.