bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Eksperci Naturhouse - Sylwia Buczkowska i Ewa Muszyńska

Sylwia Buczkowska - dietetyk w centrum Naturhouse w Leżajsku


CZŁOWIEK UCZY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE. DLATEGO NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO NA DOBRE ZMIANY. W KAŻDYM WIEKU MOŻNA PRZEJŚĆ REWOLUCJĘ ŻYWIENIOWĄ. PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE NIE TYLKO ZAPEWNIA SMUKŁĄ SYLWETKĘ, ALE TAKŻE PRZEDŁUŻA MŁODOŚĆ I CHRONI PRZED WIELOMA CHOROBAMI.

Czy dobre nawyki, które wyrobimy sobie w młodości, mają większą szansę zaprocentować w życiu dorosłym, czy jednak nie ma to znaczenia, i również w wieku dojrzałym można wszystko zmienić?

Dobre nawyki żywieniowe wpajane od dziecka dają nam gwarancję lepszej kondycji zdrowotnej w dorosłości. Ale człowiek uczy się przez całe życie. Dlatego uważam, że w każdym wieku można przejść rewolucję żywieniową. Do tego potrzebna jest odpowiednia motywacja oraz chęci.

 

Jakie znaczenie ma dieta dla samopoczucia i zdrowia w wieku dojrzałym?

Żywienie jest jednym z najważniejszych filarów naszego życia. Jeżeli odpowiednio zadbamy o codzienną dietę, to będziemy mogli cieszyć się lepszym samopoczuciem oraz dobrą kondycją organizmu niezależnie od wieku. Natomiast osoby dojrzałe powinny pamiętać również o tym, że dieta, czyli prawidłowy dobór jakości i ilości spożywanych pokarmów, jest niezwykle istotna w prewencji chorób układu krążenia czy pokarmowego. Prawidłowe odżywianie nie tylko zapewnia smukłą sylwetkę, ale także przedłuża młodość! Dzieje się tak za sprawą antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki i chronią przed nowotworami.

 

Czy ruch jest bezpieczny w każdym wieku?

Jak najbardziej, ćwiczenia muszą być jednak indywidualnie dostosowane do każdej osoby. Ważne, żeby trening korzystnie wpływał na organizm.

 

Jak powinna wyglądać dobrze skomponowana dieta dla osób dojrzałych?

Dobrze dobrana dieta powinna zawierać wszystkie grupy produktów żywnościowych w odpowiedniej ilości, a więc m.in. pieczywo z mąki z pełnego przemiału, płatki owsiane, kasze. Z warzyw należałoby tylko ograniczyć konserwowe oraz gotowaną marchewkę, buraki i ziemniaki. Nie powinno się spożywać zbyt dużej ilości owoców, zwłaszcza wieczorem, bo oprócz tego, że są źródłem wielu składników odżywczych, zawierają też cukier, więc jedzone na noc będą trudniej trawione. W ciągu dnia można jednak sięgać po owoce o niskim indeksie glikemicznym, np. grejpfruty, jabłka, pomarańcze. W codziennej diecie powinno znaleźć się chude mięso, drób i wędliny drobiowe, a także ryby morskie i słodkowodne. Można jeść również nabiał, ale o odpowiedniej zawartości tłuszczu. Bardzo ważne jest wypijanie minimum 1,5 litra wody dziennie. Z pewnością należy ograniczyć przekąski, bo dostarczają dodatkowych kalorii. W dodatku, podjadając, nie kontrolujemy, ile jedzenia w rzeczywistości trafiło do naszego żołądka. Posiłki powinny być celebrowane, spożywane przy stole i zawsze o tej samej porze. Na początku kuracji była to dla pani Kasi bardzo duża zmiana, natomiast szybko udało się ją wprowadzić w życie. Ważną rolę odgrywa też ograniczenie używek, gdyż nadmiar kawy i alkohol wypłukuje z organizmu magnez i ogranicza wchłanianie wapnia. Jedna kawa dziennie nie stanowi zagrożenia, pita częściej może znacznie utrudnić odchudzanie.

 

Który produkt żywnościowy uważa pani za szczególnie cenny pod względem wartości odżywczej? A co pani zdecydowanie odradza?

Produktów godnych zalecenia jest naprawdę dużo. Jednym z moich ulubionych jest sok z buraka. To niedoceniane warzywo, niezwykle bogate w wartości odżywcze. Sok działa wzmacniająco, poprawia siły witalne, wspomaga wątrobę, obniża ciśnienie, pomaga w walce z anemią. Zdecydowanie odradzam jedzenia chipsów, bo są całkowicie pozbawione wartości odżywczej i niekorzystnie wpływają na organizm.

 

Wiele osób chciałoby zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję organizmu, ale czasami brakuje im motywacji, by wytrwać do końca kuracji. Jak w takich sytuacjach może pomóc dietetyk?

Często osoby rozpoczynające odchudzanie na własną rękę podchodzą do redukcji kilogramów z olbrzymim zapałem, poddając się przy pierwszej napotkanej przeszkodzie. Natomiast dzięki cotygodniowym wizytom u specjalisty motywacja utrzymywana jest stale na wysokim poziomie. Dietetyk dobiera też odpowiednią dietę dostosowaną do możliwości konkretnej osoby oraz jej potrzeb.Ewa Muszyńska - franczyzobiorca Naturhouse w Leżajsku

 

TRUDNO POWIEDZIEĆ, W JAKIM WIEKU NAJLEPIEJ SIĘ ODCHUDZAĆ. W TRAKCIE KURACJI WIĘKSZĄ PRZESZKODĄ MOGĄ OKAZAĆ SIĘ CHOROBY, Z JAKIMI BORYKA SIĘ KLIENT. DLATEGO DIETĘ ZAWSZE NALEŻY DOSTOSOWYWAĆ DO KONKRETNEJ OSOBY.

Jak to jest przyglądać się tak niezwykłym metamorfozom, jakich na co dzień jest pani świadkiem?

Dzięki nim z radością wykonujemy pracę i wierzymy, że to, co robimy, ma sens. Prawdą jest, że takich historii mamy dużo, ponieważ metoda odchudzania Naturhouse jest po prostu skuteczna. Niemniej każdą metamorfozę traktujemy indywidualnie i cieszymy się wspólnie z osiągniętego sukcesu. Bohaterowie zachwycają nas swoją postawą, zaangażowaniem i determinacją. Jesteśmy dumne z naszych klientów i mamy poczucie dobrze wykonanej pracy.

 

Jakimi klientami są ludzie dojrzali? Łatwiej do nich dotrzeć i przekonać ich do diety?

Dojrzali? Pani Kasia jest kobietą młodą duchem, pełną energii. Trudno powiedzieć, w jakim wieku najłatwiej się odchudzać, bo każdy z nas jest inny, może borykać się z różnymi chorobami, które wpływają na efektywność kuracji. Dużo zależy od dietetyczki, która powinna zmodyfikować kurację pod konkretnego klienta, uwzględniając wyniki badań i zalecenia lekarskie, a także wspierać go aż do osiągnięcia celu. Aby przekonać klienta do diety, należy wsłuchać się w jego potrzeby i zaproponować idealne dla niego rozwiązanie. Wiek nie ma tu znaczenia. Jeśli odkryjemy prawdziwą potrzebę, łatwiej będzie nam wyznaczyć cel i go realizować.

 

Czy jakaś historia szczególnie utkwiła pani w pamięci?

Cieszą nas zwłaszcza te sytuacje, gdy poprawia się stan zdrowia klienta, a prowadzący lekarze są pod wrażeniem osiągniętych wyników. Niedawno w jednym z naszych gabinetów w Rzeszowie padł rekord – pan Bogdan schudł ponad 60 kg! To wyjątkowy wynik, w dodatku w trakcie kuracji nasz 45-letni kawaler odnalazł miłość swojego życia, i to właśnie kobieta zmotywowała go do walki z kilogramami. Przed kuracją pan Bogdan miał problemy z poruszaniem się, a po zrzuceniu wagi zyskał taką energię, że dziś może przetańczyć całą noc.

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.