bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

10 najczęstszych błędów żywieniowych - sprawdź, ile z nich popełniasz

Często wydaje nam się, że odżywiamy się zdrowo, a zrównoważona dieta nie ma przed nami żadnych tajemnic. Niestety, czasami nawet niewielki błąd może sprawić, że dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Poznaj najczęstsze błędy dietetyczne i… unikaj ich jak ognia!

Zbyt dużo tłuszczu zwierzęcego.

Polacy kochają bigos, kotlety schabowe i zupy zabielane śmietaną. Niestety, produkty bogate w tłuszcz zwierzęcy zawierają też niemało cholesterolu LDL, który może stać się przyczyną miażdżycy, zawału serca oraz udaru.

Brak odpowiedniego nawodnienia.

Teoretycznie większość z nas wie, że powinniśmy wypijać co najmniej półtora litra wody dziennie. Trzeba jednak pamiętać, że pewne napoje - takie jak kawa czy alkohol  - odwadniają nasze ciało. Należy więc częściej sięgać po soki, zieloną herbatę lub zdrowe koktajle.

Za dużo soli.

Zbyt obfite solenie to nadal jeden z najczęściej popełnianych przez Polaków błędów. Nadmiar soli w organizmie może zaś prowadzić do wielu chorób - na przykład do problemów z nerkami. Lepiej jest zatem zastąpić sól aromatycznymi ziołami.


Nieregularne spożywanie posiłków.

Przerwy między posiłkami powinny wynosić około trzech godzin - dzięki temu nasz organizm ma energię do działania przez cały dzień! Brak regularności fatalnie wpływa na naszą przemianę materii.

Stosowanie diet jednoskładnikowych.

Diety białkowe, jabłkowe czy kapuściane nie powinny być stosowane jako “zamienniki” zbilansowanej i zdrowej diety. W naszym jadłospisie powinny bowiem znajdować się zarówno białka, jak i tłuszcze czy węglowodany.

Niejedzenie śniadania.

Części z nas rano zawsze brakuje czasu - eliminujemy więc “zbędne” czynności, takie jak zjedzenia śniadania. Badania pokazują jednak, że rezygnowanie z tego posiłku prowadzi do tycia!

Zbyt późna pora spożywania głównego posiłku.

Ostatni posiłek powinien być lekki (mniejszy od śniadania) i zjadany na około dwie - trzy godziny przed snem. Zjadanie trzydaniowego obiadu po powrocie z pracy o godzinie 20 nie jest dobrym pomysłem!


Sięganie po niezdrowe przekąski.

Kiedy nasze przerwy między posiłkami są zbyt długie, nasz poziom cukru we krwi spada, przez co mamy ochotę zjeść coś “tu i teraz”. Zwykle w takiej sytuacji sięgamy po chipsy, orzeszki lub słodycze, co jest zgubne dla naszej figury!

Produkty wysoko przetworzone.

Wydaje się, że obecnością fast foodów Polacy nacieszyli się już w latach dziewięćdziesiątych, ale… nasi rodacy nadal zbyt chętnie sięgają po wysoko przetworzone, gotowe dania. Niestety, zawierają one bardzo dużo chemii, a zatem nie powinny być jadane zbyt często!

Stosowanie głodówek.

Głodówka nigdy nie powinna być stosowana jako dieta odchudzająca - niestety, wielu z nas, kiedy zauważy, że wskazówka wagi pokazuje “niepożądaną” wartość, narzuca sobie katorżniczą dietę, która ma pomóc w szybkim schudnięciu. Dieta skrajnie niskokaloryczna może jednak doprowadzić do spowolnienia przemiany materii, a więc… paradoksalnie, utrudnić nam odchudzanie.

Aby skutecznie wyeliminować błędy, jakie popełniamy podczas układania swojej diety, warto udać się do specjalisty - na przykład dietetyka z Centrum Dietetycznego Naturhouse, który chętnie pomoże nam zmienić dotychczasowe nawyki!

Tekst powstał we współpracy z Centrum Dietetycznym Naturhouse.



Sprawdź również artykuły:

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.