bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

5 nawyków żywieniowych, które musi znać (i stosować) każdy mężczyzna

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że zdrowe odżywianie jest głównie domeną kobiet. Na szczęście jednak panowie coraz częściej są świadomi, że to, co jedzą, ma ogromny wpływ na ich samopoczucie i sprawność fizyczną. Poznaj 5 zasad męskiej diety, które należy stosować niezależnie od wieku!


1. Oczyszczaj organizm

Tak, panowie również powinni to robić! Życie w zanieczyszczonym środowisku, jedzenie w biegu i wybieranie wysoko przetworzonej żywności sprawia, że w naszym organizmie gromadzą się liczne toksyny, które fatalnie wpływają na nasze zdrowie. Co jakiś czas “zafunduj” sobie kurację oczyszczającą - na przykład rewelacyjny Box Detox, dostępny w placówkach Naturhouse.


2. Ogranicz używki

Wino, piwo przed telewizorem, a może duże ilości kawy? Zastanów się, po którą używkę sięgasz najczęściej, a następnie określ, czemu ma to służyć. Kolejnym krokiem powinno być znalezienie zdrowych zamienników - na przykład kawę możesz zastąpić yerbą mate lub zieloną herbatą, a alkohol - zdrowymi koktajlami na bazie warzyw i owoców. Oczywiście, co jakiś czas możesz sięgnąć po napój wyskokowy - staraj się jednak, by było to naprawdę okazjonalne. Lubiane przez mężczyzn piwo zawiera sporo kalorii, a więc nie sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki.

3. Sięgaj po zdrowe tłuszcze

Mężczyźni wciąż mają tendencję do spożywania zbyt dużej ilości tłuszczów zwierzęcych - ma to to wpływ oczywiście wychowanie i stereotyp, że mężczyzna musi jeść dużo tłustego mięsa. Tymczasem dieta zawierająca zbyt dużo takich produktów może stać się przyczyną miażdżycy, zawałów i udarów, a także… problemów z płodnością. Wprowadź więc do swojej diety tłuszcze roślinne oraz tłuste ryby morskie, które nie są wcale mniej smaczne, niż tłuste kotlety!


4. Jedz produkty pełnoziarniste

Panowie często są do nich zrażeni - wydaje im się, że kasze, ciemne makarony lub razowe pieczywo są niesmaczne i nie dostarczą im potrzebnej energii. Tak naprawdę jest dokładnie odwrotnie! To właśnie produkty z pełnego ziarna uwalniają energię przez długi czas i zapewniają poczucie sytości. Nie jest też prawdą, że są one niesmaczne - na rynku dostępnych jest bardzo wiele pysznych produktów, które z pewnością trafią w Twój gust!


5. Dodawaj do potraw zioła

Panowie, którzy wcześniej nie gotowali, a teraz pragną to zmienić z uwagi na zdrowie, często nie wiedzą, w jaki sposób wzmocnić smak przygotowanych przez siebie dań. Pierwszym odruchem jest często sięgnięcie po gotowe mieszanki przypraw i sól - wydane nam się, że będzie to najbardziej efektowne. Tymczasem sól spożywana w nadmiarze może mieć bardzo zły wpływ na funkcjonowanie nerek i przyczyniać się do zatrzymywania wody w organizmie. Zacznij więc używać bazylii, kminku, tymianku czy ziół prowansalskich, które wydobędą smak potraw i… pozytywnie wpłyną na przemianę materii!


Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego, jak powinien odżywiać się mężczyzna, udaj się do specjalistów z Centrum Dietetycznego Naturhouse. Pierwsza konsultacja jest całkowicie darmowa, zatem… nie masz nic do stracenia!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.