bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

5 pomysłów na to, jak jeść zdrowo i smacznie

Każdy, kto chciałby cieszyć się szczupłą sylwetką i dobrym zdrowiem, powinien posiadać wiedzę, jak jeść zdrowo. Z jednej strony wszyscy posiadamy jakiś zarys wiedzy na ten temat, ale kiedy przychodzi do konkretów… Czujemy się zagubieni. Poznaj nasze sposoby na zmianę stylu odżywiania!

Zapisz się na warsztaty kulinarne

Częstą wymówką stosowaną przez osoby, które nie odżywiają się zdrowo, jest to, że nie potrafią gotować. Czas to zmienić! Jeżeli czujesz, że książki kucharskie są nie dla Ciebie, a dodatkowo nie masz ochoty czytać kulinarnych blogów, zapisz się na warsztaty kulinarne. Tam będziesz miał okazję “na żywo” nauczyć się przyrządzać nowe dania, a do tego… od razu ich spróbujesz!

Pożegnaj fast foody

Niekiedy bywanie w nich i zajadanie się wątpliwej jakości “przysmakami” porównuje się do uzależnienia - wiemy, że jest to szkodliwe, ale jednocześnie nie jesteśmy w stanie przestać. Siła przyzwyczajenia robi zatem swoje i w efekcie zjadamy mnóstwo śmieciowego jedzenia, które powoduje tycie i rozmaite choroby. Lepiej zatem byłoby raz na zawsze powiedzieć im “żegnajcie!” i zacząć stołować się gdzieś indziej. Przecież nawet wtedy, kiedy nie mamy możliwości przyrządzenia sobie posiłku w domu, możemy odwiedzić lokal, który serwuje dania zdrowsze, niż hamburgery, hot-dogi czy frytki.


Zawsze przygotowuj sobie posiłki do pracy

Jedzenie drugich śniadań to bardzo ważny element zdrowego stylu życia - zwłaszcza wtedy, kiedy pracujemy i zużywamy mnóstwo energii. Jednak, aby nie ulec pokusie kupna niezdrowej przekąski lub kanapki ociekającej tłuszczem, warto jedzenie do pracy przyrządzać w domowej kuchni. Zainwestuj więc w praktyczny lunch box i… przygotowuj pyszne i zdrowe posiłki, których wszyscy w biurze będą Ci zazdrościć!

Zapoznaj się z przepisami kuchni wegetariańskiej i wegańskiej

Nie chodzi o to, by namówić Cię na tego rodzaju dietę - rzecz w tym, że dania kuchni roślinnej są często zdrowe i skomponowane z wielu warzyw i owoców. Jest to zatem alternatywa dla tłustych kotletów, bigosów czy mięsnych sosów. Kto wie, może któreś z tych dań stanie się Twoim popisowym…?


Kup naczynie do gotowania na parze

Surowe owoce i warzywa są bardzo zdrowe - podczas obróbki cieplnej rośliny tracą część witamin. Po jakimś czasie jedzenie “surowizny” może się jednak znudzić, a poza tym istnieją przepisy, do których potrzebne są gotowane jarzyny. Tradycyjne gotowanie warzyw w wodzie sprawia, że cenne składniki odżywcze pod koniec gotowania… w znacznej mierze znajdują się w wodzie, którą wylewamy, a nie warzywie, które trafia na nasz talerz. Dlatego też zainwestuj w specjalny zestaw do gotowania na parze - podczas tego procesu, większość witamin zostaje w gotowym produkcie!

Początki zdrowego stylu życia mogą być trudne - jeśli więc chciałbyś przejść przez ten proces “bezboleśnie”, nie obawiaj się prosić o pomoc. Specjaliści od reedukacji żywieniowej z Centrów Dietetycznych Naturhouse podzielą się z Tobą specjalistyczną wiedzą, jak zdrowo jeść i… być dzięki temu szczęśliwszym!


Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.