bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Bez ruchu ani rusz!

Zdrowe i racjonalne odżywianie to 75% sukcesu. Często, aby podkręcić nasz metabolizm warto dołączyć do diety dodatkową aktywność fizyczną. Dlatego podejmując walkę ze zbędnymi kilogramami powinno się zmienić zarówno swój jadłospis, jak i aktywność w ciągu tygodnia.


Kluczem do sukcesu w kuracji odchudzającej jest stworzenie sytuacji, w której naszemu organizmowi nieznacznie brakuje kalorii. Efekt taki uzyskamy zmniejszając liczbę kalorii spożywanych z posiłkami i zwiększając ilość zużywanej energii - włączając dodatkowy ruch. Wtedy nasz organizm potrzebne mu kalorie uzupełni, spalając zbędną tkankę tłuszczową.

 

Sprawdź fakty i mity związane z odchudzaniem >>

 

Bądź fit

„Fit” w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza bycie w szczytowej formie poprzez odpowiedni trening fizyczny. Obecnie tym pojęciem określa się styl życia, na który składają się aktywność fizyczna i zdrowa dieta. Korzyści z regularnej i systematycznej aktywności fizycznej mają duży wpływ na Twoje codzienne zdrowie, samopoczucie, a nawet pracę. Ćwiczenia dobrze wpływają nie tylko na zachowanie szczupłej sylwetki, poprawiają też samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Obniżają ciśnienie tętnicze, chronią przed chorobami sercowo-naczyniowymi oraz osteoporozą, redukują zbędną tkankę tłuszczową, a także, poprawiając dotlenienie organizmu, przyczyniają się do wzrostu odporności na różne infekcje.

Chcąc wspomóc walkę o zdrową sylwetkę można stosować różne formy ruchowe - jazdę na rowerze, taniec, pływanie, a także dowolne zajęcia w klubach fitness m.in. pilates, tbc, body ball, spinning, zumbę itd. Skutek może być zadziwiający – lepsza kondycja i wydolność organizmu, znacznie mniej centymetrów w talii, szczuplejsze biodra i poczucie odprężenia. Należy jednak pamiętać, że ruch powinien być dopasowany do możliwości organizmu oraz uwzględniać ewentualne schorzenia.   


Ćwiczenia dobrze dobrane

Jeśli chcesz wspomóc dietę i wyrzeźbić sylwetkę, Twoim celem powinno być branie udziału w jakichkolwiek aktywnościach fizycznych przynajmniej 30 minut dziennie przez 5 dni w tygodniu. Na początek szybki marsz 3 razy w tygodniu jest wystarczający. Później można dołączyć inne ćwiczenia lub wybrać się na siłownię.

 

Wybierz czynności, które sprawiają Ci przyjemność – istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że będziesz chciał je kontynuować również po zakończeniu kuracji odchudzającej. Jeśli na przykład lubisz tańczyć, istnieje duża szansa, że polubisz aerobik, zumbę i sexy latino. Jeżeli wolisz jazdę na rowerze, prawdopodobnie spinning jest dla Ciebie. A dla tych, dla których ważne jest wzmacnianie mięśni brzucha i grzbietu pilates to odpowiednia forma zajęć, w których warto uczestniczyć.

Uwaga! Warto próbować różnych form zajęć, aby utrzymać większą motywację i zaangażować do pracy wszystkie partie mięśni.


Nie chcesz chodzić na siłownię? Zacznij w zaciszu domowym: Rozciąganie ramion

Stojąc w lekkim rozkroku unieś jedną rękę pionowo w górę, zginając ją jednocześnie maksymalnie w łokciu. Drugą ręką chwyć za łokieć i przyciągnij go za głowę. Pozostań w tej pozie przez 6 sekund. Wykonaj po 3 powtórzenia dla obu ramion.

 

 

 Skłony w bok

Stań w lekkim rozkroku. Prawą rękę połóż na biodrze, a lewą unieś prostą do góry. Wykonaj skłon tułowiem w prawo, starając się go pogłębiac przez 6 sekund. Powtórz ćwiczenie na przeciwnym boku. Wykonaj po 3 skłony na prawą i lewą stronę ciała.

 

 

 

 

 

Wyrzut bioder

Połóż się na płaskiej powierzchni. Nogi ugnij w kolanach, a ręce ułóż wzdłuż tułowia. Następnie unieś biodra jak najwyżej w górę tak, aby ramiona i ręce cały czas miały styczniość z podłożem. W takiej pozie pozostań przez 20 sekund. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

 

 

 Rozciąganie nóg
Zrób wykrok do przodu. Przednie kolano ugnij, tylną nogę wyprostuj. Pogłębiaj wykrok starając sie wytrzymać w tej pozycji 5 sekund. Zmień nogi. Ważne, aby plecy były proste, a w biodrze i kolanie otrzymać kąt 90°. Wykonaj po 3 powtórzenia na każdą nogę.

 

 Skłony do uniesionej nogi

Unieś i połóż jedną nogę na stabilnym przedmiocie tak, aby była na wysokości bioder. Wykonaj skłon do uniesionej nogi. Staraj się palcami rąk dotknąć palców stopy. Pozostań w skłonie przez 10 sekund. Pamiętaj, aby podczas skłonu mieć proste plecy.

 

 

 

 

Skłony

Stań w rozkroku, wyprostuj nogi w kolanach i wykonaj skłon do prawej stopy, starając się głową dotknąć kolana. Powtórz ćwiczenia dla drugiej nogi. Wykonuj po dwa pogłębienia do każdej nogi na zmianę przez 6 minut.

 

 

 

 

 

Unoszenie nóg w leżeniu bocznym

Połóż się na boku. jedną rękę zegnij w łokciu i podeprzyj głowę, a druga połóż przed sobą. Unieś wyprostowaną nogę, drugą pozostaw prostą na podłodze. Wykonaj 8 uniesień jednej nogi i zrób zmianę boku. Wykonaj 5 serii.

 

 
Przysiady
Stań prosto, złącz nogi. Wyciągnij ręce do przodu i pochyl tułów tak, aby kolana z udami tworzyły kąt prosty. Wykonaj ćwiczenie 3 razy starając się wytrwać w tej pozie 5 sekund.

Konsultacja:

 

Marzena Tymińska - Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością fitness w Reebok University Poland. Specjalizuje się w TBC, ABT, Pilates, Body Ball&Taśmy. Energiczna i pełna optymizmu Fitness Mama 1,5 rocznego synka - ponad 10 lat temu odnalazła swoją największą pasję - fitness, który stał się jej sposobem na życie i osiągnięcie harmonii duszy i ciała. Umiejętnie i z radością łączy pracę w Naturhouse, treningi i rodzinę.


 

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.