bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Dieta cud - czy można schudnąć bez wyrzeczeń?

Chyba każdy z nas chciałby móc wypowiedzieć magiczne zaklęcie, które sprawiłoby, że zbędne kilogramy po prostu by zniknęły. Kiedy więc znajdujemy w Internecie kolejne diety cud, chcemy wierzyć w to, że dzięki ich stosowaniu uda nam się bez wysiłku pozbyć nadwagi. Ale... czy to naprawdę możliwe?


Między nadzieją a naiwnością

Co jakiś czas w mediach głośno jest o kolejnej cudownej diecie, która pozwala schudnąć “szybko, skutecznie i bez wyrzeczeń”. Czy jednak zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego takich diet ukazuje się nawet kilkanaście w ciągu roku? Dzieje się tak dlatego, że są one zwyczajnie nieskuteczne - ludzie potrzebują więc nowych “niezawodnych” sposobów na pozbycie się nadwagi. Nie da się schudnąć, nie podejmując w tym celu żadnego wysiłku - odchudzanie musi przecież wiązać się chociażby z ograniczeniem liczby kalorii, które przyjmujemy wraz z pożywieniem. Ponadto, diety odchudzające zachwalane w prasie bulwarowej, nawet jeśli rzeczywiście pomogą nam pozbyć się na przykład oponki na brzuchu, mogą być zwyczajnie niebezpieczne dla naszego organizmu - są one często podobne do głodówki, podczas której jemy tylko kilka produktów. Odchudzanie oparte na głodzeniu się sprzyja nie tylko wystąpieniu efektu jo-jo w przyszłości, ale także powoduje spowolnienie metabolizmu, przez co, nawet gdy wrócimy do normalnego odżywiania, możemy nagle zacząć przybierać na wadze. Diety cud nie uwzględniają także zróżnicowania ludzi i ich potrzeb - nie ma przecież jednej, uniwersalnej recepty na zdrowe chudnięcie, która sprawdziłaby się u każdego z nas.

Dieta cud - co zamiast niej?

Jedynym, co może nam zapewnić sukces podczas odchudzania, jest zbilansowana dieta, w której nie zabraknie składników odżywczych. Dieta cud opiera się zwykle na jednym lub kilku składnikach. W zdrowej i skutecznej diecie odchudzającej powinny znajdować się natomiast potrawy, w których znajdziemy pełnowartościowe białko, węglowodany, a także zdrowe tłuszcze. Musimy także liczyć się z koniecznością rezygnacji z wielu przysmaków, jakie dotychczas sobie fundowaliśmy - fast foody, słodycze oraz dania smażone w głębokim tłuszczu muszą odejść w zapomnienie…

Czy dieta to czas cierpienia?

Absolutnie nie! Dieta redukcyjna nie musi (a nawet nie powinna) być czasem, kiedy będziesz nieustannie głodny i wyczerpany. Odchudzanie może być czasem odkrywania nowych smaków oraz dań, które przygotujesz ze zdrowych produktów. Nie jest także konieczne wielogodzinne katowanie się na siłowni - ćwiczenia na pewno Ci pomogą, ale powinny być dostosowane do Twojej kondycji fizycznej, niepowodujące wyczerpania.

Od tego, jak będziesz odżywiać się podczas diety odchudzającej, zależy nie tylko Twój wygląd, ale także stan zdrowia. Nie warto więc “łasić się” na żadne diety cud, które rzekomo są wypróbowane przez celebrytów. W pozbyciu się zbędnych kilogramów pomoże Ci specjalista - na przykład dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse.

 

Sprawdź również artykuły:

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.