bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Dieta dla kobiet planujących ciążę

O zdrowiu naszego dziecka warto jest myśleć zanim pojawi się ono na świecie, a jeszcze lepiej - zanim zamieszka pod naszym sercem. Dlatego właśnie kobiety, które planują zajść w ciążę, powinny w sposób szczególny dbać o swoją dietę.

Kwas foliowy w diecie przyszłej mamy

Jest to jeden z najcenniejszych i zarazem najważniejszych związków, jakich będzie potrzebowało maleństwo rozwijające się w brzuchu mamy. Kwas foliowy pomaga tworzyć prawidłową cewę nerwową (powstaje ona przez pierwsze dwa miesiące ciąży), z której później tworzy się układ nerwowy. Ma on także wpływ na prawidłowy wzrost i rozwój komórek płodu. Substancję tę znajdziemy w sałacie, bobie, jajkach, pomidorach oraz groszku. Warto także go suplementować, aby mieć pewność, że dziecku na pewno go nie zabraknie!

Wapń dla kości mamy i dziecka

Kolejnym pierwiastkiem, którego nie powinno zabraknąć w diecie przyszłej mamy, jest wapń. Pomaga on oczywiście budować zdrowe kości - zarówno u ciężarnej, jak i u płodu. Rozwijające się dziecko “podkrada” wapń mamie - dlatego, jeśli kobieta nie dostarcza go organizmowi w odpowiednich ilościach, jest narażona na wystąpienie osteoporozy. Wapń znajdziesz w mleku oraz chudym nabiale.

Pierwiastki, które wpływają na płodność: cynk i mangan

Bardzo ważne pierwiastki, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie układu rozrodczego u kobiet, są cynk oraz mangan. Ich brak może powodować trudności z zajściem w ciążę, dlatego warto jest sięgać po produkty, w których substancje te występują, czyli na przykład wątróbkę, kiełki pszenicy oraz ziarna sezamu. Warto podkreślić, że niedobory manganu oraz cynku częściej występują u kobiet, które przez długi czas przyjmowały tabletki antykoncepcyjne.

Żelazo dla przyszłej ciężarnej

Anemia jest jedną z najbardziej powszechnych dolegliwości u przyszłych mam - w końcu rozwijające się maleństwo potrzebuje bardzo dużo żelaza! Pierwiastek ten uczestniczy w tworzeniu hemoglobiny w krwinkach oraz wspomaga prawidłowy rozwój dziecka. Warto zatem jeść czerwone mięso, jaja oraz fasolę jeszcze przed zajściem w ciążę - zmniejsza to ryzyko wystąpienia anemii w ciąży. Poważna anemia u ciężarnych może zaburzać rozwój płodu, a także być przyczyną niebezpiecznych omdleń i upadków.

Pokonaj nadwagę przed ciążą

Nadwaga i otyłość nie sprzyjają - wbrew ludowym mądrościom -  zajściu w ciążę i urodzeniu zdrowego maleństwa. Zbyt duża masa ciała matki może także przyczynić się do makrosomii płodu (czyli zbyt dużej masy urodzeniowej płodu), co z kolei zmniejsza szansę na poród naturalny.  Otyłość zwiększa także ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej, nadciśnienia tętniczego oraz rzucawki. Jeśli zatem nasze BMI jest zbyt wysokie - czas pomyśleć o diecie odchudzającej oraz ćwiczeniach fizycznych.

Przy układaniu jadłospisu dla przyszłej mamy, warto sugerować się nie pomysłami koleżanek, ale radami doświadczonego dietetyka. Najlepszych specjalistów od zdrowego odżywiania spotkasz w Centrach Dietetycznych Naturhouse - udaj się tam, aby przygotować swój organizm na ten wyjątkowy czas, jakim jest ciąża!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.