bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Dieta na odchudzanie – 3 najważniejsze zasady

Robi się cieplej i powoli żegnamy się z odzieżą zimową. Co to oznacza? Za chwilę wszyscy zobaczą, w jakiej jesteś formie. Przeraża Cię ta perspektywa? Wiesz, że pora zrzucić zbędne kilogramy? Nie martw się – skuteczna dieta na odchudzanie pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę. A jakie są najważniejsze zasady diety na odchudzanie? Poznaj je razem z nami!

 

1. Przestrzegaj zasad zdrowego żywienia

W głowach wielu osób za słowem skuteczne odchudzanie można by postawić znak równości do słowa głodówka. Pora to skreślić! Choć pozornie wydaje się, że to najprostszy sposób na redukcję masy ciała, to nie jest on ani trwały, ani nie wynika wyłącznie ze zmniejszenia zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, ale również z odwodnienia, które dla organizmu jest bardzo niebezpieczne. I pamiętaj – im szybciej chudniesz, tym większe prawdopodobieństwo, że dopadnie Cię efekt jo-jo. Jeśli chcesz schudnąć skutecznie, a zarazem zdrowo i uzyskać trwałe efekty, koniecznie przestrzegaj zasad zdrowego żywienia. Co to oznacza w praktyce?

 • Twoje codzienne menu powinno zawierać 5 posiłków dziennie: trzy główne plus dwa mniejsze (drugie śniadanie i podwieczorek) pomiędzy nimi,
 • nie podjadaj między posiłkami,
 • jedz o stałych godzinach z zachowaniem regularnych, najlepiej trzygodzinnych, przerw (ostatni posiłek najpóźniej na 2,5 godz przed snem),
 • nie zapominaj o prawidłowym nawodnieniu – postaraj się pić co kwadrans dwa-trzy łyki wody niegazowanej (to przedłuża uczucie sytości, a jednocześnie nie rozciąga ścian żołądka tak, jak wypijanie naraz szklanki czy dwóch),
 • każdemu posiłkowi powinny towarzyszyć warzywa, a owoce jedz raz lub dwa razy dziennie (nigdy tuż przed snem),
 • wyeliminuj z jadłospisu fast foody i produkty wysoko przetworzone.

2. Dobra dieta na odchudzanie? Skorzystaj z pomocy specjalisty

Jeśli chcesz, aby Twoja dieta na odchudzanie była skuteczna i zdrowa, warto skorzystać z porady dietetyka. Tak naprawdę każdy z nas jest na diecie, bo tym słowem można określić sposób odżywiania się. I dlatego warto zadbać, aby nasza dieta była odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa. Dotyczy to również diety na odchudzanie – wyjaśnia dietetyk Naturhouse, Katarzyna Payerhin – Dobrze dobrana dieta na odchudzanie sprawia, że w trakcie redukcji masy ciała nie odczuwamy głodu, a nasze posiłki mogą być proste i wygodne w przygotowaniu. To, że rezygnujemy z pewnych produktów i dotychczasowych nawyków jest oczywiste, ale pamiętajmy, że dietetyk na ich miejsce proponuje takie, które wspomogą odchudzanie, podniosą jakość życia, a tym samym poprawią samopoczucie – zapewnia specjalista. Korzystając z kuracji Naturhouse na odchudzanie, uzyskasz nie tylko plan żywieniowy, ale również sprawdzone naturalne suplementy diety na odchudzanie, które wspierają efektywne odchudzanie i pomagają uzupełnić ewentualne niedobory mikroelementów w organizmie.


3. Konsekwencja i wytrwałość

Jak już wspomnieliśmy, nie należy oczekiwać, że w tydzień po rozpoczęciu diety na odchudzanie wszyscy zobaczą spektakularne efekty. Według Światowej Organizacji Zdrowia bezpieczne tempo odchudzania zakłada utratę wagi między 0,5 a 1 kg w ciągu tygodnia. To pozwala na prawidłową reakcję ze strony metabolizmu, skóry, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jo-jo. Dietę warto wspomóc regularną aktywnością fizyczną, co poza spalaniem kalorii, podniesie Twoją ogólną kondycję, pomoże wyregulować metabolizm i poprawi nastrój. Możesz postawić na codzienne półgodzinne ćwiczenia lub intensywny spacer, a jeśli wolisz pływać, uprawiać aerobic czy jeździć na rowerze – przeznacz na to godzinę trzy razy w tygodniu.

Najważniejsze jest jednak Twoje pozytywne nastawienie – uwierz, że uda Ci się osiągnąć cel i każdego dnia konsekwentnie przybliżaj się do swojej wymarzonej sylwetki.Konsultacja dietetyczna:

mgr Katarzyna Payerhin
dietetyk Naturhouse

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.