bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Dieta od dietetyka - dlaczego warto?

Dieta od dietetyka może stanowić alternatywę dla samodzielnego odchudzania się w oparciu i “sprawdzone sposoby” znalezione w Internecie. Zobacz, jakie zalety posiada dieta od dietetyka i dla kogo jest jest ona szczególnie zalecana!

Indywidualne potrzeby organizmu a dieta

To prawda, że w sieci można znaleźć sporo wskazówek, jak skutecznie schudnąć. Trzeba jednak mieć dystans do wszelkiego rodzaju “diet cud” - po prostu nie istnieje żadna dieta, która pomogłaby schudnąć absolutnie każdemu! Zupełnie inne są potrzeby odchudzającego się dziecka, osoby starszej czy kobiety, która pragnie “wrócić do formy” po ciąży i porodzie. Dietetyk, podczas rozpisywania planu żywieniowego, bierze pod uwagę nasz stan zdrowia, styl życia oraz preferencje kulinarne, dzięki czemu mamy pewność, że dana dieta naprawdę pomoże osiągnąć nam cel.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Każdy odchudzający się zasługuje na to, by chudnąć w sposób skuteczny i… bezpieczny. Popularne diety “sprawdzone przez celebrytów” lub układanie sobie menu na własną rękę może skończyć się… wystąpieniem niedoborów różnych pierwiastków. Jednym z najczęściej przytrafiających się jest anemia, związana z niedostarczeniem organizmowi odpowiednich ilości żelaza. Wykwalifikowany dietetyk natomiast posiada odpowiednią wiedzę, dzięki której możliwe jest doradzanie klientowi, w jaki sposób schudnąć bez uszczerbku dla zdrowia. Odpowiednio ułożona dieta nie tylko pozwala uniknąć wystąpienie niedoborów, ale także poprawić stan zdrowia.

Motywacja kluczem do sukcesu

Podczas odchudzania nie sposób jest także bagatelizować sfery psychicznej i emocjonalnej. Nasze przekonania, emocje, a także motywacja w znacznej mierze decydują o tym, czy uda nam się osiągnąć sukces. Dobry dietetyk posiada wiedzę nie tylko z zakresu zdrowego żywienia, zasad komponowania posiłków czy suplementacji, ale także psychologii - dzięki temu jest w stanie odpowiednio zmotywować nas, gdy “na horyzoncie” pojawia się kryzys i zwątpienie we własne możliwości. Praca z dietetykiem pozwala też rozwiązać problemy emocjonalne związane z jedzeniem - czyli na przykład objadanie się pod wpływem stresu czy smutku.

Odchudzanie w sposób świadomy

Kiedy odchudzamy się samodzielnie, zazwyczaj jedynym “pomiarem”, jakiego dokonujemy, jest sprawdzenie, ile aktualnie ważymy. Jest to, oczywiście, ważny parametr, ale nie jedyny! Odchudzanie z dietetykiem wiąże się natomiast z możliwością uczęszczania na wizyty kontrolne, podczas których dietetyk bada między innymi nasz skład ciała - pozwala to na precyzyjne określenie, czy zmniejszyła się ilość tkanki tłuszczowej oraz zatrzymanych płynów metabolicznych. Dzięki temu lepiej rozumiemy swoje ciało i jego potrzeby.

Bycie na diecie wcale nie musi oznaczać samych wyrzeczeń i ciągłego liczenia kalorii. Może być ono początkiem nowej przygody, której “ostatnim rozdziałem” jest wymarzona, szczupła sylwetka oraz doskonałe zdrowie. Najlepszych specjalistów od zdrowego żywienia spotkasz w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Nie zwlekaj więc i umów się na bezpłatną konsultację z dietetykiem!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.