bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

 • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
 • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
 • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

 • niedowaga
 • waga prawidłowa
 • nadwaga
 • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

 • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Życie w zanieczyszczonym środowisku oraz obecność wysoko przetworzonej żywności może stać się przyczyną zatrucia organizmu, które często prowadzi do różnych chorób. Skutecznym sposobem na uniknięcie tego rodzaju kłopotów jest odtrucie organizmu z toksyn. Zobacz, czym oczyścić organizm!

Kto potrzebuje oczyszczenia?

Prawdę mówiąc, niewiele jest osób, które w ogóle nie potrzebują diety oczyszczającej - w końcu toksyny są dzisiaj wszechobecne. W pierwszej kolejności jednak dietę tego rodzaju powinny stosować osoby, które nie mogą schudnąć, mają problemy ze skórą, włosami i paznokciami, często chorują lub odczuwają dolegliwości trawienne, takie jak zgaga czy wzdęcia. Dieta oczyszczająca jest też dobrym pomysłem, gdy za jakiś czas planujemy zajść w ciążę, albo w sytuacji, gdy - z różnych powodów - przez jakiś czas żyliśmy mało higienicznie i jedliśmy to, co mieliśmy pod ręką.

Czym oczyścić organizm, by było to bezpieczne i skuteczne?

Kiedy decydujemy się na dietę oczyszczającą, powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad:

 • nie prowadzimy głodówki. Dieta oczyszczająca ma dostarczać nam odpowiedniej ilości energii, a nie prowadzić do rozdrażnienia i wyczerpania. Podstawą oczyszczania są zdrowe, lekkie i odpowiednio zbilansowane posiłki, a nie odmawianie sobie jedzenia, gdy jesteśmy głodni,

 • pijemy dużo płynów. Dzięki temu uregulujemy działanie gospodarki wodnej w organizmie i pozbędziemy się nagromadzonych płynów metabolicznych (zostaną one “wypłukane”). Możemy pić wodę z cytryną, świeżo wyciskane soki, herbaty ziołowe oraz zdrowe koktajle. Unikamy natomiast kawy, alkoholu oraz napojów słodzonych i gazowanych,

 • sięgamy po produkty bogate w błonnik, które przyspieszają przemianę materii i pomagają pozbyć się toksyn, które od dawna zalegają w naszym układzie pokarmowym. Błonnik znajdziemy w produktach pełnoziarnistych (pieczywo, kasze, makarony), płatkach owsianych, otrębach, a także świeżych warzywach,

 • jemy jak najwięcej surowych warzyw i owoców, które dostarczą nam witamin  - jeżeli już poddajemy je obróbce cieplnej, wybierajmy pieczenie lub gotowanie na parze. Smażone produkty są zbyt ciężkostrawne, przez co obciążają nasz organizm i utrudniają oczyszczanie.

Jak oczyścić organizm z toksyn, gdy żyjemy w ciągłym biegu?

Oczywiście, samodzielne wykonanie oczyszczenia jest możliwe - wymaga jednak sporej wiedzy na temat zasad dietetyki oraz odpowiedniego przygotowania. Alternatywą, którą pokochały setki Polaków, którzy podjęli decyzję o diecie oczyszczającej, jest profesjonalna i całościowa kuracja oczyszczająca Box Detox, jaką można kupić w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Znajdziemy tam plan diety, wskazówki żywieniowe, przepisy na zdrowe, lekkie i smaczne dania, a także suplementy, które zostały stworzone na bazie naturalnych wyciągów z warzyw, owoców oraz ziół.

Jeśli zatem zastanawiasz się, jak oczyścić organizm z toksyn, to najlepszą odpowiedzią na Twoje pytanie będzie: udać się do Naturhouse i pozwolić, by najlepsi dietetycy w Polsce pomogli Ci zmienić swoje życie na zdrowsze!

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.