bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Jak się zmotywować do diety?

Odchudzanie wcale nie zaczyna się w udach, talii czy na brzuchu - początkiem diety jest podjęcie przez nas decyzji, że chcemy zmienić swoje życie i zacząć jeść zdrowiej. Nie zawsze jednak łatwo jest wytrwać w tym postanowieniu. Zobacz, jak skutecznie zmotywować się do diety!

Wyznacz sobie konkretny cel

Większość z nas, kiedy zaczyna dietę, mówi sobie: “chcę schudnąć”. Według współczesnej wiedzy psychologicznej, takie określenie celu to zdecydowanie za mało - cel powinien być mierzalny. Dlatego też określ, ile dokładnie kilogramów czy centymetrów w obwodzie poszczególnych części ciała chcesz zgubić. Pamiętaj przy tym o zdrowym rozsądku - skuteczne odchudzanie musi zająć trochę czasu. Nie zamieniajmy diety w wyścig!

Oglądaj metamorfozy innych

Być może podczas diety w Twojej głowie zacznie czasem kiełkować myśl “nie da się!” - na przykład wtedy, gdy utrata wagi akurat zwolni. Na takie sytuacje przygotuj sobie specjalne “motywatory” - zdjęcia innych osób wykonane przed i po odchudzaniu. Ludzie, którzy schudli kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów stanowią dowody na to, że Ty również możesz zmienić swój wygląd - a przeciwności na Twojej drodze da się przezwyciężyć.

Znajdź aktywność, którą pokochasz

Ćwiczenia są bardzo ważnym “dodatkiem” do diety - kiedy ćwiczymy, nasz metabolizm przyspiesza, wskazówka wagi pokazuje niższe wartości, a to… motywuje nas do wytrwania w odchudzaniu! Nie ma sensu jednak zmuszać się do sportu, który nas nudzi - wybierzmy taką aktywność, jaka sprawia nam przyjemność. Może to być zarówno bieganie, jak i spacery, taniec czy jazda na łyżwach.


Jedz kolorowo i różnorodnie

Mdłe, ciągle takie same posiłki skutecznie zniechęcają nas do diety - zaczynamy bowiem tęsknić za czymś wyrazistym i… niezdrowym. Starajmy się zatem, aby nasze posiłki były zróżnicowane pod względem smakowym - w tym celu dobrze jest na przykład eksperymentować z różnymi ziołami - oraz estetycznie podane. Rozpieszczając samych siebie, zwielokratniamy efekty diety!

Wizualizuj swoje sukcesy

Metoda, która jest szczególnie pomocna w chwilach zwątpienia i wtedy, gdy kusi nas aromat babcinej szarlotki czy hamburgera z sieci fast food. Przypomnijmy sobie wtedy, o jakie ciało walczymy, jak chcemy wyglądać i jak wiele może to zmienić w naszym życiu. Dobrze jest też wyobrazić sobie zachwycone spojrzenia osób, na których nam zależy!

Bądź pod opieką specjalisty

Dietetyk będzie na bieżąco “monitorował” efekty naszej diety, a także wesprze nas wtedy, gdy na horyzoncie pojawi się kryzys. Dodatkowo, specjalista będzie w stanie doradzić nam, kiedy nie będziemy pewni, czy dany produkt lub danie pomoże nam, czy raczej zaszkodzi.

Sukces podczas odchudzania czy innej diety zależy od motywacji oraz tego, czy nasza dieta jest odpowiednio zbilansowana. Specjaliści z Centrum Dietetycznego Naturhouse zarówno dobiorą Ci indywidualny, bezpieczny dla zdrowia plan żywieniowy, jak i doradzą, jak się zmotywować do diety! W końcu, z racji ogromnego doświadczenia, mają na ten temat wiele do powiedzenia.

Tekst powstał we współpracy z dietetykiem Naturhouse.


Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.