bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Najlepsze suplementy diety na odchudzanie

Każdy, kto przynajmniej od czasu włącza radio lub telewizję, jest wprost bombardowany reklamami „oszałamiająco skutecznych” suplementów diety odchudzającej. Jeśli jednak chcemy bezpiecznie schudnąć, poprawić kondycję czy zadbać o wygląd skóry, nie powinniśmy podejmować decyzji o wyborze suplementów na odchudzanie pochopnie – najpierw należy zapoznać się ze sposobem ich działania. Specjalnie dla Ciebie odkrywamy ich tajemnice!


Suplementy diety na odchudzanie - w gąszczu tabletek i herbat

Przede wszystkim, warto określić, czym są i czemu służą skuteczne suplementy diety w odchudzaniu. Zazwyczaj są to tabletki, fiolki lub saszetki, które pomagają osobom zdrowym uzupełnić codzienne niedobory w diecie - mogą to więc być preparaty zawierające bardzo różne składniki. Rynek suplementów diety nieustannie się rozrasta - nie wszystkie produkty warte są naszej uwagi. Dlatego też, wybierając suplement diety, nie należy kierować się wyłącznie reklamą czy anonimowymi opiniami z Internetu – decyzję najlepiej jest podjąć po konsultacji z lekarzem, dietetykiem lub farmaceutą. Warto również sprawdzić, czy substancja aktywna rzeczywiście wspomaga funkcję organizmu, na której nam zależy. Oczywiście, dobrych suplementów na odchudzanie nigdy nie kupujemy z niesprawdzonego źródła!

Witaminy, wspomagacze, fat-burnery

Dostępne na rynku suplementy diety na odchudzanie można podzielić na kilka rodzajów: preparaty witaminowe, suplementy dla sportowców, produkty uzupełniające kwasy tłuszczowe, suplementy wzmacniające kości i stawy, środki zawierające szczepy drożdży i bakterii oraz – coraz lepiej sprzedające się – wspomagacze odchudzania. Czasami, jako dodatkową grupę wymienia się suplementy wspomagające odchudzanie zawierające wyciągi z roślin – jest to jednak grupa bardzo zróżnicowana, w której znajdziemy zarówno tabletki na odchudzanie, jak i środki mające poprawić wygląd włosów, dlatego tę grupę suplementów opisujemy osobno poniżej. Aby wybrać najlepszy dla siebie suplement, należy najpierw określić, z jakimi niedoborami mamy do czynienia – warto w tym celu przeanalizować swój styl życia, porozmawiać z dietetykiem oraz wykonać morfologię krwi.


Naturalne i najskutecznejsze suplementy na odchudzanie - potężna moc ziół

Dzisiejszy świat, przesycony plastikiem i sztucznością, coraz częściej wraca co naturalnych sposobów na utrzymanie zdrowia – rośnie zatem popularność ziołowych preparatów wspomagających odchudzanie. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ sama obecność słowa „ziołowy” na opakowaniu nie gwarantuje ani skuteczności, ani bezpieczeństwa. Efekty przynoszą zazwyczaj dobre suplementy diety na odchudzanie, w których skład wchodzą naturalne ekstrakty roślinne z ziół, owoców i warzyw, które przyspieszają przemianę materii, regulują trawienie, oczyszczają organizm oraz obniżają poziom cukru we krwi. Szczególnie cenne będą zatem suplementy diety, które mają w swoim składzie wyciągi z takich roślin, jak ananas, koper włoski, papaja, mięta lub karczoch. Pamiętaj, że stosowanie jakichkolwiek suplementów diet odchudzających – także tych ziołowych – wymaga konsultacji z dietetykiem lub lekarzem, zwłaszcza, gdy na stałe przyjmujesz leki – łączenie pewnych substancji może mieć opłakane skutki dla naszego organizmu!

Podczas procesu odchudzania czy przybierania na wadze warto zatem korzystać z najskuteczniejszych suplementów diety na odchudzanie – mogą one wzmocnić efekty diety redukcyjnej oraz ćwiczeń. Z drugiej strony, należy pamiętać o tym, że żaden suplement na odchudzanie nie zastąpi zdrowych posiłków oraz nie sprawi, że uda nam się zmienić swój wygląd bez wysiłku. Wybierajmy zatem te suplementy, których producenci są z nami uczciwi – na przykład naturalne i skuteczne suplementy diety na odchudzanie Naturhouse.

 


Konsultacja dietetyczna:

mgr Katarzyna Payerhin
dietetyk Naturhouse

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.