bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Od jutra się odchudzam

Ile razy słyszałaś od swoich najbliższych lub sama postanawiałaś, że „od jutra, od poniedziałku, od pierwszego…” zaczynam się odchudzać? Cele są szczytne, niestety motywacji wystarcza na krótko. Z czego to wynika? Często coś sobie postanawiamy, dużo chcemy, a tak naprawdę  nie jesteśmy gotowi psychicznie na wyzwanie jakim jest odchudzanie. Aby wytrwać w postanowieniu zrzucania zbędnych kilogramów, trzeba ustalić sobie szczegółowy plan działania!

Określ plany krótkoterminowe – ile realnie możesz schudnąć w ciągu jednego tygodnia. Plan długoterminowy – waga docelowa i czas, w którym chcesz ją osiągnąć. Na kartce wypisz sobie korzyści jakie zyskasz w momencie osiągnięcia wymarzonej wagi – lepsza samoocena, smuklejsze i jędrniejsze ciało, dobre samopoczucie itp. Ustal także umiarkowaną aktywność fizyczną – ile razy w tygodniu jesteś w stanie poświęcić na ćwiczenia.

Nie katuj się! Raz na jakiś czas pozwól sobie na posiłek, na który masz ochotę, a który niekoniecznie związany jest z Twoją dietą. Nagradzaj siebie za realizację drobnych celów z listy – wizyta u kosmetyczki, może nowa bluzka. Pamiętaj jednak, aby nagrodą nie było jedzenie, zwłaszcza słodycze. To błędne koło, które prowadzi donikąd.

Upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwala na wprowadzenie diety i aktywności fizycznej. Jeżeli czujesz, że sama nie dasz rady, udaj się do profesjonalnego dietetyka. Specjalista ds. żywienia pomoże Ci na każdym etapie – rozpisze dietę, porozmawia, gdy zacznie brakować Ci sił i motywacji, będzie dopingował do dalszych starań. „Pamiętaj, że odchudzanie to proces długoterminowy, podczas którego zachodzi szereg zmian w Twoim organizmie, umyśle i systemie jedzenia. Niczego nie da się przyspieszyć. Dlatego też, aby zrobić to dobrze, przed przystąpieniem do diety, wykonaj podstawowe badania krwi i moczu.” – radzi Natalia Kwiatek, dietetyk z centrum Naturhouse.

Zapomnij o dietach cud, które obiecują szybki spadek wagi, a potem, o czym już nikt nie wspomina, jeszcze szybszy efekt jo-jo. Nie można się zniechęcać, spadku wagi nie da się przyspieszyć. Świetna dieta odchudzająca, na której schudła Twoja koleżanka, też nie musi dobra w Twoim przypadku, nawet jeżeli rozpisał ją profesjonalny dietetyk. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny i wymaga indywidualnego potraktowania. Coś co pomogło przyjaciółce, niekoniecznie pomoże Tobie.

Waż się tylko raz w tygodniu, rano, na czczo, bez ubrania. Panie muszą wziąć pod uwagę cykl menstruacyjny, gdyż w zależności od dnia, waga może się wahać z uwagi na zatrzymywanie wody w organizmie w dniach przed, w trakcie i po menstruacji.

 

Spełnienie powyższych zaleceń pozwoli Ci zdrowo i racjonalnie przejść przez cały proces odchudzania. To potrwa. Nie zrażaj się małymi niepowodzeniami. Wszystko wymaga czasu i zmiany myślenia. Odchudzanie zacznij w głowie!

Sprawdź również - jak zacząć się odchudzać 

Po więcej porad dietetycznych zapraszamy do Centrów Dietetycznych Naturhouse.


Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.