bmi ppm

Tak Nie

bmippm

Oblicz wskaźnik
masy ciała( BMI )podstawowej przemiany materii ( PPM )

Wiek
Waga
kg
Wzrost
cm
175 176 178 179 180 181 182 183 184 185 186

Test nawyków

  • Czy zjadasz 5 posiłków dziennie?
  • Czy uważasz, że Twoje posiłki są zdrowe i lekkostrawne?
  • Czy wypijasz przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie?

Wynik Twojego Testu

20.41

  • niedowaga
  • waga prawidłowa
  • nadwaga
  • otyłość

Formularz kontaktowy

Wybrane Centrum Naturhouse skontaktuje się z Tobą

  • Twoja wiadomość została wysłana pomyślnie.

Pierwsza wizyta u dietetyka

Dbanie o zdrowie i szczupłą sylwetkę jest o wiele łatwiejsze, gdy korzystamy z pomocy specjalisty. Wiele osób jednak nie do końca wie, jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka i jak się do niej przygotować - często właśnie ten brak wiedzy jest powodem, dla którego obawiamy się udać do poradni dietetycznej. Dowiedz się, co dzieje się na pierwszej wizycie i co zrobić, aby dobrze się do niej przygotować!


Po co ten dietetyk?

Na wizytę u dietetyka powinny umówić się osoby, które zmagają się z nadwagą lub otyłością - są to nie tylko defekty kosmetyczne. Nadmierna masa ciała sprzyja wystąpieniu wielu chorób, dlatego warto podjąć walkę o szczupłą sylwetkę. Porada specjalisty jest także niezwykle cenna dla osób, które chorują przewlekle - zwłaszcza na choroby dietozależne, jak na przykład cukrzyca. Problemy z cerą, włosami i paznokciami, cellulit,  nadmierny apetyt na słodycze czy niedowaga również powinny skłonić nas do udania się na konsultację z dietetykiem. Odpowiednio dobrany plan żywieniowy pozwoli nam pożegnać je raz na zawsze!


Co dzieje się podczas pierwszego spotkania?

Pierwsza wizyta u dietetyka ma za zadanie przede wszystkim pomóc Ci określić istniejący problem oraz opracować wstępny plan postępowania dietetycznego na najbliższy czas. W gabinecie dietetyka zostaną dokonane ważne pomiary - zostaniesz zważony i zmierzony (co pozwoli na obliczenie Twojego wskaźnika BMI). Dietetyk przeprowadzi również badanie składu ciała - pozwoli to na określenie ilości zatrzymanych płynów metabolicznych oraz tkanki tłuszczowej. Nie musisz się tego badania obawiać - jest ono zupełnie bezbolesne. Istotnym elementem pierwszej wizyty jest także wywiad, podczas którego dietetyk zapyta Cię o przebyte choroby, preferencje i nawyki żywieniowe, Twoją aktywność fizyczną oraz ogólny stan zdrowia. Będziesz miał także okazję do przedstawienia swoich oczekiwań względem kuracji. Na podstawie zebranych informacji oraz wyników badań, dietetyk określi Twoje zapotrzebowanie energetyczne oraz wytłumaczy Ci zasady diety, jaka będzie dla Ciebie najlepsza.

Pierwsza wizyta - co zabrać?

Ponieważ podczas pierwszej wizyty u dietetyka zostanie wykonanych kilka ważnych pomiarów, powinno się dołożyć starań, aby ich wyniki były jak najbardziej miarodajne. Z tego powodu, przed udaniem się na pierwszą wizytę u dietetyka nie powinno się prowadzić radykalnej głodówki. Jeżeli cierpisz na choroby przewlekłe, wypisz je na kartce, a także zanotuj, jakie leki lub suplementy przyjmujesz na stałe.  Jeśli jest to możliwe, zabierz ze sobą także aktualne wyniki badań (morfologia krwi, poziom hormonu TSH, lipidogram, poziom cholesterolu, badanie ogólne moczu etc.). Dobrze jest tydzień przed wizytą notować wszystko co jem, godziny i ilości. Jeśli to możliwe, na dwie godziny przed wizytą nic nie jedz ani nie pij dużych ilości płynów. Bezpośrednio przed udaniem się do dietetyka nie powinieneś też podejmować aktywności fizycznej, pić kawy ani alkoholu. Dobrym pomysłem jest zabranie wypisanych na kartce pytań do dietetyka, jakie Ci się nasuwają - dzięki temu po wyjściu z gabinetu nic nie będzie dla Ciebie niewiadomą!


Pierwsza wizyta u dietetyka może być początkiem wspaniałej przygody, podczas której poznasz lepiej siebie i swoje ciało. Jeżeli na towarzysza swojej podróży wybierzesz specjalistów od reedukacji żywieniowej z Centrum Dietetycznego Naturhouse - Twoja dieta na odchudzanie na pewno zakończy się sukcesem!Konsultacja dietetyczna:

mgr Katarzyna Payerhin
dietetyk Naturhouse

Autor artykułu

Naturhouse

Zmień swoje życie raz na zawsze!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ

Gratulacje!

Zapisałeś się do newslettera. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości, dodaj nas do swojej książki adresowej. Aby zrezygnować z otrzymywania od nas wiadomości e-mail, wystarczy kliknąć łącze anulowania subskrypcji widoczne w dolnej części wszystkich wiadomości.